800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNETRADIČNÍ CESTA YUCATÁNEM

LA CALMA | TULUM | SIAN KAAN | COBÁ | VALLADOLID | CHICHEN ITZÁ | MÉRIDA | HOLBOX | TULUM | LA CALMA

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

transfer z letiště v Cancúnu, ubytování v rodinném hotelu La Calma, oblast Jacinto Pat.
V případě dostatku času (záleží na času příletu) prohlídka bližšího případně i vzdálenějšího okolí.

2. den

Tulum a okolí - po delším cestování navrhujeme zůstat pár dní v Tulum a jeho okolí, kde bychom pořídili první fotografie a nabrali sílu a energii k dalšímu putování minibusem po poloostrově. Snídaně, prohlídka místních světoznámých památek, prohlídka města Tulum a poznání místních nádherných pláží. Výlet člunem kolem pobřeží, kde si nejdříve prohlédneme mayské ruiny hradu z mořské perspektivy a později zamíříme na korálový útes, kde bude probíhat šnorchlování na korálech a pořizování podvodních obrázků (opět zde máte možnost bezplatného zapůjčení podvodního fotoaparátu). Večeře v džungli v hotelu La Calma.

3. den

Snídaně, dopoledne prohlídka a šnorchlování v místních cenotes-magických podzemních krápníkových jeskyních s průzračnou vodou a tajemnou atmosférou. Pořízení velmi efektních podvodních fotografií;našim klientům půjčujeme dva podvodní fotoaparáty zdarma. Po obědě krátký odpočinek na pláži či v džungli. Odpoledne návštěva masovým turismem nedotčené bioreservace Sian Kaan, kde nám bude zážitkem procházka džunglí divokých palem, pobyt na zdejších divokých plážích a později i výlet na kajacích místní sladkovodní lagunou, během kterého budeme moci pozorovat množství zde žijících živočichů. Oblast je hojně navštěvovaná ornitology, pro hojný výskyt vzácných druhů ptáků a nabízí nádherné vizuální divadlo Zde zůstaneme až do západu slunce nad lagunou. Večeře v hotelu La Calma.

4. den

Snídaně, dopoledne pojedeme na nedalekou pláž Akumal, kde budeme moci pozorovat a fotografovat velké mořské želvy. Oběd dle dohody v restauraci Oscar Lalo, která je vynikající a nachází se kousek od našich pozemků či v Tulum, kde můžeme doporučit výborné restaurace s domácí kuchyní. Po oběde přesun minibusem do Cobá, mayského naleziště, kde nás bude mimo jiné čekat i adrenalinový výstup a ještě zajímavější sestup pyramidy Nohoch Mul. Později odpoledne se přesuneme do mayské vesnice Kaua, kde navštívíme spřátelenou mayskou rodinu v jejich obydlí a ochutnáme něco z tradiční domorodé mayské kuchyně. Večer se pojedeme ubytovat do krásného mayského města Valladolid. Náš hotel vybudovaný v koloniálním stylu bude první ochutnávkou z toho, co atmosféra tohoto místa nabízí. Procházky s fotoaparátem večerním Valladolid a posezení s večeří na tamním náměstí jsou nezapomenutelné.

5. den

Snídaně v hotelu, ranní prohlídka Valladolid, možná návštěva zdejšího muzea mayského výtvarného umění, Cenote Zací, místní katedrály a kostela San Sercvicio. Mezi 10 - 11 h odjezd z Valladolid do Chichen Itzá. Oběd v Chichen Itzá a následná prohlídka tohoto světoznámého mayského naleziště. Přibližně kolem 15 h bychom měli dále zamířit do Méridy, nádherného koloniálního města, kde se v podvečer ubytujeme a později nás čeká nádherný večer plný koloniální atmosféry.

6. den

Snídaně v hotelu, ranní prohlídka náměstí a jeho okolí. Kolem 11h odjezd z Méridy na ostrov Holbox. Tento ostrov je nejméně turisticky navštěvovaný z ostrovů kolem severozápadního Yucatánu, avšak paradoxně bezkonkurenčně nejkrásnější. Cesta, která potrvá cca 3 hodiny, vede skrz nespočet mayských vesnic, kde můžeme udělat dle dohody přestávky a udělat záběry turismem nedotknutých mayských usedlostí. Místní lidé jsou velmi přátelští, fotografování po zdvořilém dovolení, není většinou problém. Cca kolem 15 h příjezd do přístavu. Dále budeme pokračovat lodí, přeprava lodí na ostrov trvá cca 30 minut. Později ubytování na Holboxi, ostrově bez silničního provozu, nádherných bílých pláží, kormoránů – v kostce řečeno ráje cestovatelů a fotografů.

7. den

celý den pobyt na ostrově, individuální program s možností fotografování ptáků, nádherné přírody či odpočívání na zdejších plážích.

8. den

Snídaně, dopolední relax na zdejších plážích. Cca kolem 11h odjezd z Holboxe směr Tulum, cesta trvá cca 3 hodiny. Odpoledne příjezd cca 14- 15h do Tulum. Další program dle společné dohody. Večeře v La Calma.

9. - 11. den

během těchto tří dnů bude program upraven dle společné dohody. Okolí Tulum nabízí nespočet nádherných míst k vidění a fotografování Dále, jak zmíněno úvodem v případě zájmu vyřídíme vše potřebné abychom mohli navštívit některého ze zdejších šamanů. Zájemce o Temascal, mayský očistný rituál, čeká bezpochyby životní zážitek a získání krásné energie. Polopenze bude zajištěna v hotelu La Calma, ale v případě zájmu Vás rádi provedeme vyhlášenými restauracemi v Tulum, které nabízejí úžasnou atmosféru a vynikající kuchyni. Všechny námi doporučené restaurace jsme osobně mnohokrát navštívili, proto můžeme jejich návštěvu opravdu vřele doporučit. Dále strávíme jeden večer (na přání možno více) u ohně v mayské džungli. Na pozemku La Cochi Muchi se nachází velké ohniště s příjemným poležením v hamakách (houpacích sítích) v jeho okolí. Poslední večer v džungli nám přijdou zahrát vyhlášení Mariachi (tradiční lidová mexická kapela), kteří nesmějí u žádné opravdové mayské slavnosti chybět.

12. den

transfer na letiště v Cancunu, odlet do Prahy.

13. den

přílet do Prahy

Info

Změna programu vyhrazena, zájezd se uskuteční při min. počtu 5 osob

Počasí

Acapulco

28°C Převážně oblačno

Cancun

24°C Převážně oblačno

Huatulco

24°C Převážně oblačno

Isla de Cozumel

25°C Polojasno

Mexico City

15°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

25°C Polojasno

Puerto Morelos

24°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

26°C Jasno

×