Maroko | Středozemní pobřeží | Saidia

IBEROSTAR SAIDIA

  Přidat k oblíbeným

  Hodnocení našich klientů

  pá 1.7.2011
  "Nikdy viac !!!"
  4.5
  Treba zvážiť či chcete stráviť dovolenku s Maročanmi, počas nášho turnusu ich boli asi dve tretiny. Otrasné, nikdy viac !!!
  6
  "Poloha a pláž"
  "Nezodpovedá popisu cestovky, pláž je asi tristo metrov od hotela, najskôr cez promenádu potom cez mólo a potom ešte cez horúci piesok. Lehátok v sezóne málo a špinavé.Pláž bez skál, po búrke hrozne špinavá."
  6
  "Hotel a úroveň vybavení"
  "Nič moc. Tri dni nám na chodbe nesvietilo svetlo, susedom nešla 4 dni klíma."
  4
  "Služby a personál"
  "Nedotieravý, ochotný až na niektorých čašníkov ...."
  2
  "Zábava, sport, strava"
  "Animácie slabé, sport skoro nič, strava otrasná,studená,jednotvárna, prste hrôza a to sme sa tam nešli vyžrať ako píšu niektorí...."
  st 1.6.2011
  "Zhodnoceni nabidky a reality"
  8.5
  Nevím jak ti co pojali svou dovolenou s cílem vyžrat se do olbřímých rozměrů, ale já jsem byl nadmíru spokojen. Popsané nedokonalosti v zásadě nejsou až tak důležité , rozhodující je snaha a píle. To vše je vidět v nemalé míře a to je základ dobré nálady a dobře prožité dovolené. Jestli se někdy někam vrátím, tak rozhodně do tohoto hotel!!! Jen prosím nezapoměňte na repelent proti komárům, no a pokud ho zapomenete, tak si je v recepci koupíte. Komárů není moc a pokud vím nejsou ani nijak infikování - prostě jako u nás, ale znáte to stačí jeden v pokoji a nevyspí se nikdo. Peněz si m oc s sebou neberte, protože je není za co a hlavně kde utratit. V blízkém městečku není téměř žádný obchod a na letišti OUJDA ve Free Shopu také téměř nic. Místní měnu také neměňte, na konci pobytu Vám jí vymění jedině v bance a to za silně ztrátový kurs. Na slunci jsme mohli ležet skoro celý den, ale i tady se to dá při nepozornosti přehnat a sloupnete se jako had. Přeji hezké zážitky a vřele doporučuji.
  8
  "Poloha a pláž"
  "Hotel se nalézá v nově vznikající lokalitě luxusnich hotelů v blízkosti malého přístavu SAIDIA. Hotel Iberostar je součástí nadnárodního řetězce většinou ***** hotel a je v provozu dva roky. Hotel odděluje od písčité pláže dlážděná kolonáda. Bezpečnost turistů je zajišťována ostrahou a místní policií na vysoké úrovni. Pláž je v prvním pásu porostlá nízkou pouštní vegetací a dál už následuje jen písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře. Na pozvolném mořském dně nejsou žádné problémy jen jemný písek. Žádní mořští ježci, či kameny, žádné medůzy. Křišťálově azurová voda. V době naší návštěvy 13. - 20.6. příjemně teplá, ale ne přehřátá. Mírný vánek do 2 m/s přes poledne posílí mírná bríza na do 5m/s, ta se vytratí v cca 17,00 hod. Na pláži zatím zcela chybí plážový servis, či jiné občerstvení. Vodní sporty - 4 ks vodních skútrů, 4 ks kajak, 1x nafukovací banán - tažený skútrem a tudíž s minimem efektu. Inzerují i windsurfing, ale místní tomu vůbec nerozumí a tak jsem sám dával dohromady jeden funkčí ze čtyř kusú zbytků HiFly (výtlak cca 160l a délky pod 3m). Nokonec so to sice podařilo, ale vše drželo jen silou vůle. Jediná finkční plachta 6,4m2 byla však na slabou brízu velmi malá. I tak za můj servis byli místní rádi, protože by to sami dohromady nedali. Jinak všude úsměv a přes neznalost, snaha a ochota.Čistou ničí zejména Češi ( v našem případě). Přes odpadkový koš u nosu si krásná dvacítka okolo sebe napíchá do písku cca 20 vajglů a spokojeně odjede - on to někdo uklidí !!! Samozřejmě že nejen Češi, ale i jiní turisté se v mnohém chovají, jako by to tam osvobodili a po jejich odjezdu to zbourají - bohužel. Jinak to jsou samozřemě světáci nad které není."
  10
  "Hotel a úroveň vybavení"
  "Hotel je označen *****, ale toto lze brát jen s velkou rezervou - stejně, jako všude. Vzhledem k tomu, že neexistují žádné zatříďovací normy (jako byla naše oborová norma v době budování rozvinutého ....ismu), tak je to spíše pokus o marketingový a propagační označení. Jinak až na malé detaily, jako chybějící stolek na kufry atd. lze zařízení hotelu hodnotit jako stylově i funkčně dostačující pro běžně náročného turistu z Evpropy. Není zatím opotřebované a všude je čisto. O celý areál je pečováno s maximální dosažitelnou péčí a za trávníky by se nemusel stydět i kdejaký golfový resort. Několik restaurací doplňuje i jedna u bazénů, kam mohou turisté chodit jen i jen v plavkách. Do recepce a doostatních se to netoleruje a ostraha či personál na to s úsměvem a taktně upozorní. Pro mnoho "drnů" je to však dost nepochopitelné. Úroveň umění kuchařů snese rozhodně vysoká měřítka a to je základ každého hotelu. Chutné, pestré a nápadité pokrmy se ve valné míře ochucují jen velmi málo. Na dochucení je nabízená široká paleta koření a dochucovacích prostředků. To se samozřejmě nelíbí kverulantům, kteří jsou buď líní, nebo prostě neví co dál. Rovněž se naskýtá tragický pohled na "světáky" kteří zbaští celé polední či večerní menu nožem a chvílemi zasune svou pazouru do krku až po zápěstí. To se hned pozná kdo se dopracoval nejdále do nálevny IV. cenové kategorie a kdo absolvoval alespoň taneční. Zvláštní pozornost si rozhodně zaslouží specializovaná japonská restaurace, kde kuchař připraví celé menu na plotně, který je součástí stolu. Pastav pro oči a žaludek. Všichni jsou nadšeni a všem vřele doporučuji. Vypulírovné talře i skleničky jsou standartem, zrovna tak jak bohužel fakt, že tam odborně znalého číšníka nepotkáte. Najatý personál o této profesi ví jen to co mu jeho předák ukáže a řekne, no a ten to také neumí. Tak se snaží dohnat ochotou, úslužností a pílí. Obsluha se vlastně scvrkla pouze na debarasování (sklízení ze stolu) toho co tam navalí hosté. Je to pastva se dívat na některé lidi, mající v pase tak 3 metry a více s váhou blížícím se 200kg. Já vím že to je asi šichta takový kolos uživit, ale přinést na stůl haldu jídla a nakonec sníst je 1/5 a zbytek tak znehodnotit si často žádá odepnout opasek a zmalovat zadek do modra. Bohužel to nějak nejde. Na návrh k managerovi restaurace, že by snad pomohlo ponechat pouze deseretní talířky, odpověděl s úsměvem domorodý aričan, že to by bylo proti bontonu o kterém jistá část tirustů nemá ani ponětí. Ti pak prožívají jediný a snad i poslední orgazmus z pocitu štěstí kolik jsem si toho mohl nabrat !!! Vrcholem byl jedem blonďatý mastodont, který se napil z připravených kotejlů, s úšklebekem ho vrátil na místo mezi nabízený sortiment a si vybrala jiný a odešla. Vůbec jí nevadilo, že to měli číšníci připravené u vchodu, jako vítací aperitiv pro nově najetou skupinu. Jak říkám - odepnout pásek a ......"
  8
  "Služby a personál"
  "Úroveň zle hodnotit, jako tým který se teprve utváří a s maximální snahou se učí. Kuchyň ský personál má kvalitní základ a obsluha to jistě dožene. Např. výměna nadekování stolu se neděje "práporovým způsobem", ale kultivovaně dle švýcarské hotelové školy. To se u nás zase tak často nevidí. To že zatím neumí vzít tři talíře do jedné ruky se časem zvládne."
  8
  "Zábava, sport, strava"
  "O sport a zábavu se straá snaživý animační team, který opravdu nezahálí. Škoda jen, že středisko vodních sportů na pláži není součástí hotelu. Sportovně založení jedinci si mají možnost zahrát na dvou betonových kurtech (ze kterých je už krátce po ránu doslova výheň), stolní tenis s omlácenými pálkami a zlomenou síťkou, volejbal, nohejbal, na pláži fotbal v písku - au au to to někdy pálí. V rímci animačních programů si zastřílite ze vzduchovky, luku, zacvičité v bazénu, či před bazénem rytmy ladící s harémem. Zde se zvláště krásně zrealizují dámy s michelinkami okolo pasu a postavou dělové koule. Ty se rokomíhají a sádlo se jim pak klepe jako sulc až do večera... ale jen ať makají, že?"
  st 1.6.2011
  "Maroko - Iberostar Saidia"
  9.5
  Byli jsme zde s manželem na svatební cestě. Maroko mě překvapilo jen v tom nejlepším smyslu:-) Od začátku až do konce zájezdu jsme byli plně spokojeni.Příští rok se chystáme na okruh Marokem.
  8
  "Poloha a pláž"
  "Hotel leží v těsné blízkosti pláže s lehátky, moře čisté, pláž před hotelem rovněž."
  10
  "Hotel a úroveň vybavení"
  "Hotel je na hodně dobré úrovni, všude pořádek a čisto."
  10
  "Služby a personál"
  "Personál v hotelu velmi milý a ochotný, se vším vyjdou vstříc"
  10
  "Zábava, sport, strava"
  "Společenského vyžití je v hotelovém komplexu zadosti, tj. jsou zde bary, animátorské programy, sportovní vyžití. Strava a pití v programu all inclusive absolutně bez připomínek, vše řádně zajištěno, velký výběr."
  ne 1.5.2011
  "Klidná dovolená"
  9
  Pěkný hotel pro klidnou dovolenou, velmi vhodný pro malé děti. Na poznávací zájezdy je to ze Saidie všude příliš daleko, takže kromě dvoudenního výletu do Fezu jsou pořádány věsměs jen krátké půldenní výlety s málo zajímavým programem za vysoké ceny.
  10
  "Poloha a pláž"
  "Hotel se nachází u pláže, je třeba přejít pouze širší pěší chodník vedoucí před hotelem, kousek dřevěného mola a hned jste na písečné pláži. Moře je čisté, delší pozvolný vstup do vody, středně velké vlny. Dostatek slunečníků a lehátek u moře i u bazénů."
  8
  "Hotel a úroveň vybavení"
  "Hotel je hodnocen 5*, ve skutečnosti odpovídá spíše 4*, neboť se občas shledáte s některými nedostatky. Tresor měl být v ceně, ale byl placený, naopak internetové připojení bylo zdarma. Škoda, že na cca 800 lidí bylo jen 5 počítačů."
  8
  "Služby a personál"
  "Služby všestranné, dostačující, personál vždy vstřícný a ochotný, jen občas narazíte na učící se recepční či jiné pikolíky, kteří svou pozici ještě zcela profesionálně nezvládají."
  10
  "Zábava, sport, strava"
  "Zábava každý den - sporty: tenis, volejbal, vodní pólo, střelba, šipky, aerobic a jiná cvičení, hudba, vodní zábava - skútry, banán a jiné, animační programy pro dospělé i pro děti. Několik bazénů, ale poměrně mělkých, všude dosáhnete nohama na zem, pro děti malé brouzdaliště a hřiště s prolézačkami, houpačkami a jinými dětskými prvky na hřišti i v blízkosti něj. Strava pestrá, vynikající, dostatek ovoce i zeleniny, všemožné nealkoholické i alkoholické nápoje a koktejly. Možnost navštívit 1x za pobyt japonskou nebo středomořskou restauraci."
  ne 1.5.2011
  "spokojenost"
  10
  S hotelem celkově velká spokojenost, výborné jídlo, víno i různé koktejly, na pláž pár kroků... moc se nám tam líbilo, určitě doporučujeme!
  10
  "Poloha a pláž"
  "hotel je u pláže, pláž čistá, široká a dlouhá, dohlédnete až na alžírskou hranici"
  10
  "Hotel a úroveň vybavení"
  "hotel super, má krásnou atmosféru, upravenou zahradu, velké bazény, pokoj prostorný, dobře vybavený, televize, lednička, vana i sprchový kout "
  10
  "Služby a personál"
  "personál milý a vstřícný, ke službám žádné výhrady"
  10
  "Zábava, sport, strava"
  "dobrého jídla i pití dostatek, velký výběr pro každého, tance i skeče ve večerních programech na dobré úrovni "
  pá 1.4.2011
  "maroko"
  8
  asi bych se do tohoto hotelu nevratil obe delegatky super
  6
  "Poloha a pláž"
  "hezka az na tan bordel koupani super chybel bar na plazi"
  8
  "Hotel a úroveň vybavení"
  "pokoje prostorne a ciste chyba trezor za poplatek"
  10
  "Služby a personál"
  "vstricny moc slusny snazi se mluvit i cesky"
  8
  "Zábava, sport, strava"
  "animatori neotravuji strava vcelku usla ale bohuzel casto studena"
  ne 1.5.2011
  "Pohodová dovolená"
  8
  Kdyby tu špinavou pláž uklidili, tak bychom zase přijeli.
  6
  "Poloha a pláž"
  "Pěkná pláž 6 km dlouhá, vedoucí z moderní maríny až do Alžíru,výborná na běhání. Jen věčná škoda,že ji nikdo neuklízí. To se nedá pochopit."
  8
  "Hotel a úroveň vybavení"
  "Hotel čistý, standardně vybavený až na tu posilovnu,malá a dost zanedbaná."
  10
  "Služby a personál"
  "Personál perfektní."
  8
  "Zábava, sport, strava"
  "Schází zde půjčovna kol,velká škoda, dalo by se zde krásně jezdit. Jídlo a pití na dobré úrovni. "
  pá 1.4.2011
  "Zklamání"
  5.5
  V popisu hotelu se píše, že jde o luxusní hotelový komplex vhodný pro náročnou klientelu, to podle mě neodpovídá realitě. V hotelu jsem ale byla na začátku sezony, třeba se služby s nárůstem počtu hostů zlepší.
  6
  "Poloha a pláž"
  "Pláž plná odpadků. Pokud uklidí, tak jde o krásnou písčitou pláž, nádherné vlny, dlouho je mělko - ideální pro děti."
  6
  "Hotel a úroveň vybavení"
  "Pokoje jsou hezké a prostorné, bohužel v dubnu byly dost vlhké. Dle popisu jsme měli mít na pokoji k dispozici bezpečnostní schránku, ta je ale k dispozici pouze za poplatek."
  6
  "Služby a personál"
  "Personál ochotný, bohužel většinou neumí anglicky. Problém s angličtinou jsme měli i s některými zaměstnanci na recepci."
  4
  "Zábava, sport, strava"
  "Sport - bohatá nabídka venkovních aktivit, při špatném počasí ale není co dělat. Posilovna tragická. Strava byla velkým zklamáním - malý výběr, jídlo většinou studené, ovoce často nahnilé."
  ne 1.5.2011
  "Paràda"
  10
  vzhledem k tomu, ze se tu prave nachazim a vidim jak ceny zajezdu do tohoto hotelu padaji, nejradeji bych skoupila tak dalsi dva tydny.... nevahejte, stoji to za to...vzhledem k francouzske klavesnici se omlouvam za psani bez diakritiky:-)
  10
  "Poloha a pláž"
  "nemà chybu"
  10
  "Hotel a úroveň vybavení"
  "paràdni pokoje, velka jidelna, pet bazenu....."
  10
  "Služby a personál"
  "personal vstricny, mily, sluzby dostacujici..."
  10
  "Zábava, sport, strava"
  "tym animatoru je pro kazdou srandu ale neobtezuji, chapou ze si sem clovek jede odpocinout, sportu dost dle chuti, strava jako vsude v severni Africe - hodne zeleniny, salaty, masa nekolik druhu.... hodne ovoce... proste bez namitek - ok"
  pá 1.4.2011
  "Neodpovídá popisu CK"
  5.34
  Název luxusní neodpovídá, pro náročné klienty už vůbec ne. Jídla málo, půl hodiny před koncem se již nedoplňuje, dopol. a odpol. snacky minimální, kauce za osušky, jediné co stojí z celého pobytu za pochvalu je delegátka Margita, která se opravdu snažila. tento hotel nedoporučuji.
  "Poloha a pláž"
  "Na pláž jsme nedošlí nevím"
  6
  "Hotel a úroveň vybavení"
  "Na pokoji chybí wi- fi. Mělo by být standartem a odpovídalo by popisu Pro náročné klienty. LCD TV nefunkční fén taky."
  6
  "Služby a personál"
  "Ze všech námi navštívených 5- ti hvězd. hotelů je tenhle nejhorší. Část personálu neumí anglicky."
  4
  "Zábava, sport, strava"
  "Ze stravy není moc k výběru, většinou je jídlo studené."

  TripAdvisor

  Přidejte Vaše vlastní hodnocení

  Měsíc
  Rok

  Vložte obrázek nebo kliknutím vyberte soubor, který chcete nahrát.

  Pole označená hvězdičkou *musí být vyplněna