800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Yucatánu s českým průvodcem

Za historií, za mořem, za sluncem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy v ranních hodinách. Přílet do Cancunu večer. Přivítání na letišti a transfer do hotelu Radisson Hacienda 4* nebo podobném.

2. den

Tulum a Chetumal
Po snídani na nás bude čekat řidič/průvodce a pojedeme se podívat do starého Mayského přístavu Tulum, které bylo na vrcholu moci mezi 13. a 15. stoletím a také zaniklo jako jedno z posledních. Dříve se jmenovalo Zama, což znamená "město úsvitu" a skutečně dodnes jsou tu úchvatné východy slunce. Prohlédneme si 3 největší zajímavosti El Castillo (Palác), Templo a také Klesajícího boha.
Po prohlídce Tulumu se pojedeme podívat k jezeru 7 barev v Bacalar. Jezero je napájené jak sladkou, tak slanou vodou a má několik odstínů zelené. Samozřejmostí je prohlídka španělské pevnosti nad jezerem. Dále nás čeká návštěva malého, ale zajímavého pirátského muzea. Kdo bude chtít, může si zaplavat v nedaleké Cenote Azul. Pozdě odpoledne příjezd do městečka Chetumal. Ubytování v hotelu Holiday Inn 4* nebo podobném.

3. den

Kohunlich, Chicanna
Po snídani opustíme Chetumal a vjedeme do regionu Rio Bec, kde se nachází zajímavé mayské památky jako Kohunlich. Toto místo není moc navštěvované, obsahuje přes 200 staveb, z nichž je opraveno pouze 5%. Nejpůsobivější je Pirámide de los Mascarones s obrovskými 2 m vysokými maskami, které prý znázorňují boha Slunce. Poté pojedeme úrodnými nížinami státu Campeche až k ekologické vesnici Chicanná. Název znamená v mayjském jazyce "dům hadí tlamy", toto naleziště bylo obýváno za klasické éry. Po prohlídce nás čeká cesta do Palenque. Ubytování v hotelu Ciudad Real Palenque 3* luxe nebo podobném.

4. den

Palenque
Palenque je nejen ohromným archeologickým nalezištěm, ale také jedním z mála míst, kde roste prales. Mezi významné památky patří Chrám Nápisů (Templo de las Inscripciones), které obsahují asi 620 symbolů. Tuto stavbu si stavěl jako hrobku Pakal Veliký. Uvnitř pyramidy sestoupíme po 66 úzkých schodech do krypty, jejíž stěny zdobí podobizny předchozích vladařů. Na severní straně náměstí je pětistupňový Chrám kříže (templo de la Cruz), jenž znázorňuje motiv Stromu světa. Při západní straně náměstí je zachovalý Chrám Slunce (templo del Sol), kterému vládnou motivy války a obětování. Dále je zde Palác (Palacio), který sloužil královské rodině k bydlení i obřadům.
Odpoledne se pojedeme podívat k menším vodopádům Agua Azul, kde se můžete vykoupat v příordních bazéncích. Ubytování v hotelu Ciudad Real Palenque nebo podobném.

5. den

Campeche, Kabah, Uxmal
Po snídani pojedeme podél Mexického zálivu do koloniálního přístavu Campeche. Město bylo založeno v roce 1540 Španěly na základech mayského města Canpech. Kvůli častým nájezdům pirátů bylo město chráněno hradbami, některé se dochovaly dodnes. Prohlédneme si historické centrum města, nedávno zrekonstruované, pirátské muzeum a botanickou zahradu. Z památek uvidíme Zemskou bránu (Puerta de Tierra), Mořskou Bránu (Puerta del Mar), neoklasicistní katedrálu Catedral de la Concepción Inmaculada. Na obou koncích města stojí pevnosti Fuerte San Miguel je na jižním konci a nachází se v ní muzeum kultury. Na severovýchodní straně je Fuerte San José a v ní je muzeum zbraní a lodí.
Odpoledne pojedem citrusovými plantážemi na Mayské naleziště Kabah, kde se podíváme na působivý Palác Masek, zasvěcený bohu deště Čakovi (Chaac). pozdě odpoledne příjezd do města Uxmal. Ubytování v hotelu Villas Archeologicas Uxmal 3* luxe. Večer nás čeká světelné představení.

6. den

Uxmal
Uxmal byl hlavním městem oblasti Puuc a vrcholu dosáhl za vládce Chaca. Název znamená "třikrát postavený" a vyjadřuje tři různé etapy výstavby. Z domu jasnovidce či kouzelníka (Casa del Adivino), který se tyčí do výšky 38 m nad okolní les, je krásný výhled na celou lokalitu. Hned za ním stojí čtyřúhelníkový dům jeptišek Casa de las Monjas, dále uvidíme míčové hřiště juego de pelota a Dům želv Casa de las Tortugas, pojmenovaný podle želvami zdobených říms. Jako nejkrásnější stavba pucckého stylu je považován Guvernérův Palác (Palacio del Gobernador). Sloužil jako rezidence vládnoucí vrstvy.
Po prohlídce Uxmalu pojedeme k rybářské vesnici Celestun. Cestou se zastavíme v továrně na výrobu sisálu. Po příjezdu do Celestunu se nalodíme na člun a pojedeme do říční delty a magrovových porostů, kde je možné spatřit divoké kachny a zejména desetitisíce růžových plameňáků. Pozdě odpoledne příjezd do města Merida a ubytování v hotelu El Castellano 4* nebo podobném.

7. den

Merida a Izamal
Dopoledne začneme prohlídkou města Mérida a to na hlavním náměstí zócalo, kde najdete Montejův palác - Casa de Montejo, původní je jen fasáda a nad balkonem erb Montejů. Přes náměstí východním směrem stojí katedrála Catedral San Ildefonso a hned vedle bývalá biskupská residence. Na katedrálu je pěkný výhled z Palacio del Gobierno.
Po prohlídce se pojedeme podívat do města tří kultur - Izamal, kde biskup Diego de landa postavil klášter nad původním mayských chrámem. Klášter Convento San Antonio de padua je umístěn na vrcholu pyramidy boha nebes Itzamná. Odpoledne příjezd do Chichen Itzá. Ubytování v hotelu Villas arqueologicas Chichen Itzá 3*luxe. Večer světelné představení.

8. den

Chichen Itzá
Prohlídka největšího mayského naleziště Chichen Itzá. Prozatím je zrekonstruováno jen 30 budov, zatímco stovky dalších jsou stále skryté v džungli. Středu celého komplexu dominuje Kukulkanova pyramida (mayské jméno pro boha Quetzalcoatla), také se jí říká El Castillo. Stojí na vrcholku staršího chrámu a má čtyři schodiště s celkem 365 schody, jejichž počet odpovídá počtu dní v kalendáři. Poblíž El castillo je Tzompantli, terasa lemovaná lidskými lebkami vytesanými do kamene. Po nezpevněné pešině se z míčového hřiště dostaneme k přírodní cenote de los Sacrificios do něhož se svrhávaly oběti. V areálu se ještě podíváme na chrám válečníků Templo de los Guerreros a Chrám jaguárů Templo de los Jaguares či sedící sochy Chaac Moola (prostředník mezi člověkem a bohem). Odpoledne se podíváme na blízkou cenote Ik Kil, kde si můžete i zaplavat. Poté transfer na Riviera Maya a ubytování na 2 noci s polopenzí v hotelu Mahékal Beach 4*.

9. - 10. den

Volno a odpočinek na pláži
Poslední den transfer na letiště a odlet.

Info

ZÁJEZD SE REALIZUJE PRO MALÉ SKUPINKY OD MIN. 6 DO MAX. 12 ÚČASTNÍKŮ. Nemusíte se obávat velkých skupin, český průvodce se bude po celou dobu okruhu věnovat jen Vám.

Počasí

Acapulco

31°C Skoro jasno

Cancun

29°C Oblačno

Huatulco

34°C Polojasno

Isla de Cozumel

31°C Oblačno

Mexico City

23°C Skoro jasno

Playa del Carmen

31°C Oblačno

Puerto Morelos

29°C Oblačno

Puerto Vallarta

31°C Jasno

×