800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMayaland

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Sraz 2 hodiny na letiště před plánovaným odletem, odbavení, let na trase Praha (Vídeň) - Mexiko, přílet do Mexika, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2. den

Odjezd z Cancunu do Tulumu, starého mayského přístavu a jednoho z posledních mayských měst. Tento přístav byl velice důležitý, odtud vyplouvaly lodě a obchodovalo se zde se Střední Amerikou. Poté pojedeme do Coby, která byla důležitou obchodní křižovatkou pro obchod na souši. Z Coby vedou různé bílé stezky ,,sacbé" a naměřila se tu jedna nejdelší, jaká byla kdy nalezena, měřila přes 100 km a spojovala Cobu s městem Yaxuná. Je zde nejvyšší pyramida na celém Yucatánu, na kterou je možný výstup, měří 42 metrů. K večeru dorazíme do Valladolidu, kde si prohlédneme historické centrum, navštívíme muzeum tequily a strávíme noc. Město přímo vybízí k poklidným večerním procházkám či k posezení s hudbou.

3. den

Hned z rána vyrazíme do archeologického místa Chichen Itzá, navštívíme Kukulkánovu pyramidu, Posvátnou studnu, Hřiště na pelotu a slavnou Observatoř ,,Caracol". Pokračování v cestě, zastávka ke koupání v jednom ze cenotů a poté přesun do Méridy, krásného koloniálního města ze XVI. století, prohlídka města a osobní volno.

4. den

Ranní odjezd a cesta do Uxmalu, návštěva jeho Kouzelníkovy pyramidy, Domu Jeptišek se svou nádhernou dekorací, Želvího domu, Velké pyramidy a dalších pamětihodností, poté přesun do dalšího archeologického místa Kabah. V Kabah se můžeme pokochat nádherně zdobenou stěnou maskami boha deště ,,Chaaca tzv. Codz Pop a slavným Obloukem. Cesta do Celestunu, plavba člunem mezi mangrovy, pozorování místní fauny a flory, především růžových plameňáků! Návrat do Méridy, osobní volno a nocleh.

5. den

Ranní odjezd a návštěva haciendy Yaxcopoil a pokračování do Izamalu, městečka, které založili františkáni, kteří zde založili konvent sv. Antonína z Padovy. Konvent má druhé největší atrium na světě, hned po Vatikánu. Návrat do Cancunu.

5. den (odpoledne, večer) - až do návratu:

Pobyt ve vybraném hotelu, volno, koupání, zábava, možnost fakultativních výletů.

Předposlední den:

Snídaně, volno, volný program, transfer na letiště, odlet z Mexika, let na trase do Prahy (Vídně).

Počasí

Acapulco

32°C Převážně oblačno

Cancun

30°C Převážně oblačno

Huatulco

28°C Slabý déšť

Isla de Cozumel

31°C Převážně oblačno

Mexico City

24°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

31°C Převážně oblačno

Puerto Morelos

30°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

29°C Převážně oblačno

×