800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh Yucatánem (Oasis Palm)

12denní poznávací zájezd po Yucatánském poloostrově s pobytem u moře v Cancúnu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

12denní poznávací zájezd po Yucatánském poloostrově s pobytem u moře v Cancúnu

  • Cancún
  • Izamal
  • Mérida
  • Celestun
  • Uxmal
  • Edzná
  • Campeche
  • Chichén Itzá

Program okruhu

1. den Praha – Cancún
Odlet z Prahy do Mexika charterovým letem; přivítání na letišti v Cancúnu; transfer do hotelu. Ubytování a večeře.

2. den Cancún – Izamal – Mérida
Po snídani odjezd na poznávací okruh po Yucatánském poloostrově. První zastávkou je Izamal; které je také nazýváno městem tří kultur. Po prohlídce tohoto krásného a historicky zajímavého města budeme pokračovat do Méridy; hlavního města Yucatánu; jež bylo postavené na místě původního mayského města T´ho. Cestou zastávka u cenote; což z mayského dzonot znamená studně. Tyto studně vznikly nejčatěji propadem stropu jeskyně; mnohdy bývají vzájemně propojené podzemními řekami. Voda je zde nesmírně čistá a hloubka dosahuje až několika desítek metrů. Cenotes byly jediným zdrojem pitné vody pro většinu mayských měst; protože celý Yucatán leží na vápencovém podloží a nemá prakticky žádnou povrchovou řeku. Na mnoha místech můžete najít tzv. posvátné cenotes; kde se prováděly rituální obřady někdy spojené i s lidskými oběťmi (např. nejznámější v Chichén Itzá). Ubytování a večeře v hotelu v Méridě.

3. den Mérida – (Celestun)
Snídaně. Volný den k prohlídce Méridy (bez oběda) nebo možnost fakultativního výletu do Celestun; přírodního parku; jehož ekosystém je unikátní díky kombinaci sladké a slané vody v ústí řeky do Mexického zálivu. Park je zimním útočištěm obrovských hejn plameňáků; celkem zde najdete více než 200 druhů ptáků; kteří zde žijí či přezimují. Během výletu oběd v typické místní restauraci. Odpoledne návrat do Méridy; volný čas k prohlídce města. Večeře a nocleh v hotelu v Méridě.

4. den Mérida – Uxmal – Edzná – Campeche
Brzy ráno po snídani odjezd do archeologické zóny Uxmal; ve které se nacházejí jedny z nejmajestátnějších ruin mayské civilizace. Nejdominantnějšími stavbami jsou Kouzelníkova pyramida; velmi strmá stavba s oválným půdorysem; a guvernérský palác; jehož rozloha zaujímá více než 1 200 m2. Ve své době bylo město Uxmal náboženským centrem svého okolí; dnes je to jedna z nejzachovalejších mayských památek puuckého stylu; která díky zrestaurovaným budovám nabízí pěkný pohled na původní vzhled města. Po obědě přejezd do archeologické zóny Edzná; prohlídka Velké akropole a tzv. Budovy pěti pater; Chrámu masek a hřiště na pelotu (mayská hra k uctění slunce). Odpoledne pokračování do pirátského města Campeche. Ubytování a večeře v hotelu v Campeche.

5. den Campeche – Chichén Itzá
Po snídani prohlídka historického centra Campeche; jehož nejvýznamnější stavby a opevnění pocházejí z koloniálního období. Město bylo založeno roku 1540 a díky své výhodné geografické poloze se stalo významným přístavem; ze kterého vyplouvaly lodě naložené surovinami z Nového Španělska do Evropy. Během 16. a 17. století bylo Campeche často napadáno piráty; dodnes je možné zhlédnout pozůstatky obranných zdí; jež měly město před jejich nájezdy chránit. Během dne oběd. Po prohlídce odjezd do Chichén Itzá; jednoho z novodobých sedmi divů moderního světa. Ubytování a večeře v hotelu v Chichén Itzá.

6. den Chichén Itzá – Cancún
Po snídani prohlídka rozsáhlého archeologického komplexu Chichén Itzá; zřejmě jediného města; kde můžete obdivovat jak klasický mayský styl; tak tzv. maysko-toltécký; který přišel s invazí národů z centrálního Mexika. Nejznámější stavbou je Kukulkánova pyramida; na jejíž vrchol vede z každé strany 91 chodů. Je postavena tak; že při rovnodennosti lze pozorovat neobvyklý úkaz sestoupení hada z nebes; kdy zapadající slunce ozáří pyramidu a s postupným klesáním vytváří na jejím boku efekt plazícího se hada; který s postupným západem slunce mizí. Dále jsou zde k vidění 2 mayské studny cenote; z nichž známější je Studna obětí; kde byly prováděny lidské oběti; velké hřiště na pelotu; Caracol nebo-li observatoř; Plošina Venuše a Chrám válečníků se Skupinou tisíce sloupů. Svůj vliv vedoucího města ztratila Chichén Itzá koncem 12. století po prohrané válce se sousedním městem Mayapán a byla postupně opuštěna. V době příchodu Španělů na Yucatán byla již dávno zarostlá v džungli a čekala na své znovuobjevení v polovině 19. století. Během dne oběd. Po prohlídce odjezd zpět do Cancúnu. Transfer do vybraného pobytového hotelu a ubytování.

7.–10. den Cancún
Dny volna a odpočinku ve vybraném hotelu v Cancúnu. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na místních plážích. K dispozici je také možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

11. den Cancún – Praha
Ukončení pobytu; transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

12. den Praha
Přílet do Prahy.

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.

Počasí

Acapulco

31°C Polojasno

Cancun

26°C Oblačno

Huatulco

34°C Polojasno

Isla de Cozumel

29°C Oblačno

Mexico City

26°C Polojasno

Playa del Carmen

29°C Oblačno

Puerto Morelos

26°C Oblačno

Puerto Vallarta

31°C Skoro jasno

×