800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAy Caramba - Okruh po poloostrově Yucatán Self Drive

  • Poznejte krásnou přírodu Mexika na ostrově Yucatán.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den přílet

Odlet z Prahy, přílet do Cancunu a transfer z letiště do hotelu Dreams Tulum 4*.

2. den Chichen Itzá - Merida (350 km)

Převzetí auta, prohlídka Chichen Itzá, největšího a nejslavnější chrámového komplexu na poloostrově Yucatán. Nejznámější pyramidou je Kukulkanův chrám, zvaný také El Castillo. Koupání v cenote Ik Kil, příjezd do města Merida. Ubytování v hotelu Casa del Balam Merida.

3. den Celestun - Merida (180 km)

Prohlídka města Merida, kde jsou památky z koloniálního období, náměstí Plaza Mayor. Odpoledne odjezd k laguně Celestun, kde doporučujeme pronajmout lodičku a projet se mezi růžovými plaměňáky. Návrat do Meridy a ubytování v hotelu Casa del Balam.

4. den Merida - Uxmal - Campeche (170 km)

Přejezd k archeologickému nalezišti Uxmal, kde si lze prohlédnout Guvernérský palác, Kouzelníkovu pyramidu, Želví dům či klášter jeptišek. Přejezd do Campeche. Ubytování v hotelu Plaza Colonial Campeche.

5. den Campeche - Palenque (400 km)

Prohlídka města Campeche. Poté odjezd do Palenque. Ubytování v hotelu Ciudad Real Palenque.

6. den Palenque a Agua Azul (150 km)

Prohlídka Palenque, které je považování za nejzáhadnější místo Střední Ameriky a vrchol mayské civilizace. Palenque leží v horách Altos de Chiapas, uprostřed smaragdového tropického pralesa. Nejvýznamějšími stavbami jsou Chrám nápisů, Chrám jaguára či hřiště na míčové hry. Doporučujeme zajíždku k vodopádům Agua Azul. Ubytování v hotelu Ciudad Real Palenque.

7. den Palenque - Chetumal (460 km)

Odjezd z Palenque do Chetumal, po cestě mayská místa Becan, Kohunlich, které je známé kamennými maskami bohů či opicemi v okolí. Ubytování v hotelu Capital Plaza Chetumal.

8. den Chetumal - Riviera Maya (360 km)

Prohlídka muzea (naproti hotelu), Laguna sedmi barev Bacalar, cenote Azul, pirátské muzeum, Tulum a návrat do hotelu Dreams Tulum v případě prodloužení pobytu, kde vrátíte auto. Nebo odjezd do Cancunu na letiště (40 km více), kde vrátíte auto a odlet.

Počasí

Acapulco

25°C Převážně oblačno

Cancun

29°C Polojasno

Huatulco

25°C Polojasno

Isla de Cozumel

30°C Polojasno

Mexico City

17°C Oblačno

Playa del Carmen

30°C Polojasno

Puerto Morelos

29°C Polojasno

Puerto Vallarta

24°C Bouřky

×