800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa poznáním Mexika a Peru, civilizací Mayů a Inků

Cancún • Tulum• Chichen Itza • Uxmal • Lima • Cusco • Pisac • Machu Picchu • Cancún

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy. Přílet do Cancúnu ve večerních hodinách a přejezd do hotelu v Playa del Carmen. Nocleh.

2.den:

po snídani odpočinek u průzračného Karibiku na bělostných plážích, možnost vodních sportů. Večeře bude v některé z nesčetných restaurací s mexicko-karibskou kuchyní. Nocleh.

3. den:

ráno po snídani odjezd nejdříve do Tulumu, k jedinečným Mayským pyramidám díky svému umístěním na břehu moře (možnost koupání), dále přes Valladolid - typické město bez turistů obývané převážně Mayi, dále přes Cenote Dzitnup – zatopenou ohromnou vápencovou jeskyni též s možností koupele v průzračné sladké vodě. Odpoledne ubytování v blízkosti Chichén Itza. Nocleh.

4. den:

po snídani návštěva jednoho ze sedmi novodobých divů světa – archeologické zóny Chichen Itzá, odpoledne prohlídka koloniálního města Merida a v podvečer odjezd k Mayským památkám Uxmal, ubytování v blízkosti pyramid. Nocleh.

5.den:

po snídani procházka a fotografování velmi působivého a trochu turisty zapomenutého Uxmalu, jednoho z nejlépe zachovalých a zdobených areálů v Mayské zoně (UNESCO). V poledne vyrazíme na zpáteční cestu do Cancúnu a cestou navštívíme jednu z nesčetných honosných kamenných haciend, které se zachovaly z dob henekenové prosperity, kde též poobědváme. Nocleh.

6. den:

koupání na plážích Cancúnu, odpoledne na letiště a odlet do Limy – hlavního města Peru. Transfer do hotelu. Nocleh.

7. den:

prohlídka historického centra Limy (náměstí Plaza Mayor s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála, klášter San Francisco s katakombami, koloniální balkóny paláce Torre Tagle), odpoledne návštěva moderních čtvrtí Miraflores, San Isidro vč. Muzea archeologie a antropologie nebo světoznámého Muzea zlata (Museo de Oro). Obě tato muzea disponují cennými sbírkami Předkolumbovské éry. Během této prohlídky se trochu blíže seznámíme s dějinami Peru, s dávnými kulturami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu nebo Inka. Nocleh.

8. den:

ráno odlet z Limy do bývalého hlavního města Inků Cuzca, prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha – kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Dále kamenná svatyně Qenqo a mohutná pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město. Ubytování v hotelu v blízkosti hlavního náměstí. Nocleh.

9. den:

pobyt v Posvátném údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládají dvě mohutné pevnosti Ollantaytambo a Pisac. Kromě nich navštívíme také pestrobarevný indiánský trh, kde bude možnost nakoupit suvenýry nebo tradiční řemeslné výrobky. Nocleh.

10. den:

Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce se dozvíme více o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Aguas Calientes a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Cuzca. Nocleh.

11. den:

ráno transfer na letiště a odlet z Cuzca do Limy, následně z Limy do Cancúnu, nocleh.

12. den:

dle letového řádu, odlet do Prahy.

13.den:

přílet do Prahy

Počasí

Acapulco

30°C Oblačno

Cancun

25°C Oblačno

Huatulco

30°C Převážně oblačno

Isla de Cozumel

26°C Oblačno

Mexico City

24°C Převážně oblačno

Playa del Carmen

26°C Oblačno

Puerto Morelos

25°C Oblačno

Puerto Vallarta

32°C Jasno

×