800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMayské dědictví

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Sraz 2 hodiny na letiště před plánovaným odletem, odbavení, let na trase Praha (Vídeň) - Mexiko, přílet do Mexika, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2.den - 5.den

2.den - odjezd z Cancunu do koloniálního Valladolidu, prohlídka města a pokračování do archeologisckého naleziště Chichen Itzá. Po prohlídce mayských ruin cesta do Izamalu, městečka tří kultur, které bylo založeno v roce 1533 františkánskými mnichy, kteří také postavili konvent sv. Antonína z Padovy, který má největší atrium na světě, tedy hned po Vatikánu. To vše bylo vybudováno na troskách zničeného mayského města a ještě dnes můžeme okolo vidět tyčící se pyramidy. Pokračování do Méridy, nádherného města ze XVI. století, prohlídka města a nocleh v historickém centru.
3.den - cesta z Méridy do Uxmalu, prohlídka Kouzelníkovy pyramidy a dalších pamětihodností a přesun do dalšího mayského sídla Edzná, místo, které na vás dýchne klid. Výstup na pyramidy a prohlídka památek a pokračování do pirátského města Campeche. Toto krásné město založili v XVI. století Španělé a později obestavěli hradbama, aby tak zabránili věčným pirátským vpádům. Nocleh v historickém centru.
4.den - brzo ráno odjezd z Campeche do Palenque, slavného mayského města, které rozkvetlo za vlády krále Pakala. Prohlídka hrobky Červené královny a dalších pozoruhodností a přesun k vodopádům Misol-Ha. Koupání v osvěžujících vodách a nocleh v džungli.
5.den - odjezd z Palenque do dalšího archeologického místa Becan, výstup na pyramidu a pokračování do elitního sídla Mayů Chicanná, kde lze obdivovat pozoruhodnou tlamu pozemské příšery, kterou staří mayští kněží vstupovali do podsvětí ,,Xibalbá´´. Posléze návštěva dalšího archeologického místa Kohunlich, kterí je slavné svými největšími štukovými maskami Boha Slunce, které kdy byly nalezeny. Nocleh ve městečku Xpujil.
6.den - ráno odjezd k laguně 7-mi barev Bacalar, koupání v teplých tyrkyzových vodách a cesta do Tulumu, starého mayského přístavu a jednoho z posledních mayských měst. Tento přístav byl velice důležitý, odtud vyplouvaly lodě a obchodovalo se se Střední Amerikou. Také to bylo jedno z posledních mayských měst, které zaniklo až v XVI. století. Po návštěvě Tulumu návrat do Cancunu.

6. den

Pobyt ve vybraném hotelu, volno, koupání, zábava, možnost fakultativních výletů.

Předposlední den

Snídaně, volno, volný program, transfer na letiště, odlet z Mexika, let na trase do Prahy (Vídně).

Počasí

Acapulco

24°C Déšť

Cancun

24°C Převážně oblačno

Huatulco

24°C Slabý déšť

Isla de Cozumel

24°C Polojasno

Mexico City

17°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

24°C Polojasno

Puerto Morelos

24°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

26°C Oblačno

×