800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Yucatánu - 13ti denní zájezd

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

PRAHA – CANCÚN
Odlet z Prahy. Odbavení na letišti 2 hodiny před odletem. Přílet do Cancúnu, uvítání na letišti a transfer do hotelu v Playa del Carmen. Večer možnost návštěvy centra střediska a večeře ve stylové restauraci. Nocleh.

2. den

PLAYA DEL CARMEN – CHICHÉN ITZÁ – IK-KIL – MÉRIDA
Po snídani odjezd do Chichén Itzá, po cestě koupání ve známém cenotu Ik-Kil. Následuje návštěva nejslavnějšího chrámového komplexu na severním Yucatánu Chichén Itzá. Tento komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou je Kukulcánův chrám, zvaný též El Castillo, dále budete obdivovat Palác válečníků, Caracol neboli Observatoř, největší hřiště na mayskou míčovou hru pelotu, které kdy bylo nalezeno, či posvátnou cenote - studnu, která byla svědkem lidských obětí. Přejezd do Méridy, ubytování v 3* hotelu v centru města. Prohlídka centra Méridy, návštěva pamětihodností z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor. Večeře v hotelu a poté prohlídka večerní Plaza Mayor, nocleh.

3. den

MÉRIDA – UXMAL – PALENQUE
Snídaně. Přejezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu. Přejezd do Campeche, prohlídka centra města. Pokračování do Palenque, ubytování a nocleh v Palenque.

4. den

PALENQUE – XPUJIL
Snídaně. Prohlídka Palenque, které mnozí pokládají za nejúžasnější a také nejzáhadnější místo Střední Ameriky a za architektonický vrchol mayské civilizace. Palenque leží na zvlněných kopcích pohoří Altos de Chiapas. Uprostřed smaragdově zeleného tropického lesa se dochovalo několik chrámů a pyramid a hřiště na míčové hry. Království dosáhlo svého vrcholu v 7. století našeho letopočtu za vlády krále Pacala. Nejvýznamnějšími stavbami jsou Chrám nápisů se zachovalou hrobkou Pacala, Chrám Slunce, El Palacio a Templo del Conde. Nenechte si ujít výstup na vrchol Chrámu Listového kříže, z kterého je krásný výhled na celé království. Následuje přejezd do Xpujilu, večeře a nocleh.

5. den

XPUJIL – KOHUNLICH – CHETUMAL
Snídaně. Xpujil leží v srdci tzv. Campechské džungle, navštívíte zde majestátní ruiny. Dále si prohlédnete Kohunlich, který je známý fantastickými kamennými maskami boha slunce. Zvláštní druh palem a opice v okolí dokreslují tajemnou atmosféru. Přejezd do Chetumalu, večeře a nocleh.

6. den

CHETUMAL – PLAYA DEL CARMEN
Snídaně. Přejezd do laguny Bacalar. Možnost koupání v Cenote Azul s blankytně modrou vodou. Pokračování do Tulumu, prohlídka velmi zajímavého archeologického naleziště z pozdního mayského období. Chrámy byly postaveny blízko sebe s výhledem na oceán a patří mezi nejvíce fotografovaná místa v Mexiku. Přejezd do Playa del Carmen do zvoleného hotelu na prodloužený pobyt u moře.

7. - 10./11. den

POBYT U MOŘE

11./12. den

ODLET DO PRAHY
Dopoledne volno na koupání, Odpoledne transfer zpět na letiště v Cancúnu a odlet zpět do Prahy.

12./13. den

PŘÍLET DO PRAHY

Možnosti ubytování

Počasí

Acapulco

23°C Jasno

Cancun

25°C Převážně oblačno

Huatulco

23°C Polojasno

Isla de Cozumel

23°C Polojasno

Mexico City

13°C Jasno

Playa del Carmen

23°C Polojasno

Puerto Morelos

25°C Převážně oblačno

Puerto Vallarta

20°C Skoro jasno

Podobné hotely v této lokalitě

Velká cesta Mexikem

Velká cesta Mexikem

Mexiko

Cena od: 70 061 Kč

Pro skupinu: