800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPo stopách Aztéků

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - MEXICO CITY
Odlet z Prahy do Mexico City, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

2. den

MEXICO CITY
Celodenní výlet. Prohlídka Mexico City (náměstí Zócalo, které bylo postaveno na troskách hlavního aztéckého komplexu chrámů; Metropolitní katedrála, Templo Mayor, Národní palác, Avenida Reforma a Antropologické muzeum). Nocleh.

3. den

TEOTIHUACÁN - GUADALUPE - MEXICO CITY
Celodenní výlet. Návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacánu, který je vzdálen 48 km od Mexico City. Prohlédnete si pyramidu Slunce, pyramidu Měsíce, zbytky původních paláců, Třídu mrtvých a původní pevnost. V hlavním poutním místě Mexika, v chrámu Panny Marie Guadalupské spatříte Diegovu pláštěnku, nejcennější relikvii Mexika. Při zpáteční cestě se zastavíte na náměstí Tří kultur, fascinujícím místě, které dramaticky zobrazuje dějiny města. Nocleh v Mexico City.

4. den

CHOLULA - PUEBLA - MEXICO CITY
Celodenní výlet. Cesta autobusem do Choluly, jejíž dominantou je největší pyramida amerického kontinentu Velká pyramida (Gran Pirámide). Pokračovat budete do Puebly, která se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre a je obklopena sopkami Popocatépetl, Iztaccíhuatl, Pico de Orizaba a La Malinche. Navštívíte katedrálu La Capilla del Rosario a centrum města. Nocleh v Mexico City.

5. den

TULA - TEPOTZOTLÁN - MEXICO CITY
Prohlídka Tuly, která byla hlavním městem toltecké civilizace. Tula je významná především kvůli svým atlantům. Tyto kolosální sochy patří k nejvýznamnějším monumentům Tuly. V Tepotzotlánu Vás okouzlí jeden z nejstarších mexických klášterů. Nocleh v Mexico City.

6. den

MEXICO CITY - CUERNAVACA - TAXCO
Transfer z Mexico City do Cuernavacy, kde se můžete těšit na prohlídku nádherného města s množstvím koloniálních památek. Pokračování autobusem do Taxca, které bezpochyby patří k nejatraktivnějším městům Mexika. Dominantou Taxca je monumentální kostel Santa Prisca. Taxco je známo jako centrum stříbrotepectví, někteří dokonce věří, že všechno stříbro Mexika pochází odtud. Nocleh v Taxcu.

7. den

TAXCO - ACAPULCO
Cesta bude pokračovat hornatou krajinou lemovanou obřími kaktusy do Acapulca. Příjezd do Acapulca, ubytování. Nocleh v Acapulcu.

8. den

ACAPULCO
Prohlídka Acapulca - centrum města, skoky do moře z útesu La Quebrada.

9. den

ACAPULCO
Výlet lodí Bonanza po Acapulském zálivu, návrat do hotelu.

10. - 12. den

ACAPULCO
Volno na koupání, opalování a sport v jednom z nejoblíbenějších mexických přímořských letovisek, které leží 380 km jižně od Mexico City na břehu Tichého oceánu. Díky svým oslnivým diskotékám, barům a klubům je Acapulco nejoblíbenějším místem milovníků párty a oslav. Atrakcí Acapulca jsou clavadisti z La Quebrady, což jsou muži skákající do moře z vysoké skály z výšky 45 metrů. Nocleh.

13. den

ACAPULCO - MEXICO CITY
Odjezd z Acapulca do Mexico City, odlet z Mexico City do Prahy.

14. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Acapulco

31°C Jasno

Cancun

27°C Převážně oblačno

Huatulco

32°C Polojasno

Isla de Cozumel

29°C Převážně oblačno

Mexico City

21°C Jasno

Playa del Carmen

29°C Převážně oblačno

Puerto Morelos

27°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

31°C Jasno

×