800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh Mexikem - Yucatán + Solymar Beach Resort

12 denní poznávací zájezd Praha – Mexiko. Výlet do mayské civilizace kombinovaný s oddechem u moře.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Mexiko - poznávací zájezd

12 denní poznávací zájezd Praha – Mexiko. Výlet do mayské civilizace kombinovaný s oddechem u moře.

 • Praha – Cancún
 • Chichén Itzá – Mérida
 • Uxmal – Kabah
 • Izamal
Den 1. Praha - Cancún
 • Odlet do Mexika charterovým letem s mezipřistáním v Salu a Porlamaru. Přivítání na letišti v Cancúnu. Transfer a ubytování v zakoupeném pobytovém hotelu. Po zbytek dne volný program s možností koupání; procházky; či návštěvy restaurací; barů a nočních podniků v centru Cancúnu.
Den 2. Cancún
 • Den volna a odpočinku ve Vašem pobytovém hotelu v letovisku Cancún.
Den 3. Cancún – Chichén Itzá - Mérida
 • Po snídani transfer do Chichen Itzi; jednoho z nejznámějších archeologických komplexů. Tato zřícenina mayského města byla zařazena do novodobého seznamu sedmi divů světa. V komplexu jsou k vidění například dvě mayské studny; velké hřiště na Pelotu a observatoř a Chrám Válečníků. Nejznámější stavbou je Kukulkánova paramida; která má čtvercový půdorys a na vrchol vede z každé strany 91 schodů.
 • P o obědě transfer do Méridy. Volné odpoledne s možností poznávání tohoto hlavního města Yucatánu; které bylo založeno v roce 1542 španělským dobyvatelem Franciscem de Montejo na místě Mayského města T ho. Původní kameny tohoto města byly použity k výstavbě domů; katedrály a spousty dalších staveb. Ve městě; které má největší historické centrum v Americe; je dodnes možné vidět menší či větší panské domy; nejstarší katedrálu Ameriky a vládní palác. Centrum města se pyšní širokými bulváry. Ubytování v hotelu kategorie ****.
Den 4. Mérida – Uxmal – Kabah – Mérida
 • Po snídani odjezd do archeologické zóny Kabah; kde jsou k vidění Uxmalské zříceniny a kde Vás na první pohled zaujme Palác tisíce masek boha deště Chaca. Následuje návštěva archeologické zóny Uxmal ve které se nacházejí jedny z nejmajestátnějších ruin mayské civilizace. Město Uxmal bylo ve své době náboženským centrem svého okolí a sídlili zde nejvyšší kněží. Podle archeologických nálezů bylo město osídleno třikrát. Nejhezčí a nejdominantnější stavby jsou zde z období osídlení Mayi; včetně Kouzelníkovy pyramidy; jejíž stavba trvala zhruba 400 let a která v sobě skrývá pět chrámů. V areálu se nachází i palác a hřiště na míčovou hru Pelotu (mayská hra k uctění slunce). Po prohlídce návrat do Méridy a ubytování v hotelu kategorie ****.
Den 5. Mérida – Izamal – Cancún
 • Po snídani volné dopoledne v Méridě s možností návštěvy muzea a obchodů. Následuje návštěva Izamal; které je také nazýváno městem tří kultur. Po prohlídce tohoto krásného a historicky zajímavého města návrat a ubytování ve Vašem pobytovém hotelu v Cancúnu.
Den 6.–10. Cancún
 • Dny volna a odpočinku ve Vašem pobytovém hotelu Solymar Beach Resort **** v letovisku Cancún s možností využití fakultativních výletů (dle nabídky).
Den 11. Cancún - Praha
 • Ukončení pobytu v Mexiku. Během dne transfer na letiště k odletu z Cancúnu do Prahy charterovým letem s mezipřistáním na Bermudách a Azorských ostrovech.
Den 12. Praha
 • Přistání v Praze.

Změna programu vyhrazena. Termíny a ceny poznávacího zájezdu jsou uvedeny v ceníku. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob; česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu při min. 26 účastnících.

Počasí

Acapulco

31°C Skoro jasno

Cancun

29°C Převážně oblačno

Huatulco

32°C Polojasno

Isla de Cozumel

30°C Oblačno

Mexico City

24°C Polojasno

Playa del Carmen

30°C Oblačno

Puerto Morelos

29°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

31°C Jasno

×