800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelkolepá města 12 dní

  • 12denní poznávání přírody a historických památek marockého pobřeží i vnitrozemí

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis

12denní poznávací zájezd - poznejte přírodu a historické památky marockého pobřeží i vnitrozemí.

Agadir – Essaouira – Safi – Casablanca – Rabat – Meknes – Fez – Beni Mellal – Marakéš – Agadir

1. den

Agadir
Přílet do Agadiru, ubytování a nocleh.

2. den

Agadir – Essaouira – Safi
Po snídani odjezd do města Essaouira podél atlanského pobřeží a vesnic Taghazout,Tamri a Tamanar. Příjezd do Essaouiry, která se dříve nazývala Mogador, což znamená malá tvrz obklopená zdmi. Návštěva přístavu, staré Mediny, židovské čtvrti Mellah a pevnosti Scala. Příjezd do Safi – bývalého portugalského města. Večeře a ubytování.

3. den

Essaouira – Casablanca – Rabat
Po snídani odjezd do města Rabat. Cesta přes Casablanku, průmyslově nejvyspělejšího města v Maroku. Uvidíte bulvár La Corniche lemovaný restauracemi a jazzovými bary a exteriér mešity Hassana II. Pokračování směrem na Rabat, bílé sultánské město a hlavní administrativní sídlo v Maroku. Návštěva Královského paláce, římské ruiny Chellah, mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays. Ubytování a nocleh.

4. den

Rabat – Meknes – Fes
Snídaně v hotelu, odjezd do Meknesu, nazývaného „Marocká Versailles”, které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery (královské stáje Moulaye Ismaila). Pokračování do nejstaršího marockého sultánského města Fes, které je významné především svým duchovním a vzdělávacím přínosem do marocké kultury. (Možnost fakultativního výletu do Volubilis, cena cca 20 €) Večeře a ubytování.

5. den

Fes
Po snídani bude celý den věnován prohlídce krásného islámského města Fes. Navštívíte středověkou Medinu, školu koránu (tj. medresu), exteriér mešity Karaouine a fontánu Nejjarine. Uvidíte řemeslníky používající dávné techniky výroby předmětů. Budete mít také možnost zakoupit si některý z výrobků. Večeře a nocleh.

6. den

Fes – Beni Mellal – Marakéš
Brzká snídaně a odjezd do Marakéše. Cestou minete malá a krásná města s evropskou architekturou kupříkladu Azrou, berberské vesnice jako Imouzzer známé pro své řemeslné umění, slavné lyžařské středisko Ifrane. Zastávka v Beni Mellal. Příjezd v pozdních odpoledních hodinách. Večeře a ubytování.

7. den

Marakéš
Celý den bude věnován návštěvě Marakéše, druhého nejstaršího sultánského města, známého také jako „Perla jihu”. Město bylo založeno dynastií Almoradovců na konci 11. století a ve své původní středověké podobě se dochovalo dodnes. Větší část jeho architektonického bohatství pochází z této éry a z období Sadské dynastie (12. a 16. století). V dopoledních hodinách navštívíte historickou část města, včetně shlédnutí exteriéru mešity Koutoubia, Saadské hrobky a velmi krásný palác Bahia. V odpoledních hodinách bude prohlídka pokračovat návštěvou typických „souks” (bazary) nabízejících širokou škálu místních výrobků, slavného náměstí Djeema El Fna s obchody s kořením, ořechy a jinými pochutinami. Večeře a nocleh v hotelu.

8. den

Marakéš - Agadir
Po snídani odjezd do Agadiru. Prohlídka města a přístavu, po prohlídce ubytování ve 3* hotelu s all inclusive.

9. - 11. den

Agadir
Volný program.

12. den

Agadir – Praha
Odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Minimální počet účastníků je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování během okruhu ve 3* hotelech, stravování dle programu.

Počasí

Agadir

25°C Polojasno

×