800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPřírodní krásy severního Mexika s pozorováním velryb

Barranca del Cobre • Baja California • La Paz • Cortézovo moře • Tichý oceán

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

přílet do Mexico City, nocleh.

2. den

po snídani prohlídka zajímavých částí hlavního města - City tour, odpoledne vnitrostátní přelet do Chihuahua na severu Mexika, se spoustou kovbojských bot a klobouků.

3. den

brzo ráno odjezd pohodlným vlakem „ Chepe “ do městečka Creel , které leží poblíž obřího kaňonu Barranca del Cobre . Odpoledne ubytování a výlet do přírody plné borovic k vodopádu Cusárare a stejnojmenné vesnici.

4. den

celodenní pestrý program po okolních přírodních - vodních, skalních a lesních – unikátech, nejlépe v sedle bicyklu nebo pohodlněji džípem (jezero Arareco, bizarní skalní útvary v údolí hub a údolí jeptišek, indiánské osady, to vše v nádherné horské krajině).

5. den

cesta džípy do subtropického Batopilas - bývalého zlatokopeckého městečka na dně tzv. měděného kaňonu uprostřed Tarahumarských hor , 2 noclehy ve stylovém hotelu u řeky. Cestou nespočet výhledů k fotografování a kratší vycházky.

6. den

celodenní pěší výlet (možno zvolit náročnost trasy) příjemně teplou kaktusovou krajinou podél průzračné řeky Fuerte ke „ztracené katedrále“ a mezi indiány.

7. den

po snídani návrat do Creel a přesun do 2200 m vysoko položeného Divisadera, v jehož blízkém okolí jsou nejlepší vyhlídková místa na útvary kaňonu. Působivé ubytování v krásném hotelu přímo na hraně kaňonu.

8. den

po snídani a dopolední procházce pokračuje cesta vlakem po unikátní trati do El Fuerte , 100 let stavěli dělníci přes rozervané hory železnici k Tichému oceánu, která je dnes poutní cestou mnoha světoběžníků. Z vyhlídkových plošin vlaku možnost obdivovat horké masivy či hluboká údolí a v restauračním voze chutná mexická kuchyně.

9. den

dopoledne volno nebo fakultativně ekologický výlet po velmi vodnaté řece s množstvím ryb a vodního ptactva. Odpoledne přejezd přes Los Mochis do Topolobampo , na břehu Cortézova moře . Večer nalodění na velký trajekt a noční plavba do přístavního města La Paz na poloostrově Baja California.

10. den

po přistání přesun do hotelu a pozdní snídaně. Dále volno k průzkumu okolí, města či pláží. Seznámení s možnostmi a organizováním jednodenních fakultativních výletů. Záliv je unikátní svou vysokou biologickou diverzitou moře, díky níž a díky zdejším ostrovům byl v roce 2005 zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Kalifornský poloostrov patří mezi nejdelší a nejizolovanější poloostrovy a je druhým takovým na světě.

11. - 14. den

lze využít příjemné hotelové základny u moře k jednodenním výletům na okolní pláže, do pustých hor s kaktusy, k pozorování plejtváků šedých, ale též k potápění, šnorchlování, surfování nebo „jen“ ke koupání a odpočinku . Bohaté vody skýtají nepřeberné množství mořských živočichů také v místních restauracích.

15. den

odlet z La Pazu přes Mexico City do Prahy.

Počasí

Acapulco

31°C Převážně oblačno

Cancun

30°C Skoro jasno

Huatulco

27°C Déšť

Isla de Cozumel

29°C Polojasno

Mexico City

27°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

29°C Polojasno

Puerto Morelos

30°C Skoro jasno

Puerto Vallarta

32°C Převážně oblačno

×