800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVELKÝ OKRUH - TO NEJLEPŠÍ Z MEXIKA + DOS PLAYAS

13 a 16 denní poznávací zájezd - odlet Praha

Cancún - Chichén Itza – Mérida - Campéche – Palenque - Agua Azul – Misol Ha – San Cristobal de las Casas - Tehuantepec – Oaxaca- Mexiko City - Cuernavaca – Taxo Acapulco

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Mexiko - poznávací zájezd

12 a 13 denní poznávací zájezd Praha – Mexiko. Výlet do mayské historie kombinovaný s oddechem u moře.

 • Cancún
 • Tulum – Xpuhil
 • Calakmul – Palenque
 • Campeche
 • Edzna – Uxmal – Mérida
 • Chichen Itzá
Den 1. Praha – Cancún
 • Odlet z Prahy do Mexika přímým charterovým letem s mezipřistáním v Salu a Porlamaru. Přivítání na letišti v Cancúnu. Transfer a ubytování v hotelu kategorie *** (polopenze). Po zbytek dne volný program.
Den 2. Tulum – Chicanna / Xpuhil
 • Po snídani odjezd z hotelu k archeologickému nalezišti Tulum. Místo považované za jedno z posledních mayských měst; jejichž zánik je datován k roku 1 600 p.n.l se nachází na březích karibského moře a je považováno za jedno z nejhezčích míst tohoto regionu. Uvidíte mimo jiné i Chrám Fresek; které znázorňují 3 sféry vesmíru tak; jak je vnímali Mayové.
 • Následuje cesta do střediska Kohunlich. Velké archeologické naleziště předkolumbijské Mayské civilizace založené v roce 200 př.n.l; se rozkládá v tropickém pralese a bylo na svou dobu velmi dobře plánováno a stavěno; včetně důmyslného vodního systému kanálů a drenáží; kterými se sváděla dešťová voda do cisteren a ohromných rezervoárů. Město patřilo mezi důležité zastávky na obchodních cestách mezi Yucatánem a Belize. Oběd.
 • Poslední zastávkou je pak Chicanna; proslavená chrámy se zoomorfními postavami. Ubytování v hotelu v Xpuhil; večeře.
Den 3. Xpuhil – Calakmul – Palenque
 • Po snídani odjezd v časných ranních hodinách na prohlídku jednoho z nejvýznamějších archeologických nalezišť ve státu Campeche Calakmul. Jedná se o rozlehlou biosférickou rezervaci s mayským městem ve svém středu. Ačkoliv je považováno za dosud největší nalezené mayské město na světě; zůstává prozatím turismem takřka nedotčeno; jelikož s jeho odkrýváním se začalo teprve před 18 lety. Uvidíte zbytky starobylých chrámů a paláců; jako je např. El Mirador; Nakbé a Uaxactun. Oblast Calakmul byla v roce 1993 zařazena do mezinárodního programu UNESCO a biosféra (MAB). Oběd.
 • Následuje přesun do legendárního města Palenque. Ubytování v hotelu; večeře.
Den 4. Palenque – Campeche
 • Po snídani prohlídka dnes nejlépe zachovaného mayského města Palenque. Po úpadku v 9. stol. bylo jako jedno z prvních měst znovuobjeveno v 18. stol. španělským knězem; otcem Solisem. Nejstarší stavby místa jsou připisovány náčelníkovi Pacalovi – v mayštině Sluneční štít; který jako první podnítil opravdový kulturní i politický rozvoj města. Palenque patří mezi kulturní dědictví UNESCO. Svým návštěvníkům nabízí fascinující pohled na paláce a chrámové pyramidy na pozadí tropického pralesa. K nejvýznamnějším památkám patří Chrám nápisů; kde byl v roce 1952 nalezený sarkofág s ostatky samotného Pacala; Chrám slunce; kříže a listového kříže; které jsou postavené na vrcholu pyramid a završené střešním hřebenem. Oběd. Následuje cesta do pirátského městaCampeche. Přístavníměsto v koloniálním stylu bylo založeno v roce 1540 a i dnes tu můžete shlédnout pozůstatky obranných zdí; jenž měly místo ochránit před nájezdy pirátů. Ubytování v hotelu; večeře.
Den 5. Campeche – Edzna – Uxmal – Mérida
 • Snídaně v hotelu a odjezd na prohlídku archeologické lokality Edzna; která byla bezesporu jednou z nejdůležitějších mayských center; nepřetržitě obývaných od roku 600 př.n.l. až do roku 1450 n.l. Během ranně klasické doby město udržovalo čilé obchodní styky s jižními oblastmi; což dokládají zejména nádherné štukové masky znázorňující Slunečního krále. Nejvýznamnější památkou je pak Budova pěti pater; která vznikla v období po roce 700 n. l.; kdy se město stalo centrem puuckých Mayů. Edzna je jedním z nejzajímavějších mayských měst s přihlédnutím na technologický pokrok – naleznete zde pokročilý systém vodních děl; jimiž byla dešťová voda sváděna do umělých rezervoárů zvaných Chultunes a také rozsáhlý a propracovaný kanalizační systém.
 • Program dále pokračuje návštěvou jednoho z nejromantičtějších mayských měst Uxmalu. Uxmal patří mezi nejmajestátnější mayská města a je znám i svými neobvykle zaoblenými pyramidami. Městjo bylo ve své době náboženským centrem celého okolí a sídlem nejvyšších kněžích. Podle archeologických nálezů bylo osídleno 3x. Nejvýznamější stavby pochází z období osídlení Mayi; včetně Kouzelníkovy pyramidy (jejíž stavba trvala zhruba 400 let a která v sobě skrývá 5 různých chrámů). V areálu se nachází i palác a hřiště na Pelotu. Oběd na cestě do Meridy.
 • Bílé město Mérida založil v roce 1542 na zříceninách původního mayského města T ho Španěl Don Francisco de Monteja. Původní kamany z rozbořených pyramid byly použity ke stavbě hlavní katedrály San Ildefonso. Ve městě naleznete půvabnou koloniální architekturu 19.století. Ubytování v hotelu; večeře.
Den 6. Merida - Chichen Itzá
 • Po snídani odjezd do Chichen Itzá; jednoho ze sedmi divů moderního světa. V rozsáhlém komplexu jsou k vidění například dvě mayské studny; velké hřiště na Pelotu; observatoř či Chrám Válečníků. Nejznámější stavbou je Kukulkánova pyramida; má čtvercový půdorys a na její vrchol vede z každé strany 91 schodů. Každé jaro a podzim se právě zde schromažďují lidé z celého světa; aby u příležitosti rovnodennosti shlédli neobvyklý úkaz; jak z nebes sestoupí posvátný sluneční had.
 • Následuje transfer do pobytového hotelu v Cancúnu; ubytování; večeře.
Den 7.-10./11. Cancún
 • Dny volna a odpočinku ve Vašem pobytovém hotelu Dos Playas *** v letovisku Cancún s možností využít nabídku fakultativních výletů (dle nabídky).
Den 11./12. Cancún – Praha
 • Ukončení pobytu v Mexiku. Během dne transfer na letiště k odletu z Cancúnu do Prahy přímým charterovým letem s technickým mezipřistáním na Bermudách a Azorských ostrovech.
Den 12./13. Praha
 • Přistání v Praze.

Změna programu vyhrazena. Termíny a ceny poznávacího zájezdu jsou uvedeny v ceníku. Minimální počet účastníků pro realizaci je 12 osob.

Počasí

Acapulco

30°C Převážně oblačno

Cancun

31°C Polojasno

Huatulco

31°C Převážně oblačno

Isla de Cozumel

32°C Převážně oblačno

Mexico City

23°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

31°C Převážně oblačno

Puerto Morelos

31°C Polojasno

Puerto Vallarta

26°C Oblačno

×