800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBaltské pobřeží s návštěvou Berlína

Kombinace poznání s pobytem u moře, ubytování na jednom místě. Okružní jízda Berlínem.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1 den:

v časných ranních hodinách odjezd z ČR do Berlína. Po příjezdu absolvujeme okružní jízdu po městě se zastávkou u Braniborské brány a Reichstagu a dalších zajímavostí jako promenády přilehlé vládní čtvrti, noblesní třídy Unter den Linden atd. V odpoledních hodinách budeme pokračovat do Rostocku. Nocleh.

2. den:

po snídani si společně prohlédneme nejdůležitější přístav německé části Baltu včetně náměstí Neuer Markt s radnicí a jistě nevynecháme ani gotický patricijský dům Kerkhofhaus, náměstí Alter Markt a kostel Petrikirche - někdejší chrám mořeplavců a rybářů. Naše cesta bude dále pokračovat do blízkého starobylého lázeňského města Bad Doberan, někdejšího letního sídla meklenburských vévodů. Zde navštívíme cisterciáckou katedrálu Münster, která patří k nejlepším ukázkám gotické církevní architektury v oblasti Baltského moře. Nepochybně velkou zajímavostí města je parní vláček „Molli“ vozící lázeňské turisty od r. 1886 po pobřeží do přímořských letovisek Heiligendamm a Kühlungsborn. V odpoledních hodinách odjedeme do letoviska Warnemünde s věhlasnou přímořskou třídou Am Strom, kde se nachází mnoho kavárniček či butiků. Individuální volno, možnost koupání na plážích se stříbřitým pískem. V pozdních odpoledních hodinách návrat  do Rostocku. Nocleh.

3. den:

po snídani pojedeme do města Ribnitz-Damgarten, zde navštívíme místní muzeum jantaru, které se nachází v jedné z klášterních budov. Dále pokračujeme do  Stralsundu, kde po krátké prohlídce tohoto města pod patronací UNESCO, pokračujeme po nově postaveném visutém mostě Rügenbrücke na Rujánu do střediska Binz. Společně projdeme místní promenádou k molu, která je lemovaná honosnými vilami s charakteristickou bílou fasádou. Individuální volno, možnost koupání na pláži s jemným bílým pískem a typickými proutěnými koši či návštěva nedalekého novogotického loveckého zámečku Granitz. Při zpáteční cestě navštívíme poloostrov Fischland-larss-Zingst, který je součástí národního parku. Zde uvidíme zachovalé staré rybářské vesnice, lesy, louky a písečné duny, které vedou až do lagun. Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

4. den:

po snídani se vydáme na zpáteční cestu, při níž navštívíme historické hanzovní město Wismar se starým městem, které je po rozsáhlé rekonstrukci. Nepochybně si nenecháme ujít dlážděné náměstí Markt obklopující domy se světle pastelovými fasádami či neoklasicistní radnici, kašnu Wasserkunst nebo měšťanský dům Alter Schwede s replikou „švédských hlav“. Za povšimnutí stojí i bývalé sídlo meklenburských vévodů, Fürenhof, jehož budova ve stylu italské renesance působí uprostřed okolních cihlových staveb zvláště nabubřelým dojmem. Posledním zastavením na naší cestě bude jezery obklopený Schwerin. Po krátké procházce historickým městem, během níž uvidíme náměstí Am Markt s radnicí a gotickou katedrálou, navštívíme pohádkový zámek, který vznikl z rozmaru Pavla Fridricha v r. 1837. Zámek je obklopen jezerem Schwerinner See. Návrat do Prahy před půlnocí.

Počasí

Bádensko-Württembersko

16°C Skoro jasno

Bavorsko

16°C Oblačno

Berlín a okolí

14°C Jasno

Braniborsko

16°C Převážně oblačno

Dolní Sasko

17°C Převážně oblačno

Hesensko

18°C Jasno

Sasko

16°C Převážně oblačno

×