800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh Mexikem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Mexico City – hlavního města Mexika. Transfer do hotelu. Fakultativně večeře. Nocleh.

2. den: Po snídani prohlídka města, kde mj. uvidíme hlavní náměstí zvané Zocalo s katedrálou, prezidentský palác, jehož stěny na vnitřním nádvoří jsou vyzdobeny výjevy z mexické historie, Templo Mayor a dále navštívíme antropologické muzeum. Na závěr se krátce zastavíme na vyhlášeném náměstí Garibaldi, kde se scházejí ­hudebníci „Mariachi“. Individuální volno. Fakultativně večeře v hotelu. Nocleh.

3. den: Snídaně. Brzy ráno odjezd do Tuly, jejiž počátky se datují do období toltécké kultury. Zřejmě hlavním lákadlem této archeologické zóny jsou 4,5 metru vysoké postavy válečníků – Atlantů. Přejezd a oběd v restauraci s výbornou mexickou kuchyní. Dále následuje návštěva Teotihuacánu, který je nejznámější a nejmonumentálnější lokalitou Mexika, již dominuje 65 metrů vysoká pyramida Slunce. Dále uvidíme mj. pyramidu Měsíce, ze které se naskýtá úžasný výhled na celou „Cestu mrtvých“ či chrám Quezalcoatla. Ve večerních hodinách návrat do hotelu. Fakultativně večeře. Nocleh.

4. den: Snídaně. Cestou do Choluly uvidíme nerozlučnou dvojici sopek Popocatepetl (5465 m n.m) a Ixtaccíhutl. Archelogická zóna Cholula se může pochlubit největší pyramidou na americkém kontinentě či spletí chodeb pod pyramidou.

Dále budeme pokračovat do půvabné Puebly, kde si prohlédneme několik kostelů a Palafoxionovu knihovnu. Individuální volno. Fakultativně večeře. Nocleh v Pueble.

5. den: Po snídani odjedeme do malebného města Taxco, které se zapsalo do historie především těžbou stříbra. Prohlídka města, kde uvidíme i kostel Santa Prisca. Nad městem je postavena socha Krista. Možnost nákupu stříbrotepeckých výrobků. Dále pokračujeme do věhlasného mexického letoviska na březích Pacifiku – Acapulca. Fakultativně večeře. Nocleh

6. den: Snídaně. Volný den, možnost koupání a relaxace u moře. Fakultativně večeře. Nocleh.

7. den: Snídaně. Volný den, možnost koupání a relaxace u moře. Fakultativně večeře. Nocleh.

8. den: Snídaně. Individuální volno, v odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet.

9. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Acapulco

27°C Oblačno

Cancun

29°C Převážně oblačno

Huatulco

29°C Skoro jasno

Isla de Cozumel

30°C Převážně oblačno

Mexico City

17°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

30°C Převážně oblačno

Puerto Morelos

29°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

28°C Oblačno

×