800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Yucatánského poloostrova

Cancún • Valladolid • Ek Balam • Merida • Celestun • Uxmal • Chichen Otta • Riviera Maya

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do Cancúnu, poté ubytování v Cacúnu, ve 4* hotelu s all inclusive.

2.-3. den

Pobyt ve 4* hotelu s programem all inclusive – odpočinek na Karibské pláži, možnost nákupů, vychutnání rušného života nebo možnost fakultativních výletů v okolí Cancúnu.

4. den

Po snídani odjezd z Cancúnu do koloniálního města Valladolid, druhého největšího města státu Yucatán. Cestou osvěžující koupel v podzemní studni "cenote", které jsou přírodním unikátem poloostrova. Oběd a návštěva mayského města Ek Balam. Z hlavní pyramidy výhled na pyramidy v Chitzen Itza a Coba. Po prohlídce přejezd do Méridy, hlavního města Yucatánu, nocleh.

5. den

Snídaně a prohlídka centra města Mérida – katedrály, Plaza Grande, radnice s palácem, hlavní ulice Paseo de Montejo. Nebude chybět ani návštěva místního trhu. Následuje přejezd do biologické rezervace Río Celestún – nádherná laguna, kde hnízdí růžoví plameňáci a další vzácní živočichové. Projížďka lodí, při které budete mít možnost obdivovat faunu a flóru. Odpoledne přesun k pyramidám Uxmalu. Večer volno, nebo dle možnosti návštěva světelné a hudební show v archeolog. areálu Uxmal. Nocleh.

6. den

Snídaně. Následně prohlídka mayského města Uxmal, které představuje nejdokonalejší příklad puucké, velmi dekorativní architektury. V archeologické zóně jistě zaujme Pyramida kouzelníka. Nezvyklá stavba oválného půdorysu je mezi mex. pyramidami raritou. Odpoledne přejezd k archeologické zóně Chichen Itza, nocleh.

7. den

Snídaně, prohlídka areálu Chichen Itza, jednoho z center mayské kultury a novodobého divu světa na poloostrově Yucatán. Pyramidy zasvěcené hlavním bohům Kukulkan a Chac, hřiště na obřadní hru tzv. pelotu, observatoř, obětní studně, palác jeptišek a mnoho dalších staveb. Oběd a návrat ke Karibiku, tentokrát do klidné oblasti překrásných pláží na Riviera Maya. Ubytování ve 4* hotelu s All inclusive.

8.-10. den

Volno u blankytných vod Karibiku, ideální místo na odpočinek a načerpání energie. All inclusive v hotelu 4* na Riviera Maya.

11. den

Přesun na letiště v Cancúnu, odlet do Evropy.

12. den

Přílet do Prahy.

Fakultativní příplatky

• fakultativní výlety nejsou v ceně zájezdu a jsou s anglicky mluvícím průvodcem • spropitné cca 4 USD

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Acapulco

30°C Skoro jasno

Cancun

28°C Převážně oblačno

Huatulco

31°C Polojasno

Isla de Cozumel

29°C Polojasno

Mexico City

17°C Oblačno

Playa del Carmen

29°C Polojasno

Puerto Morelos

28°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

31°C Jasno

×