800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMexiko po vlastní ose - YUCATAN a CHIAPAS

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet v ranních hodinách, přestup v Amsterdamu, přílet do Cancunu večer. Přivitání naším partnerem na letišti a transfer do hotelu Sandos Caracol 4*.

2. den

Ráno převzetí auta. Cesta asi 5 hodin (400 km). Na cestě navštívíte mayské místo Tulum, poté město Bacalar umístěné v Laguně Sedmi barev, prohlídka místního muzea ve španělské pevnosti, možnost koupání v Cenote Azul. Ubytování v hotelu Holiday Inn ve městě Chetumal.

3. den

Celková doba jízdy 3 hodiny (135 km). Dopoledne návštěva mayského muzea přímo před hotelem. Jakmile opustíte Chetumal vjíždíte do regionu Rio Bec, kde jsou méně známá mayská místa jako Kohunlich se svými 4 obrovskými maskami slunečního boha Kinich Ahau či opevněné město Becan. Blízko dalšího ubytování se nachází malé, ale záhadné místo Chicanna. Ubytování v Ecovillage Chicanna.

4. den

Celková doba jízdy 6 hodin (425 km). Brzký odjezd k jednomu z největších mayských měst Calakmul, schovanému hluboko v pralese, stále zde probíhají archeologické práce. Z vrcholku pyramidy si můžete vychutnat nádherný výhled na okolní prales. Odpoledne cesta do Palenque. Ubytování v hotelu Ciudad Real Palenque.

5. den

Dnes si prohlédnete slavné Palenque se svým Chrámem Nápisů, který skrývá hrobku náčelníka Pakala, uvidíte paláce, observatoř nebo se podívejte do místního muzea. Ubytování v hotelu Ciudad Real.

6. den

Celková doba jízdy 5 hodin (220 km). Dnes pojedete po panoramatické horské silnici do Chiapas, po cestě navštívíte majestátní vodopád Misol Ha a kaskády Agua Azul, kde si můžete i zaplavat. Pozdě odpoledne dojedete do koloniálního městečka San Cristobal (ve výšce 2 200 m.n.m.). Ubytování v hotelu Casa Mexicana.

7. den

Celková doba jízdy asi hodinu (30 km). Dopoledne si můžete prohlédnout indiánské vesnice San Juan Chamula a Zinacantan. Odpoledne procházka po koloniálním městečku San Cristobal. Ubytování v hotelu Casa Mexicana.

8. den

Celková doba jízdy 6 hodin (350 km). Pojedete dolů po horských silnicích do koloniálního městečka Chiapa de Corzo, kde se můžete svézt loďkou kaňonem Sumidero. Pokud budete mít štěstí, u břehů uvidíte slunící se krokodýly. Odpoledne příjezd do města Villahermosa. Ubytování v hotelu Quality Inn Cencali.

9. den

Celková doba jízdy 5 hodin (380 km). Navštvíte muzeum pod širým nebem La Venta, kde uvidíte obrovské Olmécké kamenné hlavy. V parku se také nachází zoo, kde chovají jaguáry (uctívané Mayi). Pojedete přes rybářské vesnice až k historickému městu Campeche. Ubytování v hotelu Francis Drake.

10. den

Celková doba jízdy 5 hodin (300 km). Dnes uvidíte mayské místo Labna s unikátním obloukem, navštívíte podzemní jeskyně v Lotunu. Nakonec dojedete do městečka Uxmal. Nejvýznamější památky Uxmalu jsou Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, klášter jeptišek... V pozdním odpoledni dojedete do města Merida, vychutnejte si romantickou projížďku městem v kočáře. Ubytování v hotelu Casa del Balam.

11. den

Celková doba jízdy 3 hodiny (140 km). Dopoledne si prohlédnete historické centrum Meridy vč. hlavního náměstí Zócalo s nejstarší katedrálou na poloostrově, guvernérským palácem. Odpoledne výlet do města Izamal s františkánským klášterem. Odpoledne cesta do Chichén Itzá, kde se ubytujete v autentickém hotelu Hacienda Chichen, kousek od slavné Kukulkanovy pyramidy. Večer vás čeká světelné představení.

12. den

Celková doba jízdy 2,5 hodiny (210 km). Dopoledne prohlídka Chichen Itzá, pyramidu Kukulkana, Chrám Válečníků, observatoř, posvátné jezírko. Pak odjezd na letiště v Cancunu nebo na Riviera Maya, pokud budete chtít pobyt proloužit. Odevzdání auta a odlet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Acapulco

27°C Oblačno

Cancun

29°C Převážně oblačno

Huatulco

29°C Skoro jasno

Isla de Cozumel

30°C Převážně oblačno

Mexico City

17°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

30°C Převážně oblačno

Puerto Morelos

29°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

28°C Oblačno

×