800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVšechny barvy a chutě Mexika

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 samostatně odlet z Prahy do Mexico City s přestupem. Setkání s česky mluvícím průvodcem a transfer do hotelu. Nocleh (3 noci).

2. den:

 snídaně. Návštěva historického centra Mexico City (UNESCO) s prohlídkou Antropologického muzea, nejlepšího svého druhu na světě. Prohlídka náměstí Zócalo, Národní palác a malby Diego Rivery, Metropolitní katedrála a Templo Mayor. Přejezd do nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacánu, který je vzdálen cca 50 km od Mexico City. Prohlédnete si pyramidu Slunce, pyramidu Měsíce, zbytky původních paláců, Třídu mrtvých a původní pevnost. Cestou zastávka v hlavním poutním místě Mexika, v chrámu Panny Marie Guadalupské, kde spatříte starou a novou baziliku, kapli indiánů a Diegovu pláštěnku, nejcennější relikvii Mexika. Během dne se podává oběd. Návrat do hotelu a nocleh.

3. den:

po snídani přejedete do koloniální městské části Coyoacan a návštívíte pestrobarevné tržiště s místními produkty. Prohlídka Modrého domu, dnes muzea nejslavnější mexické malířky Fridy Kahló. Rustikální oběd na typické lodi trajinera, kdy poplujete skrz plovoucí zahrady Xochimilco. Jedná se o velmi oblíbený víkendový výlet, kde si návštěvníci vychutnávají jídlo a tradiční hudbu. Návrat do hotelu a nocleh.  

4. den: 

snídaně. Průjezd divokým údolím mezi vulkány. Cesta vás dovede do Puebla (UNESCO), také známé jako „město andělů“, které se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre a je obklopeno sopkami Popocatépetl, Iztaccíhuatl, Pico de Orizaba a La Malinche. Navštívíte katedrálu, centrum města, kostel sv. Dominga a tržiště El Parian. Během výletu se podává oběd v místní restauraci, kde můžete ochutnat místní omáčku Mole - směs černého chilli, kakaa a koření. Odpoledne prohlídka archeologické lokality Cantona, usazené v krásné krajině plné pinií a palem. Odjezd do malého města Xalapa. Nocleh. 

5. den:

 po snídani odjezd do vesničky Coatepec - centrum výroby kávy ve státě Veracruz. Návštěva muzea kávy, prohlídka pražírny a kávových plantáží. Poté přejedete do Veracruzu - přístavního města, kde si vychutnáte příjemnou atmosféru uprostřed živého a barevného náměstí. Můžete se projít po přístavním molu a ochutnat „café con lechce" (kávu s mlékem), která se podává tradičním způsobem. Cesta podél pobřeží vás dovede do pitoreskního městečka Santiago Tuxtla, kde se nacházejí velké kamenné hlavy, pozůstatky po olmécké kultuře. Večeře a nocleh (2 noci).

6. den:

 snídaně. Celodenní výlet, který povede přes hory až do laguny Sontecomapan - biosférické rezervace, která se nachází u Mexického zálivu. Výlet lodí skrz mangrovníkové lesy, které rostou ve slané i sladké vodě a ve kterých uvidíte mnoho druhů zvířat a rostlin. Cesta bude pokračovat k impresivním vodopádům Eyipantla. Cestou zpět na hotel navštívíte malou tabákovou plantáž a v městečku San Andrés Tuxtla se dozvíte, jak se vyrábějí mexické doutníky. Večeře a nocleh.

7. den:

 snídaně. Odjezd do regionu Comalcalco, které je vyhlášené dalším kulinářským produktem - kakaem. Projdete se po kakaových plantážích a zjistíte, jak jsou kakaové boby zpracovávané do pochutin velmi bohatých na vůni a chuť. Místní oběd s příchutí kakaa. Odpoledne prohlídka starých mayských chrámů v Palenque – jedny z nejkrásnějších pyramid tzv. „El Mundo Maya“ (mayského světa). Obklopeny okolní džunglí vytvářejí unikátní atmosféru symbiózy starověké architektury a deštného pralesa. V okolní džungli možná spatříte opice, tukany a papoušky. Nocleh.

8. den: 

snídaně. Ráno odjezd do největší laguny Mexického zálivu - Laguna de Términos. Důležité místo v mexické historii s krásnou přírodou. Zastávka v rybářské vesničce Isla Aguada, odkud poplujete lodí na výlet ve společnosti delfínů, pelikánů a při troše štěstí také "mořských krav". Oběd v místní restauraci. Příjemná večerní procházka v koloniálním městě Campeche (UNESCO). Důležitý španělský přístav zachránila před nájezdy pirátů až obranná zeď, doplněná sedmi baštami a dvěma pevnostmi. Nocleh.

9. den: 

snídaně. Dopoledne prohlídka historického centra Campeche. Odjezd do města Becal, které je velice slavné výrobou slaměných klobouků. Průjezd regionem Puuc, kde se nachází předšpanělská architektura, která se vyznačuje bohatou výzdobou na fasádách. Oběd v rodinné restauraci, kde můžete vyzkoušet vynikající yukatánskou specialitu Cochinita Pibil. Po obědě odjezd do archeologického parku Uxmal a návštěva chrámového komplexu - prohlídka pyramidy s Chrámem del Adivino - jedné z největších a nejpůsobivějších mayských pyramid, čtvercového náměstí jeptišek - obřadního komplexu, sídla guvernéra - vyhlášeného nejhezčím v mayském světě a hřiště na místní míčovou hru. Nocleh. 

10. den:

po snídaní prohlídka Méridy, zvaného „Bílé Město", panoramatická prohlídka třídy Montejo, monumentu Mateřské země, hlavního náměstí, katedrály a vládního paláce. Zastávka v tropické zahradě Ikkil na oběd. V této zahradě je umístěna impresivní cenota - přírodní studna 30 metrů hluboká plná křišťálově průzračné vody, ve které se můžete vykoupat. Poté prohlídka pyramid Chichén Itzá, nejvýznamnější a nejnavštěvovanější archeologické zóny na poloostrově Yucatán, která byla zařazena mezi 7 novodobých divů světa. Navštívíte pyramidu Kukulcan, hřiště na místní míčovou hru (pelota), chrám Skull, chrám Jaguárů, observatoř, náměstí Tisíce sloupů, Posvátnou studnu (cenote). Nocleh.

11. den: 

snídaně. Výlet do městečka Valladolid, obydleného téměř výhradně yucatánskými Mayi. Návštěva místního lihovaru, kde ochutnáte mayský likér. Prohlídka mayských ruin Ek Balam (Černý Jaguár), jedno z mála míst, kde je ještě možné vylézt na pyramidy. K obědu budete mít možnost ochutnat opět jinou tradiční kuchyni dle lokálních receptur. Přejezd do unikátní přírodní rezervace Río Lagartos a noční plavba loďkou po kanálech mezi mangrovovými porosty, kde lze pozorovat krokodýly. Nocleh. 

12. den: 

snídaně. Výlet lodí do rezervace za denního světla, při kterém vás ohromí pohled na růžové plameňáky, bílé pelikány, mnoho druhů volavek a na další mořské a přímořské živočichy. Pak navštívíte mořské pobřeží v La Colorada, kde se můžete vyzkoušet bahenní koupel a poté se opláchnout v nádherně čisté sladkovodní cenotě. Přejezd do Cancúnu. Individuální volno. Nocleh.

13. den: 

snídaně. Individuální volno do transferu na letiště. Samostatně odlet z Mexika s přestupy do Prahy.

14. den: 

přílet do Prahy.

Počasí

Acapulco

27°C Slabý déšť

Cancun

23°C Polojasno

Huatulco

25°C Polojasno

Isla de Cozumel

24°C Jasno

Mexico City

16°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

24°C Jasno

Puerto Morelos

23°C Polojasno

Puerto Vallarta

25°C Oblačno

×