800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Reunionem s poznáním ostrova Mauricius

Reunion • Cirque de Salazie • Hellbourg • La Plaine des Palmiste • sopka Piton de la Fournaise • Cirque de Cilaos • St. Gilles le Bains • Mauritius • Port Louis • Pamplemousses Garden • Black River Gorges • Chamarel

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z Prahy s přestupem na Réunion.

2.den

přílet na první z ostrovů v Indickém oceánu, přejezd po východním pobřeží a pak do Cirque de Salazie, oblasti nabízející spousty přírodních krás. Do hor se plazí silnice plná zatáček nabízející nádherné výhledy na bujnou tropickou vegetaci, vodopády řítící se z hor s kreolsky barevným kouzelným městečkem Hell-Bourg na úpatí hory Piton des Neiges na konci cesty. Nocleh v hotelu Relais de Cimes** v centru Hell-Bourgu.

3.den

přejezd zpět na pobřeží a cesta pokračuje po jediné reunionské silnici, která vede napříč celým ostrovem, přes Vysoké pláně, ve výšce nad 1000 m.n.m. Návštěva původního lesa Belouve-Bebour se směsicí tamaryšků, obrovských stromových kapradin a mechu. Nocleh ve městečku Plaine des Palmistes v hotelu La Ferme du Pommeau** uprostřed nádherné přírody.

4.den

návštěva největší přírodní zajímavosti Reunionu – vulkánu Piton de la Fournaise, aktivního geologického divu, stále v pravidelných intervalech vybuchujícího. Brzo ráno odjezd z hotelu, z městečka Bourg-Murat vede malebná silnice plná zatáček k Pas de Bellecombe (výška 2400 m.n.m.), jež je vstupní branou do bezprostředního okolí sopky. Neuvěřitelná postupná proměna krajiny z luk a lesů do téměř měsíční krajiny. I dnešní nocleh bude na planinách, v oblasti Plaine des Cafres v hotelu Les Geraniums**.

5.den

pokračujeme směrem na JZ pobřeží a podnikneme výlet do dalšího úchvatného amfiteátru – Cirgue de Cilaos. Silnice spojující město St. Louis a Cilaos, ležící o 37 km dál na sever, nabízí nejlepší svezení na ostrově, více než 400 zatáček, nádherné výhledy na velkolepou okolní přírodu. Nejvyšší vrchol ostrova Piton de Neiges (3071 m) se tyčí nad městečkem. Nocleh v hotelu Vieux Cep** přímo v Cilaos.

6.den

panoramatickou silnicí zpět k západnímu pobřeží, přejezd do oblasti St. Gilles les Bains, vyhlášené svými plážemi. Ubytování na 2 noci v hotelu Le Nautile***, položeného přímo u pláže v zálivu Hermitage.

7.den

volno k odpočinku na pláži, v Indickém oceánu či sportovním aktivitám.

8.den

transfer na letiště, přelet na Mauritius, další fascinující ostrov připomínající ráj na zemi. Transfer z letiště na východní pobřeží ostrova do hotelu La Palmeraie****. Ubytování na 5 nocí s polopenzí.

9.den

individuální volno.

10.den

výlet do hlavního města ostrova Port Louis s moderním centrem, lákavou nabídkou obchodů, restaurací, kulturních památek a muzeí. Nejen filatelisté budou chtít navštívit muzeum Blue Penny a vidět nejznámější a nejcennější známky světa – červeného a modrého mauricia. Návštěva slavné botanické zahrady Pamplemousses s neuvěřitelnou sbírkou palem či rybníčkem s lekníny Victoria Amazonia.

11.den

individuální volno.

12.den

výlet do centrální a jižní části, do oblasti jediného národního parku na ostrově – Black River Gorges, dále s návštěvou oblasti Chamarel, kde příroda vykouzlila obdivuhodné útvary – říčka St. Denis padá ze skalního převisu do nitra kráteru a vytváří 100 m vodopád Chamarel, kousek odtud je další hříčka přírody – Coloured Earth – Sedmibarevná země, kdy zvlněný terén vulkanické vyvřeliny vytváří boule různých odstínů barev..

13.den

transfer na letiště, odlet do Prahy.

14.den

dle letových časů přílet do Prahy

Počasí

Mauricius

27°C Skoro jasno

Rodrigues

28°C Skoro jasno

×