800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMaroko - Královská města

    Tento poznávací zájezd do Maroka vás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. Poznáte skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch, Meknes, Rabat.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Casablanca
Přílet do Casablanky v odpoledních hodinách, transfer do hotelu Prince de Paris 4* nebo podobný, volný zbytek dne. Večeře v hotelu.

2. den

Casablanca - Rabat (100 km, 1,5 hod)
Po snídani, prohídka města Casablanca s průvodcem. Uvidíte Medinu, náměstí Mohameda V, náměstí Spojených národů, tržiště, Královský palác, residenční oblast Anfa a mešitu Hassana II z venku (kdo bude chtít dovnitř, lze za příplatek).
Mešita Hassana II., Hassan II. Mosque nebo Grande Mosquée Hassan II., to je nejvýznamnější mešita Maroka. Stavba mešity byla dokončena až v roce 1993 za vlády krále Hassana II. Mešita Hassana II. je jediná mešita, v Maroku, kterou budete moci jako nemuslimové navštívit. Stavba je to opravdu obrovská, mnohem větší než mnohé gotické katedrály v Evropě. Pojme neuvěřitelných 25 tisíc lidí a na přilehlé prostory, které do areálu mešity patří se vejde další 80 tisíc. Věž mešity, tzv. minaret je 210 metrů vysoký (pro představu téměř stejně vysoká je i Žižkovská věž v Praze), je vidět na kilometry daleko.
Odpoledne odjezd do administrativního města Rabatu. Prohlídka nejvýznamějších památek: zahrady Oudayas, Hassanovu věž a mausoleum, uvidíte také hradby Mechouar, které obklopují Královský palác. Poté odjezd do hotelu Rihab 4* nebo podobný a večeře.
Ve městě je sídlo krále, vlády a katolického biskupství. Královský palác vypadá honosně a vznešeně. Je to jako orientální Pražský hrad. Před vchodem stojí stráže v červených a modrých uniformách. Současným sultánem je od roku 1999 Muhammad VI., syn Hasana II. a Latify Hammou. Až do roku 1957 tu vládli králové, ale už přes padesát let je hlavou státu sultán, protože Maroko získalo v roce 1956 nezávislost. Po jeho dědovi Muhammadu V. je pojmenováno mauzoleum, které leží naproti Hassanově věži, jde o tradiční stavbu zbudovanou z mramoru, jsou zde pohřbeni bývalí králové. Hassanova věž se začala stavět už na konci 12. století, mělo jít o nejvyšší minaret v celém islámském světě, to se nepovedlo, ovšem měří impozantních 44 metrů.

3. den

Rabat - Meknes - Fes (200 km)
Po snídani odjezd do Marockého Versailles - města Meknes, které bylo založeno v 17. století. Meknés pak vzniknul především díky pevnosti ("Kasbah") postavené v 8. století. Berberský kmen Maknassa osídlil tuto oblast v 10. století a kolem původní pevnosti se rychle začalo rozrůstat město. Zlaté časy zažil Meknés v době Marockého sultanátu za vlády Moulay Ismaila, když se stal hlavním městem.
Mezi nejzajímavější místa patří náměstí Place Hedim, které kdysi zápasilo s náměstím Djemaa el Fna v Marrakéši o statut "nejživějšího místa Maroka". Rozhodně stojí za to navštívit palác muzea Dar Jamai v zadní části náměstí Place Hedim. Brána Bab Mansour je největší a nejkrásnější branou ve městě, vede přímo na Place Hedim.
Po prohlídce budete pokračovat do Města Fes, kde se ubytujete v hotelu Wassim 4* nebo podobným. Večeře.

4. den

Fes
Celý dnešní den bude věnován tomuto nádhernému městu.Fés je tradiční arabské město s bohatou historií. Skládá se ze tří částí. Nejstarší medina, tzv. "Staré město" (Fes-al-Bali) je obehnána hradbami. Dalšími dvěma částmi jsou "Fes-Djedid" ("Nový Fes") a Francouzi vybudovaná Ville Nouvelle.
V dnešní době nabízí Fés mnoho kulturních památek, je obecně považován za jedno z nejzachovalejších muslimských měst s krásnými medínami. Zároveň je centrem rukodělných prací, koupíte tady snad všechno. Uprostřed medíny narazíte na krásnou mešitu Karaouiyne. Labyrint starobylé medíny Fes el-Bali je také největší bezautomobilovou městskou zónou na světě. Uličky jsou tak úzké, že se tam auta prostě nevejdou. Jednou z nejznámějších atrakcí Fésu jsou barviči kůží.
Návrat do hotelu a večeře.

5. den

Marakéš (470 km, 6,5 hodiny)
Odjezd brzy ráno do města Marakéš. Pojedete přes berberské vesnice Immouzer du Kandar a Azrou.
Příjezd do Marakéše pozdě odpoledne, ubytování v hotelu Imperial Holiday 4* nebo podobném. Večeře.

6. den

Marakéš
Dnešní celý den bude věnován Marakéši, které se nazývá perlou jihu.
Marakéš, též známý jako "červené město", je dalším a historicky nejdůležitějším „královským městem“ Maroka. Marakéš leží mezi úpatím zasněžených vrcholků pohoří Atlas a pouští Sahara a bezpochyby patří mezi nejkrásnější a nejfantastičtější města Afriky. Jako mnoho severoafrických měst zahrnuje Marakéš staré opevněné město Medina a přilehlé moderní části tzv. Gueliz. Nachází se zde nespočet historických budov a pozoruhodností.
Djemaa el-Fna: Toto náměstí je centrem Mediny a kulturního dění města. Pro návštěvníky Marakéše se zde naskýtá jedná z nejpůsobivějších scén pod širým nebem. Náměstí se hemží typickými prodavači vody, akrobaty, zaříkávači hadů, krotiteli opic, žongléry a tanečníky. Je to místo prodavačů ovoce, koření, hadích kůží, výrobků z kůže a kovů, typické pomerančové šťávy a všeho, co ve svých krásách může Maroko nabídnout. Náměstí je obklopeno kavárnami, kde můžete ochutnat pravou marockou kávu a všudypřítomný přeslazený mátový čaj. Nezapomenutelná je Djeemaa el-Fna v noci.
Mešita Kutubia: Nachází se v blízkosti Djemaa el Fna , je 69m vysoká a patří k nejvýznamnějším mešitám v Maroku. Z rodiny tří slavných minaretů (Tour Hassan v Rabatu a Giralda ve španělské Seville) patří k nejlépe zachovaným. Název mešity je odvozen od slova kutub (kniha). Věž minaretu je zdobená čtyřmi měděnými koulemi a je jednou z největších mešit na světě. Pojme až 25.OOO věřících.
Palais el Badi: Byl vystavěn v 16. století a patřil k nejpozoruhodnějším stavbám v Maroku. Na jeho výstavbu byli použity nejdražší materiály až z daleké Indie, zlato ze Súdánu, italský mramor, slonovina, drahé kameny a vzácný cedr z blízkého pohoří Atlas. Dnes jsou jeho ruiny krutou připomínkou zničující války. V 17.století byl el Badi vydrancován a materiál převezen na stavbu paláce sultána Ismaila Muláje v Meknésu. Říká se, že palác míval třistašedesát pokojů a sultánu Mulájovi trvalo celých dvanáct let honosnou výzdobu paláce el Badi zničit.
Palais de la Bahia: Je palác a soubor zahrad vystavěný na konci 19. století o rozloze 8.000 m2. V době výstavby byl považován za nejkrásnější palác své doby. Na jeho výstavbu byli najati nejlepší řemeslníci z celého Maroka a severní Afriky. Novější část je obrovský palácový komplex obsahující luxusní apartmány s výhledem na nádvoří osázené stromy. Palác je veřejnosti přístupný jen z části, protože jeho část stále využívá královská rodina.

7. den

Marakéš - Casablanca (250 km, 3,5 hodiny)
Volné dopoledne k nákupům nebo jenom koupání v bazénu. Odpoledne odjezd zpět do Casablanky. Večeře a ubytování v hotelu Prince de Paris 4* nebo podobném.

8. den

Casablanca odlet
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Ubytování

Hotel Prince De Paris
Poloha
Tento hotel se nachází v centru města Casablanca v blízkosti obchodní čtvrti s mnoha restauracemi a bary.
Ubytování
Hotel Prince De Paris má celkem 88 pokojů včetně 7 apartmá a 2 královských apartmá. Všechny pokoje a apartmány jsou vybaveny klimatizací, koupelnou s vanou a vysoušečem vlasů, telefonem, bezdrátovým připojením k internetu, minitbarem a trezorem.
Gastronomie
K dispozici je příjemná restaurace La Bonne Table, která nabízí jídla mezinárodní kuchyně. Také se zde nachází bar Clin D'oeil a noční klub March Club, kde si můžete vychutnat příjemný večer s přáteli.
Vybavení
Hotel nabízí relaxační a intimní wellness centra. Vše zajišťuje ochotný a pozorný personál. Pro obchodní jednání, konference, semináře a jiné události jsou v hotelu dvě konferenční místnosti, vybavené videoprojekcí a bezdrátovým připojením s kapacitou až 50 osob.

Hotel Imperial Holiday
Popis
Hotel Imperial Holiday se nachází v centru města Marrakech. Tento 4hvězdičkový hotel s jedinečnou zahradou a bazénem se nachází pouhé dvě minuty chůze od hlavní třídy Mohammed V v blízkosti mnoha restaurací a nákupních center.
Ubytování
Tento hotel nabízí celkem 114 klimatizovaných pokojů a apartmá. Každý má k dispozici vlastní balkon, satelitní TV, vlastní sociální zařízení, telefon, wi-fi.
Vybavení
Hotel Imperial Holiday nabízí prvotřídní služby jako jsou 24 hodinová pokojová služba, restaurace, která nabízí mezinárodní i marockou kuchyni, bar, konferenční centrum až pro 250 lidí a lázeňské centrum s vyhřívaným krytým bazénem, hammam, kadeřnickým salonem, jacuzzi a nesčetnou nabídkou masáží.

×