800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká cesta Mexikem

Mexico City • Teotihuacan • Puebla • Oaxaca • Tichý oceán - Puerto Angel • San Critobal de las Casas • Aqua Azul • Palenque • Yucatán • Tulum • Cancún • Isla Mujeres • Chitzen Itza • Mérida

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Co

budu jíst?

Mexico

odlet z Prahy s přestupem. Přílet do metropole Mexico City ve večerních hodinách, poté transfer do historického centra města a ubytování v hotelu. Nocleh.

2. den:

po snídani prohlídka dominant centrálního náměstí Constitución s budovami Palacio Nacional, metropolitní katedrálou a obřadním centrem Aztéků. Hlavním velkorysým bulvárem projedeme do Antropologického muzea, které soustředí nejlepší sbírky mexických předkolumbovských kultur na světě. Poté přejezd asi 50 km za město k největší archeologické zóně – Teotihuacán (přezdívané město bohů), které dominují „třída mrtvých“ a pyramidy Slunce a Měsíce. Společná prohlídka centra, které zaniklo dřív, než se vlády nad okolním územím ujali Aztékové. Večerní návrat do města. Nocleh.

3. den:

ráno odjezd do města Puebla kolem vulkánů Iztaccíhuatl a Popokatépetl se zastávkou na překvapivou snídani v horách. Návštěva Puebly, která si zachovala koloniální půvab díky více než 70 kostelům a množství dalších historických staveb, jejichž fasády jsou zdobeny pestrými, ručně malovanými kachličkami. Odpoledne procházka mezi kaktusy v biosférické rezervaci Tehuacan, navečer příjezd do města Oaxaca a ubytování v hotelu. Nocleh.

4. den:

po snídani návštěva kultovního centra údolí Oaxaca – pyramidy, které vystavěli Zapotékové a Mixtékové na plošině kopce Monte Alban. Dochované struktury staveb a pradávných reliéfů spolu s unikátní polohou přinášejí opravdu mimořádný zážitek. Následuje prohlídka okolních údolí se zastávkou na plantážích agáve, kde se vyrábí stále oblíbenější Mezcal - kořalka s „červem“, a oběd na venkovské haciendě. Odpoledne návrat do města, prohlídka malebného centra Oaxaca a jeho trhů, nebo volno na pozorování ruchu a atmosféry náměstí. Nocleh.

5. den:

brzy ráno přejezd (s přestávkami cca 7 hodin) přes krásné pohoří Sierra Madre del Sur velmi rozmanitou krajinou k nejkrásnějším plážím na pobřeží Tichého oceánu. V odlehlých oblastech okolo rybářského přístavu Puerto Angel, dosud málo zasažených cestovním ruchem, objevíte ideální místo na odpočinek a načerpání energie. Ubytování v hotýlku na pláži. Nocleh.

6. den:

celodenní volno na písčité, přes kilometr dlouhé pláži, na které slunce vychází a zapadá do Tichého oceánu, nebo fakultativně krátký výlet do malé přírodní rezervace, kde se vydáte na pramici mezi mangrovový porost za krokodýly a vodním ptactvem. Teplý oceán s příbojovými vlnami skýtá nádherné koupání, zábavu a úchvatnou podívanou od úsvitu do soumraku. Nocleh.

7. den:

další čas pro odpočinek a relaxaci na opravdu úžasném místě nebo fakultativně výlet člunem na oceán za pozorováním mořských živočichů (delfínů, želv a případně velryb). Cestou koupání a šnorchlování v krytých zátokách a samozřejmě rybaření. Báječné pokrmy pro trosečníky. V podvečer přejezd do Tehuantepecu k přenocování. Nocleh.

8. den:

ráno pokračuje putování do velmi atraktivního státu Chiapas - území s nejvyšším % původních kmenů. Cílem je tradiční indiánská metropole San Cristobal de Las Casas, ale cestou ještě bude zastávka u grandiózního kaňonu Sumidero. Vyhlášená přírodní atrakce na vodnaté řece Grijalva nabízí možnost výletu motorovým člunem mezi skalisky vysokými až 1000 m. K večeru ubytování v historickém centru San Cristobalu – malebného koloniálního města v horách. Krátká procházka na zorientování a něco dobrého k večeři. Nocleh.

9. den:

po snídani prohlídka pěší zóny s rušným životem a návštěva pestrobarevného trhu s množstvím exotického ovoce, zeleniny, koření a květin. Potom výlet do částečně autonomních domorodých oblastí, kde dosud převládá tradiční způsob života, oděvů a rituálů. Indiánské vesnice, ochutnávka místní jednoduché kuchyně a pro zájemce krátký pěší výlet na posvátnou horu. Odpoledne návrat do města a volno k nákupům nebo mlsání místních dobrot. Nocleh.

10. den:

po snídani odjezd směr Palenque. Cestou krásným pohořím strávíte odpoledne u efektních kaskád Aqua Azul na řece Shumul–Ha. Podle aktuálních podmínek možnost výletu podél řeky k mohutným vodopádům s doprovodem místního indiána s mačetou nebo „jen“ procházky po okolí a osvěžujícího koupání v kouzelné „modré vodě“ protékající bujnou tropickou vegetací. Odpolední oběd v lůně tropické přírody a sjezd do města Palenque, ubytování v hotelu a nocleh.

11. den:

dopoledne prohlídka starých mayských chrámů v Palenque – jedněch z nejkrásnějších pyramid tzv. „El Mundo Maya“ (mayského světa). Džungle během staletí pohltila 98 % staveb kdysi mocného městského státu. Záhady vzestupu a pádu této skvělé civilizace lákají vědce a návštěvníky z celého světa, stejně jako starověká architektura a přírodní rezervace, ve které je možné zpozorovat opice a tukany. Poté přejezd na poloostrov Yucatán k pobřeží Karibiku. Pozdě večer ubytování v hotelu u Tulumu. Nocleh.

12. den:

celý den u blankytných vod Karibského moře. Ráj plný kokosových palem, slunce a bílého písku. Koupání na nejkrásnějších přírodních plážích, odpočinek, dlouhé procházky, nebo možnost nahlédnutí pod mořskou hladinu u největších korálových útesů na západní polokouli se spoustou druhů pestrobarevných ryb. Na večeři do výborné restaurace s bohatým výběrem masa a mořských plodů. Nocleh.

13. den:

ranní prohlídka starobylého přístavu Tulum, pyramid vystavěných na útesech Karibiku. Ještě jeden den relaxace na nekrásnějších plážích Karibiku. Možnost výletu k některé z „cenote“ - unikátní přírodní úkaz s osvěžujícím koupáním. Návštěva krasové jeskyně zatopené sladkou vodou je opravdovým zážitkem a stále více vyhledávanou atrakcí. Odpoledne přejezd do městečka Valladolid. Nocleh.

14. den:

poznávání rovinatého státu Yucatán, kde jsou klidné vesničky, a na pobřeží Mexického zálivu unikátní přírodní rezervace Río Lagartos. Výlet člunem úzkou zátokou, kde je mangrovový porost domovem 395 pozorovaných druhů ptactva, včetně největší mexické kolonie plameňáků růžových čítající 40 000 jedinců. Na závěr mayská bahenní lázeň a koupel ve sladké vodě. Při obědě výborná příležitost ochutnat plody moře. Odpoledne zastávka v typické vesnici s krásnou přírodní „cenote“. Osvěžující koupel, nádherný zážitek. Nocleh v blízkosti Chichén Itzá. Nocleh.

Počasí

Acapulco

28°C Oblačno

Cancun

31°C Polojasno

Huatulco

28°C Oblačno

Isla de Cozumel

32°C Polojasno

Mexico City

24°C Oblačno

Playa del Carmen

33°C Polojasno

Puerto Morelos

31°C Polojasno

Puerto Vallarta

32°C Převážně oblačno

×