800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh sultánskými městy

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

přílet do Agadiru, transfer do hotelu, ubytování, večeře a nocleh.

2. den

snídaně, cesta podél pobřeží Atlantiku do města Essaouira (bývalý Mogador) – Francouzi navržené přístavní město (přístav, medina s typickými marockými tržišti), pokračování do Safi , které je vyhlášené a známé svoji hrnčířskou tradicí a dřevem vytápěnými starými pecemi. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

3. den

po snídani odjezd přes město El Jadida (opevněné město založené portugalskými mořeplavci) do ekonomického a průmyslového centra země – města Casablanky (starobylá medina, náměstí Mohameda V., slavný centrální trh, rezidenční čtvrť Anfa, cesta do lázeňského střediska Ain Diab). Volno, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

4. den

po snídani odjezd do sultánského města – Rabat, kde navštívíte velmi rušnou starou medínu, dominantu města – věž Hassan, mauzoleum Mohammeda V., kasbu Oudaia. Přejezd přes Moulay Idriss do města Meknes, což je dnes nejmohutnější pevnost v severní Africe (město chrání trojité opevnění dlouhé 40 km), zde navštívíte medínu, bránu Bab Mansour. Cesta pokračuje přes Volubilis (ruiny antického města) do města Fés, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5. den

po snídani prohlídka města Fés – starobylé centrum islámské víry je kolébkou marocké monarchie, kde navštívíte medínu, mešitu Karaouiyne, Médersu Attarine, fontánu Nejjarine na stejnojmenném náměstí a další zajímavá místa jako například súk. Volné odpoledne s možností nákupů a odpočinku, večeře a nocleh.

6. den

po snídani následuje odjezd do Marrakéše oblastí Středního Atlasu s nádhernými scenériemi do městečka Beni-Mellal na krátkou zastávku. Pokračování do Marrakéše nádhernou krajinou plnou kontrastů. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

7. den

po snídani prohlídka města: Ménarské zahrady, mešita Koutoubia, Saadienské hrobky, palác maghrebského velkovezíra Bahía, velmi rušné a živé náměstí Djemaa El Fna, což je jedno velké divadlo pod širým nebem, kde se o zábavu starají bříšní tanečnice, zaklínači hadů, plivači ohně a další umělci. Odjezd do Agadiru. Večeře a nocleh.

8. den

po snídani odjezd na letiště do Agadiru, odlet do ČR (v případě prodloužení volné dny v hotelu v Agadiru).

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Agadir

21°C Jasno

×