800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNapříč Yucatánem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

V 07:00 odlet z Prahy do Amsterodamu. Odlet z Amesterodamu ve 12:50 a přílet do Cancunu v 17:20. Po příletu transfer do hotelu Radisson Hacienda 4* v Cancunu. Volný program.

2. den

Po snídani se vydáme směrem na jih podél Mayské riviéry do Tulumu. Tulum je velmi malebné mayské naleziště situované přímo na pobřeží. Toto malé opevněné přímořské město je jedním z nejkrásnějších archeologických nalezišť v Mexiku. Vzhledem k zaplavení ostatních měst se jedná o jediný mayský přístav, který se dochoval. Odtud budeme pokračovat do džungle a jeho tajemného naleziště Cobá. Tajuplné památky obklopuje nádherná divočina, ve které žijí tukani, volavky a pestrobarevní motýli. Odpoledne dorazíme k jednomu z nejvýznamějších míst mayské historie na Yucatánu - do Chichen Itzá. Zde ubytování v hotelu Hacienda Chichen Itzá 5*

3. den

Den začneme snídaní a prohlídkou uchvátného Chichen Itzá. Kromě světoznámé Kukulcánovy pyramidy budeme mít možnost obdivovat obětní studni, chrám bojovníků nebo hřiště používané na starou indiánskou hru pelota, podobnou dnešnímu basketbalu. Po prohlídce se vydáme do hlavního města Yucatánského poloostrova Meridy. Merida je historické koloniální město se zajímavým hlavním náměstím, starou katedrálou a guvernérovým palácem. Ubytování je zajištěno v hotelu Casa del Balam 5*.

4. den

V nedalekém okolí Meridy se nachází tzv. ruta puc, která zahrnuje 3 významná místa: naleziště Uxmal ( v mayském jazyce znamená postaveno třikrát), Kabah s obdivovaným chrámem boha deštů Chaac a Labná s nádhernou ukázkou mayské arichtektury. Návštěva těchto míst nám zabere celý den a odpoledne se vrátíme zpet do Meridy a hotelu Casa del Balam´5*.

5. den

Po snídani se vydáme pro změnu za krásami přírody. Tentokrát do Celestúnu, kde se nachází přírodní rezervace, kterou si projedeme na lodi. Při projíždce mangrovníkovým porostem budeme mít možnost se kochat růžovými plameňáky a dalším ptactvem. Následovat bude transfer do přímořského Campeche na odpolední pěší prohlídku historické části města. Ubytování v hotelu Plaza Campeche 4*.

6. den

Kolem mexického zálivu se vydáme ke zlatému hřebu naší cesty - Palenque, kam dorazíme odpoledne. Ubytování v hotelu Villa Mercedes 5*.

7. den

Dopoledne náš čeká prohlídka celého Palenque. V Palenque jsou jedny z nejkrásnějších pyramid v tzv. "Mundo Mayo" mayského světa. Obklopeny okolní džunglí, vytváří unikátní atmosféru, kde lze snadno podlehnout teorii, že měli mayové spojení s mimozemšťany. Město patří k nejzápadnějším místům mayské říše. Chrámové město Palenque bylo kdysi mocenským centrem mayské společnosti a dosáhlo největšího rozmachu v 6. a 7 století za vlády krále Pa Kaala. Zříceniny chrámů, pyramid a domů na okraji nízkých kopců, propojené dlážděnými cestami jsou dnes ukryty uprostřed vysokého deštného lesa. V nejdokonalejší stvabě Chrámu slunce je maska jaguářího boha podsvětí. Příkré schodiště vede k nejpozoruhodnější stavbě - Chrámu nápisů. Odpoledne si zpestříme výletem ke krásným vodopádům Aqua Azul, kde se můžeme vykoupat. Ubytování v hotelu Villa Mercedes 5*.

8. den

Po snídani transfer na letiště ve Villahermose a odlet do Canucunu. Po příletu transfer do hotelu Holiday Inn Arenas 4* a volné odpoledne.

9. den

Snídaně a volný program až do odjezdu na letiště. Odlet z Cancunu v 19:05 hod.

10. den

V 11:35 přílet do Amsterodamu. Odlet z Amsterodamu v 13:10 a v 14:40 návrat do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Acapulco

31°C Jasno

Cancun

29°C Převážně oblačno

Huatulco

31°C Polojasno

Isla de Cozumel

28°C Převážně oblačno

Mexico City

20°C Oblačno

Playa del Carmen

28°C Převážně oblačno

Puerto Morelos

29°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

31°C Jasno

×