800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCentrální Mexiko – mexické chuťovky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy do Mexika, přílet do Mexika, transfer do hotelu v historickém centru města.

2. den

po snídani společná prohlídka hlavního náměstí Zócalo, presidentského paláce, katedrály a Templo Mayor, archeologické zóny aztéků. Po poledni přesun na Teotihuacan, město mrtvých, které po sobě zanechala jedna z prvních kultur na americkém kontinentě.

3. den

ráno odjezd směr Oaxaca, kolem vulkánu Popocatepetl a cestou snídaně v horské restauraci. Zastávka Pueble, která si zachovala koloniální půvab díky svým kostelům a množstvím dalších staveb, zdobených barevnými ručně malovanými kachličkami. Odpoledne odjezd do města Oaxaca, večer ubytování v hotelu.

4. den

po snídani návštěva kultovního centra údolí Oaxacy – pyramidy Monte Alban, které vystavěli Zapotekové a Mixtecové. Následuje prohlídka okolních zajímavostí se zastávkou a ochutnávkou typické “kořalky s červem” Mezcalu, a odpoledním obědem. Odpoledne návrat do města, prohlídka jeho centra.

5. den

ráno odjezd přes vysoké pohoří k Tichému oceánu, kde se cestou vystřídá několik vegetačních pásem. Cíl v Puerto Escondido (ukrytý přístav), rybářském městečku s příjemnou atmosférou plném rybích restaurací a obchůdků. Odpoledne ubytování v hotelu u pláže.

6. den

Puerto Escondido – celodenní volno s možností koupání či fakultativních výletů (např. Mazunte – želví akvárium) nebo rybaření na oceánu.

7. den

ráno odjezd do Acapulca, světoznámého letoviska s dlouhou tradicí. Odpoledne ubytování v hotelu na pláži a volno. Večer za vyhlášeným nočním životem. Začít můžeme u představení „clavadistas“ – mladých mužů, kteří se vrhají do moře z téměř 30ti metrových útesů.

8. den

Acapulco – relaxace na pláži nebo výběr z široké nabídky vodních sportů. Také prohlídka pěší zóny s trhem se suvenýry snad z celého Mexika. Ještě vám zbyly síly a peníze? Pak vzhůru do casína nebo na mega DISCO připojit se k rytmu latino.

9. den

ráno odjezd směr Mexico City se zastávkou a prohlídkou „stříbrného města“ Taxco. Tento klenot na svazích Sierra Madre vyrostl z bohatství místních stříbrných dolů a šikovnosti klenotníků. Odpoledne odjezd na letiště, odlet do ČR.

10. den

přílet do ČR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Acapulco

28°C Převážně oblačno

Cancun

28°C Převážně oblačno

Huatulco

26°C Oblačno

Isla de Cozumel

28°C Převážně oblačno

Mexico City

22°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

28°C Převážně oblačno

Puerto Morelos

28°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

28°C Oblačno

×