800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMarokem autem 4x4 - Marakéš, oázy a poušť

    Během tohoto poznávacího zájezdu do Maroka navštívíte Marakéš, pohoří Atlas i nádhernou poušť v blízkosti Marzougy.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Marakéš přílet
Odlet v ranních hodinách z Prahy, přílet do Marakéše po poledni. Transfer do hotelu, ubytování v hotelu Golden Tulip Farah 4* nebo podobný. Volné odpoledne, večeře v hotelu.

2. den

Marakéš - Ouarzazate (4 hodiny)
Odjezd Land roverem do Ouarzazate přes hory Vysokého Atlasu a překonáním průsmyku Tich n’Tichka ve výšce 2.260m. Dále budete pokračovat do Telouetu po neupravené cestě, což je jednou z nejtěžších částí programu. Budete muset překročit 2 řečiště a dostat se přes hory, ale scenerie Vám vše vynahradí. V Telouetu se podíváte do kasby, dřívější rezidence rodu Glaouiů, jednoho z nejvlivnějších rodů v tomto regionu a po cestě se naobědváte.
Ubytování v hotelu Riad a večeře.

3. den

Quarzazate - Zagora (2,5 hodiny)
Po snídani krátká prohlídka Ouarzazate – kasba Taourirt .Kasba Taourirt je nejznámější v Maroku a je nejvýznamější památkou v Ouarzazate. Vybudoval ji feudální berberský rodinný klan Glaoua, byla to snad největší kasba v Maroku. Turistům je zpřístupněna pouze část kasby a je pod ochranou UNESCO. Poté přejezd do Zagory přes hory Anti-Atlasu. Odtud pak cestou skrze vesnice a palmové háje, podél řeky Draa až k hotelu, kde se ubytujete. Ubytování v hotelu Reda 4* nebo podobném. Večeře

4. den

Zagora - Erfoud (5 hodin)
Prohlídka osady Tamegroute, kde se nachází starobylá a v okolí proslulá zaouia – tedy svatyně, která byla od 17.století sídlem zdejšího rodu Naciri a od 18.století centrem vzdělanosti. Zdejší zaouia se skládá z několika částí. Z maraboutu, tedy z Naceurovy hrobky, dále z medresy – teologické školy, kterou stále využívá až osmdesát studentů pro přípravu na universitu, a z malé knihovny, kde můžeme vidět například korány vázané v kůži zvířat nebo některá díla z 12.století pojednávající o matematice, lékařství a historii. Kdysi bylo ve zdejší knihovně na 40 000 svazků, které jsou dnes rozptýleny po školách koránu v celém Maroku. Cesta pokračuje k dunám Tinfou, odsud se vydáte dále do Erfoudu – částečně polní cestou a částečně normální silnicí, pojedete skrze Tansikht a Nkob, kde Vás uchvátí nádherná scenérie předsaharské pouště a berberských vesnic a masívu Sargho. Na oběd se zastavíte v Tazzarine, malé berberské vesnici.
Odpoledne budete pokračovat do Erfoudu přes vesnice Alnif a Rissani, místa zrození dynastie Alavitů.
Ubytování v hotelu Palms 4* nebo podobný a odjezd do Merzougy na západ slunce nad písečnými dunami. Návrat do hotelu a večeře.

5. den

Erfoud - Tinerhir - Boumalne - Ouarzazate
Po snídani pokračování do oázy Tinghir, známé svými vznosnými kaňony Todghra, jehož skály dosahují výše až 250 m. Můžete se vydat na průzkum kaňonů, fakultativně oběd v restauraci na místě. Odjezd do Boulmane, kde si prohlédnete kaňony Dadés. Přejezd údolím tisíců kaseb a pokračování do EL Kelâa. Odtud pak pokračování cestou do Skoura. Během cesty minete krásné kasby v Amerhidel . Budete pokračovat až do Ouarzazate podél hor Atlasu. Po příjezdu ubytování a večeře v hotelu Riad nebo podobný.

6. den

Ouarzazate - Marakéš (4 hodiny)
Po snídani návrat do Marakéše. Volné odpoledne k prohlídce města.
Ubytování v hotelu Golden Tulip Farah a večeře.

7. den

Marakéš
Dnešní celý den bude věnován Marakéši, které se nazývá perlou jihu.
Marakéš, též známý jako "červené město", je dalším a historicky nejdůležitějším „královským městem“ Maroka. Marakéš leží mezi úpatím zasněžených vrcholků pohoří Atlas a pouští Sahara a bezpochyby patří mezi nejkrásnější a nejfantastičtější města Afriky. Jako mnoho severoafrických měst zahrnuje Marakéš staré opevněné město Medina a přilehlé moderní části tzv. Gueliz. Nachází se zde nespočet historických budov a pozoruhodností.
Djemaa el-Fna: Toto náměstí je centrem Mediny a kulturního dění města. Pro návštěvníky Marakéše se zde naskýtá jedná z nejpůsobivějších scén pod širým nebem. Náměstí se hemží typickými prodavači vody, akrobaty, zaříkávači hadů, krotiteli opic, žongléry a tanečníky. Je to místo prodavačů ovoce, koření, hadích kůží, výrobků z kůže a kovů, typické pomerančové šťávy a všeho, co ve svých krásách může Maroko nabídnout. Náměstí je obklopeno kavárnami, kde můžete ochutnat pravou marockou kávu a všudypřítomný přeslazený mátový čaj. Nezapomenutelná je Djeemaa el-Fna v noci.
Mešita Kutubia: Nachází se v blízkosti Djemaa el Fna , je 69m vysoká a patří k nejvýznamnějším mešitám v Maroku. Z rodiny tří slavných minaretů (Tour Hassan v Rabatu a Giralda ve španělské Seville) patří k nejlépe zachovaným. Název mešity je odvozen od slova kutub (kniha). Věž minaretu je zdobená čtyřmi měděnými koulemi a je jednou z největších mešit na světě. Pojme až 25.OOO věřících.
Palais el Badi: Byl vystavěn v 16. století a patřil k nejpozoruhodnějším stavbám v Maroku. Na jeho výstavbu byli použity nejdražší materiály až z daleké Indie, zlato ze Súdánu, italský mramor, slonovina, drahé kameny a vzácný cedr z blízkého pohoří Atlas. Dnes jsou jeho ruiny krutou připomínkou zničující války. V 17.století byl el Badi vydrancován a materiál převezen na stavbu paláce sultána Ismaila Muláje v Meknésu. Říká se, že palác míval třistašedesát pokojů a sultánu Mulájovi trvalo celých dvanáct let honosnou výzdobu paláce el Badi zničit.
Palais de la Bahia: Je palác a soubor zahrad vystavěný na konci 19. století o rozloze 8.000 m2. V době výstavby byl považován za nejkrásnější palác své doby. Na jeho výstavbu byli najati nejlepší řemeslníci z celého Maroka a severní Afriky. Novější část je obrovský palácový komplex obsahující luxusní apartmány s výhledem na nádvoří osázené stromy. Palác je veřejnosti přístupný jen z části, protože jeho část stále využívá královská rodina.

8. den

Marakéš odlet
Volné dopoledne, transfer na letiště a po obědě odlet.

Ubytování

Hotel Le Riad Quarzazate
Poloha
Tento překrásný hotel v tradičním marockém stylu se nachází v centru města Ouarzazate, pouhých 10 minut od letiště a 15 minut chůze od Kasbah.
Ubytování
Pokoje jsou pohodlné a prostorné, vybaveny vlastním sociální zařízením, klimatizací, satelitní TV, bezdrátovým připojením na internet Wi-Fi a balkonem.
Vybavení
Hotel Le Riad Quarzazate má k dispozici venkovní bazén, bar, dvě restaurace, kde můžete ochutnat tradiční marockou kuchyni a italské speciality. Hosté mohou relaxovat v sauně, hammamu nebo v lázních, které nabízí řadu masáží.

Palm's Hotels Club
Poloha
Tento typicky marocký hotel se nachází na Route Rissani, cca 5 minut od centra Erfoud.
Ubytování
Všechny pokoje jsou klimatizované, mají vlastní koupelnu, satelitní TV. Některé pokoje mají výhled na bazén.
Gastronomie
Restaurace Le Rissani nabízí pokrmy mezinárodní kuchyně, restaurace Le Diffa pak typickou marockou kuchyni. U bazénu je k dispozici snack bar Oasis a gril.

×