800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMexiko s noblesou pro náročné

Mexico City • Teotihuacan • Puebla • Oaxaca • Huatulco • Palenque • Yaxchilan • Palenque • Uxmal • Chicen Itza • Tulum (Riviera Maya)

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

přílet do Mexico City, uvítání na letišti a transfer na hotelu Condesa DF.

2. den

program v historickém centru, návštěva Muzea Antropologie a přilehlé luxusní čtvrti Polanco. Odpoledne přesun do městské části Coyoacan, oběd ve vybrané restauraci a prohlídka Modrého domu, dnes muzea nejslavnější mexické malířky Fridy Kahló.

3. den

po snídani odjezd z města na největší archeologickou zónu v Mexiku - Teotihuacan, prohlídka pozůstatků města kultury, pyramidy Sol a Luna. Odpoledne přes Cholula do města Puebla. Ubytování v hotelu Mesones Sacristia, možnost ochutnat místní speciality Mole Poblano, nebo Chile en Nogada a poté prohlídka pečlivě udržovaného koloniálního centra.

4. den

k snídani se podává horká čokoláda či káva přímo od pramene. Dopoledne cesta přes kaktusové oblasti a kolem nejvyšší mexické hory Pico de Orizaba do kouzelného města Oaxaca, plného folklórních tradic. Ubytování v hotelu Hacienda Los Laureles, oběd a odpočinek. V odpoledních hodinách prohlídka centra.

5. den

celodenní průzkum údolí Oaxaca – pyramidy Zapotécké kultury Monte Alban, degustace Mezcalu (mexické pálenky s červem) a likérů z ní odvozených, ochutnávka místních sýrů, omáčky mole nebo speciální úpravy masa „tasajo“. Návštěva přírodního úkazu Hierve el Aqua.

6. den

přejezd přes pohoří Sierra Madre del Sur do menšího letoviska Bahias de Huatulco, ubytování v hotelu Las Brisas Huatulco, odpoledne odpočinek na pláži Tichého oceánu.

7. den

den volna strávený v zátokách tropického ráje. Možnost aktivit dle výběru: potápění, golf, rybolov nebo lekce surfingu. Míchané nápoje a delikatesy z mořských plodů – ideální kombinace!

8. den

dopoledne ještě u teplých vod Pacifiku, odpoledne transfer na místní letiště a privátním letadlem panoramatický přelet horského masivu Sierra Madre del Sur do v tropech ležícího mayského města Paleque, ubytování v hotelu Boutique Quinta Cha Nab Nal.

9. den

celodenní výlet na Yaxchilan - dobře utajená perla předkolumbovské historie, která leží na břehu největší a velmi vodnaté řeky latinské Ameriky Usumacinta. Díky obtížné dostupnosti žije v okolní džungli pyramid mnoho druhů ptactva a opic. Návrat do Palenque, večeře z místních zdrojů v mayském stylu a nocleh. Zdejší kuchyně čerpá hlavně z nekonečných okolních pastvin skotu.

10. den

po snídani prohlídka přírodní rezervace v Palenque a centrálního náměstí archeologické zóny s nejkrásnějšími chrámy a pyramidami mayské architektury. Odpoledne přejezd do Campeche (360 km, max. 5 hodin) na břehu Mexického zálivu. Ubytování v hotelu Hacienda Puerta Campeche a návštěva restaurace, která se specializuje na místní mořské plody.

11. den

po snídani cesta do Uxmal (160 km, 2 hod.), prohlídka města, které představuje asi nejdokonalejší příklad Puucké architektury. V archeologické zóně mezi jinými jistě zaujme Pyramida kouzelníka. Neobvyklá velmi strmá stavba, jejíž půdorys není čtvercový, ale oválný. Odpoledne cesta Yucatánským poloostrovem do Piste (200 km, 3 hod.) a ubytování v hotelu The Lodge at Chichen Itza, který leží přímo v areálu novodobého divu světa Chichen Itzá.

12. den

dopoledne prohlídka nejslavnějšího mayského města se stavbami zasvěcenými pohanskému božstvu, hřištěm na rituální hru „pelota“, observatoří, obětní studní, palácem a mnoho dalších staveb. Poté osvěžující koupel v „cenote“ a zastávka na oběd ve městě Valladolid. Yucatanská specialita Sopa de Lima, nebo výtečné, na pomerančích pomalu pečené vepřové Cochinita Pibil. Odpoledne dojezd k nejkrásnějším plážím Karibiku v blízkosti Tulumu a ubytování v hotelu Ana y Jose Charming Hotel & Spa

13. den

volný den a odpočinek na pláži, fakultativně celodenní výlet do biosférické rezervace Sian Ka´an, což v mayštině znamená „kde se rodí nebe“.

14. den

volný den na pláži, fakultativně šnorchlování na korálovém útesu, nebo v přírodních podzemních vodách zvaných cenotes.

15. den

dle letového řádu transfer na letiště Odlet z Cancúnu do Mexiko City a následně do Prahy.

Počasí

Acapulco

28°C Polojasno

Cancun

30°C Polojasno

Huatulco

25°C Oblačno

Isla de Cozumel

31°C Polojasno

Mexico City

18°C Oblačno

Playa del Carmen

31°C Polojasno

Puerto Morelos

30°C Polojasno

Puerto Vallarta

24°C Oblačno

×