800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKolébka Mayů a další slavné kultury (Guatemala, Honduras, Mexiko)

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1.den: Odlet z Prahy do Guatemaly City (s přestupy). Transfer do bývalého hlavního města - Antigua Guatemala. Ubytování a nocleh.
2. den: Po snídani prohlédneme toto malebné město s koloniálními domy, zapsané na listině UNESCO, kostel San Francisco či žlutobílý barokní kostel La Merced vypadající nepochybně jako svatební dort. Odpoledne fakultativně výlet k činné sopce Pacaya. Nocleh v Antiguě.
3. den: Snídaně a přejezd do Chichicastenanga, kde navštívíme vyhlášený indiánský trh. Fakultativně procházka na posvátný kopec Pascual Abaj. Nocleh v Chichicastenangu.
4. den: Přejezd do Panajachelu, procházka městem a kolem jezera Atitlán. Nocleh.
5. den:Snídaně a plavba po jezeře Atitlán, během níž navštívíme typické indiánské vesničky na úpatí vulkánů – San Pedro de Atitlán a Santiago. Návrat do Panajachelu, nocleh.
6. den: Po snídani odjezd do Iximché, kde si prohlédneme starobylé mayské centrum národa Kaqchikelů. Nocleh v Antigui.
7. den: Po snídani odjedeme do Hondurasu. Archeologické naleziště Copán (UNESCO) je nejvýznačnější mayské sídlo na území dnešního Hondurasu, bylo sídlem astronomů a sochařů. Velké náměstí, stély či Hieroglyfické schodiště jsou velkými lákadly této lokality. Nocleh v Copánu.
8. den: Snídaně. Návrat do Guatemaly a přejezd do Quiriguá, archeologické zóny známé díky úchvatným, až 10 metrů vysokým stélám včetně stély E, která je vůbec největší, jež kdy byla nalezena. Dále poplujeme lodí z Puerto Barrios do garifunské osady Livingston.
9. den: Po snídani plavba loďkou po nádherné řece Río Dulce, možnost koupání v termální vodě. Dojezd do Flores, romantického městečka, které je situované uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá. Volný program, koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek na nábřeží s výhledem na západ slunce nad jezerem. Nocleh ve Flores.
10. den: Po snídani navštívíme významné mayské sídlo Tikal (UNESCO), jedno z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období, odkrývaného v neprostupném pralese Petén. 5 km dlouhá prohlídka nás zavede k nejznámějším stavbám a akropolím. Návrat na ubytování, nocleh ve Flores.
11. den: Po snídani přejezd k řece Usumacinta, kde přesedneme do lodě a poplujeme do srdce mexického Chiapasu. Nocleh v Palenque.
12. den: Po snídani pojedeme k modrým průzračným kaskádám Agua Azul a vodopádu Misol-Ha, spadajícímu do tůně v džungli z výšky 60 m. Možnost koupání. Návrat do Palenque.
13. den: Po snídani prohlédneme komplex staveb v Palenque (UNESCO), unikátní mayská lokalitě v husté džungli národního parku. Přejezd do Xpujilu, nocleh.
14. den: Snídaně a odjezd do Calakmulu. Prohlídka slavného mayského klenotu uprostřed pralesa (UNESCO), přejezd do laguny Bacalar. Možnost koupání. Nocleh u laguny Bacalar.
15. den: Přejezd do Tulúmu, volný den. Možnost fakultativních výletů. Nocleh v Tulúmu.
16. den: Snídaně. Individuální volno, koupání v Karibiku s možností dalších zajímavých fakultativních výletů – více naleznete v katalogu na str. 295. Nocleh v Tulúmu. *PROGRAM ZKRÁCENÉHO ZÁJEZDU 3.2.- 11.2.2016: Odlet z Prahy s přestupem do Cancúnu, transfer do Tulúmu. Nocleh.
17. den: Snídaně. Tulúm - prohlídka velmi zajímavého archeologického naleziště z pozdního mayského období. Chrámy byly postaveny blízko sebe s výhledem na oceán a patří mezi nejvíce fotografovaná místa v Mexiku. Přejezd do Chichén Itzá, nejslavnějšího chrámového komplexu na severním Yucatánu. Tento komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou je Kukulcánův chrám, zvaný též El Castillo, dále bude obdivovat Palác válečníků, Caracol neboli Observatoř, největší hřiště na mayskou míčovou hru pelotu, které kdy bylo nalezeno či posvátnou cenote - studnu, která byla svědkem lidských obětí. Nocleh v Meridě.
18. den: Snídaně. Přejezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu. Z Velké pyramidy je překrásný výhled na celý Uxmal. Nocleh v Campeche.
19. den: Po snídani prohlídka Campeche, přístavního města a koloniální pevnosti Campeche, možnost koupání v Mexickém zálivu. Přejezd do Villahermosy, nocleh.
20. den: Snídaně, prohlídka muzea a parku La Venta s polovinou všech dochovaných olméckých obřích hlav a dalších pozůstatků po nejstarší středoamerické kultuře. Dále navštívíme uzeum La Marimba, poté absolvujeme plavbu kaňonem Sumidero (národní park), jehož úžasný profil se stěnami vysokými až 1000 m se dokonce stal symbolem státu Chiapas. Nocleh v San Cristóbal de las Casas.
21. den: Po snídani prohlídka San Cristobalu de las Casas, „hlavního města“ indiánského Mexika a následný přejezd do Tuxly k odletu do Mexico City, transfer do hotelu, nocleh v Mexico City.
22. den: Brzy ráno odjedeme do Tuly, která patří do období toltécké kultury. Zřejmě hlavním lákadlem této archelogické zóny jsou 4,5 metru vysoké postavy válečníků – Atlantů. Dále následuje návštěva Teotihuacánu, který je nejznámější a nejmonumentálnější lokalitou Mexika, jíž dominuje 65 metrů vysoká pyramida Slunce. Dále uvidíme mj. pyramidu Měsíce, ze které se naskýtá úžasný výhled na celou „Cestu mrtvých“ či chrám Quezalcoatla. Při zpáteční cestě se zastavíme u proslulého poutního místa zasvěceného Panně Marii Guadeloupské. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. Nocleh.
23. den: Snídaně a následná prohlídka hlavního města Mexika – Mexico City. Uvidíme hlavní náměstí zvané Zocalo s katedrálou, prezidentský palác, jehož stěny na vnitřním nádvoří jsou vyzdobeny výjevy z mexické historie, Templo Mayor a dále prohlédneme antropologické muzeum. Odjezd na letiště, odlet.
24. den: Přílet do Prahy.

Informace k cenám

Věková hranice dětských cen, popř. slev a příplatků, není-li uvedeno jinak, se rozumí do dovršení věku dítěte, kdy rozhodným datem je věk dítěte v den návratu do ČR. Není-li uvedeno jinak, děti ve věku do 2 let hradí pouze manipulační poplatek 990,- Kč, event. také cestovní pojištění. Bližší informace o službách zahrnutých v ceně zájezdu uvádíme na webu CK Čedok nebo v příslušném katalogu/ceníku.

Počasí

Acapulco

29°C Polojasno

Cancun

25°C Oblačno

Huatulco

25°C Převážně oblačno

Isla de Cozumel

26°C Převážně oblačno

Mexico City

16°C Jasno

Playa del Carmen

26°C Převážně oblačno

Puerto Morelos

25°C Oblačno

Puerto Vallarta

27°C Jasno

×