800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVELKÝ OKRUH - TO NEJLEPŠÍ Z MEXIKA + BE LIVE GRAND

13 a 16 denní poznávací zájezd - odlet Praha

Cancún - Chichén Itza – Mérida - Campéche – Palenque - Agua Azul – Misol Ha – San Cristobal de las Casas - Tehuantepec – Oaxaca- Mexiko City - Cuernavaca – Taxo Acapulco

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

13 a 16 denní poznávací zájezd - odlet Praha
Cancún - Chichén Itza – Mérida - Campéche – Palenque - Agua Azul – Misol Ha – San Cristobal de las Casas - Tehuantepec – Oaxaca- Mexiko City - Cuernavaca – Taxo Acapulco

Program poznávacího okruhu

1.den:
Praha - Cancún
Odlet do Mexika charterovým letemdálkové flotily Travel Service s technickým mezipřistáním v Ganderu a ve Varaderu (viz letový řád). Přivítání na letišti v Cancúnu. Transfer a ubytování v hotelu Be Live Grand ***** . Po zbytek dne volný program s možností koupání; procházky; či návštěvy restaurací; barů a nočních podniků v centru Cancúnu.

2.den:
Chichén Itza – Mérida
Po snídani odjezd do jednoho z nejznámějších archeologických komplexů Chichen Itza. Tato zřícenina mayského města byla zařazena do novodobého seznamu sedmi divů světa. V komplexu jsou k vidění například dvě mayské studny; velké hřiště na pelotu (mayskou míčovou hru k uctění slunce); Observatoř a Chrám Válečníků. Nejznámější stavbou je Kukulkánova pyramida; která má čtvercový půdorys a na vrchol vede z každé strany 91 schodů. Po prohlídce následuje transfer do Méridy; hlavního města Yucatánu; které bylo založeno v roce 1542 španělským dobyvatelem Franciscem de Montejo na místě mayského města T‘ho. Původní kameny z tohoto města byly použity k výstavbě domů; katedrály a dalších staveb.
Ve městě; které má největší dochované historické centrum v Americe; je dodnes možné vidět panské domy; nejstarší katedrálu severní Ameriky a vládní palác. Centrum města se pyšní luxusními širokými bulváry; ale má i svou druhou tvář – přelidněné chudé předměstí. Večer ubytování v hotelu kategorie ****.

3.den:
Mérida – Campéche – Palenque
Po snídani odjezd do města Campéche; ve kterém můžete nalézt pozůstatky zdí; které chránily; ne vždy úspěšně; město před piráty. Následuje prohlídka města a cesta do Národního Parku Palenque; který patří mezi kulturní dědictví UNESCO. Svým návštěvníkům nabízí fascinující pohled na palác a chrámové pyramidy. Nejznámější pyramidou je takzvaný Chrám nápisů. Dále je zde k vidění Chrám kříže a Chrám slunce. Po prohlídce následuje ubytování v hotelu kategorie****.

4.den:
Palenque – Agua Azul – Misol Ha – San Cristobal de las Casas
První zastávka po snídani v hotelu je u proslulých travertinových vodopádů Agua Azul; které tvoří spousty jezírek a přírodních bazénů. Vodopády leží na řece Tulija a jsou obklopeny pralesem. Cestou se zastavíte i u 35 m vysokého vodopádu Misol Ha. Po příjezdu do San Cristobal následuje ubytování v hotelu kategorie ****.

5.den:
San Cristobal de las Casas – Indiánská komunita v Chiapas
Po snídani následuje pěší návštěva města San Cristobal de las Casas; ležícího ve výšce 2100m nad mořem; pojmenovaného po španělském knězi; který bránil práva původního obyvatelstva a stal se prvním biskupem oblasti Chiapas. Dnes zde; kromě krásného okolí; můžete obdivovat i nádhernou koloniální architekturu z doby baroka. Následně program pokračuje návštěvou dvou Indiánských vesnic Zinacantan a San Juan Chamula ve kterých stále žijí původní obyvatelé a kde máte jedinečnou možnost poznat život indiánů a zakoupit si ty pravé suvenýry z Mexika. Volné odpoledne; ubytování v hotelu kategorie ****.

6.den:
San Cristobal de las Casas kaňon Sumidero – Tehuantepec
Po snídani odjezd do hlavního města mexického státu Chiapas - Tuxtla Gutieréz; kde můžete vidět spoustu rozlehlých domů obyvatel vyšší a střední třídy; které leží v zahradách a jsou natřeny různými pestrými barvami. V centru města se nachází několik historických budov a kostel Sv. Marka s věží na které je 48 zvonů a každou hodinu si zde můžete poslechnout zvonkohru. Z Tuxtla Gutieréz se přesunete do Cahuare pier; kde se nalodíte na člun a vydáte se na dvouhodinovou plavbu kaňonem Sumidero; jehož příkré srázy stoupají až do výšky 700m. Kromě „vánočního stromečku“; jak se nazývá zelenými řasami obrostlá stěna kaňonu; zde můžete při troše štěstí vidět i vyhřívající se krokodýly; či skotačící opice. Po projížďce následuje odjezd do města Tehuantepec ležícího v mexickém státě Oaxaca. Ubytování v hotelu kategorie ***.

7.den:
Tehuantepec – Oaxaca
Po snídani odjezd do koloniálního města Oaxaca; kde si můžete prohlédnout klášterní kostel Santo Domingo z 16. století; který je vystavěný ve stylu původního mexického baroka; Baziliku de la Soledad; nebo třeba katedrálu na hlavním náměstí. V odpoledních hodinách navštívíte archeologickou památku – město Monte Albán; které bylo osídleno Olméky (tzv. Jaguářími lidmi); kteří zde kolem 800 let p.n.l. vybudovali paláce; hrobky a další stavby. Poté území osídlila kultura Zapotéků; kterou ve 12. století vystřídala mixtécká kultura. K vidění je zde spousta archeologických vykopávek včetně plastik a pyramid. Po prohlídce se přesunete do Paláce v Mitla; kde se nachází jedno z hlavních posvátných míst předkoloniálních středoamerických civilizacích - velká archeologická zóna z doby zapotecké a mixtecké. Cestou si můžete prohlédnout strom s jedním z nejsilnějších kmenů na světě; v centru města Santa Maria del Tule. Ubytování v hotelu ****.

8.den:
Oaxaca – Mexiko City
Transfer na letiště a přelet vnitrostátní linkou do Mexico City. Transfer do hotelu a ubytování s možností odpočinku či individuální návštěvy města.

9.den:
Mexiko City
Prohlídka města včetně Národního Paláce s překrásnými nástěnnými malbami od Diega Rivery a náměstí Zócalo s katedrálou; která je největším kostelem Latinské Americe. Dále Vás čeká návštěva jedinečného chrámového komplexu Teotihuacan; kde ohromné pyramidy tohoto aztéckého města Vás jistě uchvátí. Volný večer. Ubytování v hotelu kategorie ****.

10.den:
Mexico – Cuernavaca – Taxo Acapulco
Po snídani; brzy ráno odjezd do Cuernavaca; které je díky své stálé teplotě kolem 27 stupňů Celsia; nazýváno městem „nekonečného léta“. Nachází se zde katedrála; která je jednou z nejstarších na americkém kontinentě a palác El Palacio de Cortés; odkud španělský dobyvatel Cortés v letech 1522 – 32 vládl. Dnes je zde muzeum včetně nástěnných maleb Diega Rivery. Dále cesta pokračuje do starého koloniálního města Taxco; které je známé hlavně díky těžbě a zpracování stříbra. Dnes je zde těžba téměř zastavena; ale stále si zde můžete prohlédnou a zakoupit výrobky ze stříbra. Po procházce po dlážděných uličkách města a prohlídce kostela cesta pokračuje do Acapulca. Ubytování v hotelu ****.

11.den:
Acapulco – Cancún
Po snídani volno a poté transfer na letiště. Přelet vnitrostátní linkou z Acapulca do Cancúnu. Ubytování ve Vašem pobytovém hotelu v Cancúnu.

12.-14.den:
Cancún
Dny volna a odpočinku ve Vašem pobytovém hotelu v letovisku Cancún s možností využití fakultativních výletů (dle nabídky).

12./ 15.den:
Cancún - Praha
Ukončení pobytu v Mexiku. Během dne transfer na letiště k odletu z Cancúnu do Prahy charterovým letem dálkové flotily Travel Service s mezipřistáním v Ganderu a San Salvadoru (viz letový řád.

13./ 15.den:
Praha
Přistání v Praze.

Změna programu vyhrazena.

Počasí

Acapulco

29°C Převážně oblačno

Cancun

31°C Převážně oblačno

Huatulco

32°C Převážně oblačno

Isla de Cozumel

31°C Převážně oblačno

Mexico City

23°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

30°C Polojasno

Puerto Morelos

25°C Polojasno

Puerto Vallarta

25°C Oblačno

×