800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý Okruh Yucatánem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

Poznejte to nejlepší z Yucatanu.

1. den
- odlet z Prahy do Cancúnu, ubytování v hotelu.

2. den
- po snídani odjezd na archeologické naleziště Cobá. Cestou proběhne zastávka v Tulumu, jednom z posledních měst postaveném a obývaném Mayi, a u cenote (podzemní řeka). Po prohlídce naleziště Cobá následuje oběd a přesun do starobylého mayského města Chichén Itzá. Poté nás čeká večeře a nocleh.

3. den
- po brzké snídani návštěva archeologického naleziště Chichén Itzá. Toto místo bylo v roce 2007 zařazeno na nový seznam sedmi divů světa. Budeme obdivovat nejvýznamnější místní stavby v čele s Kukulkánovou pyramidou. Následuje přesun do Méridy, hlavního města mexického státu Yucatan. Oběd – příležitost okusit yucatanské speciality. Den zakončíme příjemnou večeří.

4. den
- po snídani odjezd na archeologické naleziště Uxmal, které je dalším významným pozůstatkem mayské kultury s velmi zachovalými stavbami. Další zastávkou bude Hacienda Sotuta de Peón, venkovská usedlost, kde se doslova vrátíme v čase. Po obědě následuje přesun zpět do Méridy. Nocleh v hotelu zahrnuje večeři.

5. den
- po snídani a check-outu následuje přesun do koloniálního města Izamal, kterému se rovněž říká „město tří kultur“. Pro město jsou typické žluté stavby. Příští zastávkou je koloniální město Valladolid, kde můžete obdivovat řemeslné výrobky místních obyvatel či jeden z nejstarších kostelů kontinentu. Následuje přesun na archeologické naleziště Ek Balam, návštěva další cenote a oběd v opravdové mayské vesnici. Po obědě následuje přesun do hotelu.

6. – 9. den
- pobyt u moře, odpočinek.

10. den
- dlet do Prahy.

Počasí

Acapulco

29°C Skoro jasno

Cancun

27°C Polojasno

Huatulco

28°C Skoro jasno

Isla de Cozumel

25°C Oblačno

Mexico City

20°C Jasno

Playa del Carmen

25°C Oblačno

Puerto Morelos

27°C Polojasno

Puerto Vallarta

28°C Jasno

×