800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý Okruh Mexikem - Yucatán + Be Live Grand

13. nebo 16. denní poznávací zájezd - odlet Praha
Cancún - Chichén Itza – Mérida- Uxmal – Kabah - Izamal

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

13. nebo 16. denní poznávací zájezd - odlet Praha
Cancún - Chichén Itza – Mérida- Uxmal – Kabah - Izamal

Program poznávacího okruhu

1.den:
Praha - Cancún
Odlet do Mexika charterovým letemdálkové flotily Travel Service s technickým mezipřistáním v Ganderu a ve Varaderu (viz letový řád). Přivítání na letišti v Cancúnu. Transfer a ubytování v hotelu Be Live Grand ***** . Po zbytek dne volný program s možností koupání; procházky; či návštěvy restaurací; barů a nočních podniků v centru Cancúnu.

2.den:
Cancún
Den volna a odpočinku ve Vašem pobytovém hotelu v letovisku Cancún.

3.den:
Cancún – Chichen Itza - Mérida
Po snídani transfer do Chichen Itzi; jednoho z nejznámějších archeologických komplexů. Tato zřícenina mayského města byla zařazena do novodobého seznamu sedmi divů světa. V komplexu jsou k vidění například dvě mayské studny; velké hřiště na Pelotu a observatoř a Chrám Válečníků. Nejznámější stavbou je Kukulkánova paramida; která má čtvercový půdorys a na vrchol vede z každé strany 91 schodů. Po obědě transfer do Méridy. Volné odpoledne s možností poznávání tohoto hlavního města Yucatánu; které bylo založeno v roce 1542 španělským dobyvatelem Franciscem de Montejo na místě Mayského města T’ho. Původní kameny tohoto města byly použity k výstavbě domů; katedrály a spousty dalších staveb. Ve městě; které má největší historické centrum v Americe; je dodnes možné vidět menší či větší panské domy; nejstarší katedrálu Ameriky a vládní palác. Centrum města se pyšní širokými bulváry. Ubytování v hotelu kategorie ****.

4.den:
Mérida – Uxmal – Kabah – Mérida
Po snídani odjezd do archeologické zóny Kabah; kde jsou k vidění Uxmalské zříceniny a kde Vás na první pohled zaujme Palác tisíce masek boha deště Chaca. Následuje návštěva archeologické zóny Uxmal ve které se nacházejí jedny z nejmajestátnějších ruin mayské civilizace. Město Uxmal bylo ve své době náboženským centrem svého okolí a sídlili zde nejvyšší kněží. Podle archeologických nálezů bylo město osídleno třikrát. Nejhezčí a nejdominantnější stavby jsou zde z období osídlení Mayi; včetně Kouzelníkovy pyramidy; jejíž stavba trvala zhruba 400 let a která v sobě skrývá pět chrámů. V areálu se nachází i palác a hřiště na míčovou hru Pelotu (mayská hra k uctění slunce). Po prohlídce návrat do Méridy a ubytování v hotelu kategorie ****.

5.den:
Mérida – Izamal – Cancún
Po snídani volné dopoledne v Méridě s možností návštěvy muzea a obchodů. Následuje návštěva Izamal; které je také nazýváno městem tří kultur. Po prohlídce tohoto krásného a historicky zajímavého města návrat a ubytování ve Vašem pobytovém hotelu v Cancúnu.

6. - 11./ 14.den:
Cancún
Dny volna a odpočinku ve Vašem pobytovém hotelu v letovisku Cancún s možností využití fakultativních výletů (dle nabídky).

12./ 15.den:
Cancún - Praha
U končení pobytu v Mexiku. Během dne transfer na letiště k odletu z Cancúnu do Prahy charterovým letem dálkové flotily Travel Service s mezipřistáním v Ganderu a San Salvadoru (viz letový řád).

13./ 16.den:
Praha
Přistání v Praze.

Změna programu vyhrazena.

Počasí

Acapulco

28°C Polojasno

Cancun

26°C Převážně oblačno

Huatulco

25°C Polojasno

Isla de Cozumel

28°C Oblačno

Mexico City

13°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

28°C Oblačno

Puerto Morelos

26°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

26°C Jasno

×