800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyYucatán po vlastní ose - Ay Caramba

Za historií, památkami a za sluncem Mexika

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy v ranních hodinách, přílet do Cancunu. Přivítání naším partnerem na letišti a transfer do hotelu Mahékal Beach 4* nebo Sandos Caracol 4*.

2. den

Chichen Itzá a Mérida (350 km)
Po snídani si vyzvednete auto a pojedete do Chichen Itzá, kde navštívíte jedno z největších nalezišť. Prozatím je zrekonstruováno jen 30 budov, zatímco stovky dalších jsou stále skryté v džungli. Středu celého komplexu dominuje Kukulkanova pyramida (mayské jméno pro boha Quetzalcoatla), také se jí říká El Castillo. Stojí na vrcholku staršího chrámu a má čtyři schodiště s celkem 365 schody, jejichž počet odpovídá počtu dní v kalendáři. Poblíž El castillo je Tzompantli, terasa lemovaná lidskými lebkami vytesanými do kamene. Po nezpevněné pešině se z míčového hřiště dostanete k přírodní cenote de los Sacrificios do něhož se svrhávaly oběti. V areálu se ještě podíváte na chrám válečníků Templo de los Guerreros a Chrám jaguárů Templo de los Jaguares či sedící sochy Chaac Moola (prostředník mezi člověkem a bohem). Odpoledne se podíváte na blízkou cenote Ik Kil, kde si můžete i zaplavat. Poté pokračujete do města Mérida. Ubytování v hotelu El Castellano 4* nebo podobném.

3. den

Merida a Celestun (180 km)
Dopoledne začnete prohlídkou města Mérida a to na hlavním náměstí zócalo, kde najdete Montejův palác - Casa de Montejo, původní je jen fasáda a nad balkonem erb Montejů. Přes náměstí východním směrem stojí katedrála Catedral San Ildefonso a hned vedle bývalá biskupská residence. Na katedrálu je pěkný výhled z Palacio del Gobierno.
Po prohlídce Méridy pojedete k rybářské vesnici Celestun. Po příjezdu do Celestunu se nalodíte na člun a pojedete do říční delty a magrovových porostů, kde je možné spatřit divoké kachny a zejména desetitisíce růžových plameňáků. Pozdě odpoledne příjezd do města Merida a ubytování v hotelu El Castellano 4* nebo podobném.

4. den

Merida, Uxmal a Campeche (170 km)
Uxmal byl hlavním městem oblasti Puuc a vrcholu dosáhl za vládce Chaca. Název znamená "třikrát postavený" a vyjadřuje tři různé etapy výstavby. Z domu jasnovidce či kouzelníka (Casa del Adivino), který se tyčí do výšky 38 m nad okolní les, je krásný výhled na celou lokalitu. Hned za ním stojí čtyřúhelníkový dům jeptišek Casa de las Monjas, dále uvidíme míčové hřiště juego de pelota a Dům želv Casa de las Tortugas, pojmenovaný podle želvami zdobených říms. Jako nejkrásnější stavba pucckého stylu je považován Guvernérův Palác (Palacio del Gobernador). Sloužil jako rezidence vládnoucí vrstvy.
Odpoledne pojedete do koloniálního města Campeche. Ubytování v hotelu Plaza Campeche 4* nebo podobném.

5. den

Campeche - Palenque (400 km)
Město Campeche bylo založeno v roce 1540 Španěly na základech mayského města Canpech. Kvůli častým nájezdům pirátů bylo město chráněno hradbami, některé se dochovaly dodnes. Prohlédneme si historické centrum města,
nedávno zrekonstruované, pirátské muzeum a botanickou zahradu. Z památek uvidíme Zemskou bránu (Puerta de Tierra), Mořskou Bránu (Puerta del Mar), neoklasicistní katedrálu Catedral de la Concepción Inmaculada. Na obou koncích města stojí pevnosti Fuerte San Miguel je na jižním konci a nachází se v ní muzeum kultury. Na severovýchodní straně je Fuerte San José a v ní je muzeum zbraní a lodí.
Poté pojedete podél Mexického zálivu do města Palenque. Ubytování v hotelu Ciudad Real Palenque 3*luxe nebo podobném.

6. den

Palenque - Agua Azul - Palenque (150 km)
Palenque je nejen ohromným archeologickým nalezištěm, ale také jedním z mála míst, kde roste prales. Mezi významné památky patří Chrám Nápisů (Templo de las Inscripciones), které obsahují asi 620 symbolů. Tuto stavbu si stavěl jako hrobku Pakal Veliký. Uvnitř pyramidy sestoupíte po 66 úzkých schodech do krypty, jejíž stěny zdobí podobizny předchozích vladařů. Na severní straně náměstí je pětistupňový Chrám kříže (templo de la Cruz), jenž znázorňuje motiv Stromu světa. Při západní straně náměstí je zachovalý Chrám Slunce (templo del Sol), kterému vládnou motivy války a obětování. Dále je zde Palác (Palacio), který sloužil královské rodině k bydlení i obřadům.
Odpoledne se pojedete podívat k menším vodopádům Agua Azul, kde se můžete vykoupat v příordních bazéncích. Ubytování v hotelu Ciudad Real Palenque nebo podobném.

7. den

Palenque - Chetumal (460 km)
Po snídani pojedete do města Chetumal a vjedete do regionu Rio Bec, kde se nachází zajímavé mayské památky jako Kohunlich. Toto místo není moc navštěvované, obsahuje přes 200 staveb, z nichž je opraveno pouze 5%. Nejpůsobivější je Pirámide de los Mascarones s obrovskými 2 m vysokými maskami, které prý znázorňují boha Slunce. Ubytování v hotelu Holiday Inn 4* nebo podobném.

8. den

Chetumal - Cancun/Riviera Maya (cca. 420/360 km)
Po snídani se pojedete podívat k jezeru 7 barev v Bacalar. Jezero je napájené jak sladkou, tak slanou vodou a má několik odstínů zelené. Samozřejmostí je prohlídka španělské pevnosti nad jezerem. Dále nás čeká návštěva malého, ale zajímavého pirátského muzea. Kdo bude chtít, může si zaplavat v nedaleké Cenote Azul. Poté se pojedete se podívat do starého Mayského přístavu Tulum, které bylo na vrcholu moci mezi 13. a 15. stoletím a také zaniklo jako jedno z posledních. Dříve se jmenovalo Zama, což znamená "město úsvitu" a skutečně dodnes jsou tu úchvatné východy slunce. Prohlédneme si 3 největší zajímavosti El Castillo (Palác), Templo a také Klesajícího boha.
Poté pojedete na letiště, kde odevzdáte auto a odlet do Prahy nebo v případě prodloužení Vás autopůjčovna zaveze zpět na hotel.

Počasí

Acapulco

30°C Převážně oblačno

Cancun

29°C Polojasno

Huatulco

24°C Převážně oblačno

Isla de Cozumel

27°C Polojasno

Mexico City

20°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

27°C Polojasno

Puerto Morelos

29°C Polojasno

Puerto Vallarta

25°C Déšť

×