800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBavorské královské zámky a Bodamské jezero

  • Jeden z nejkrásnějších turistických cílů
  • Opravdu pohádkové místo

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno přes Tábor do Bavorska. Příjezd k největšímu bavorskému jezeru Chiemsee, lodí na ostrov Herreninsel. Prohlídka zámku Herrenchiemsee, německé kopie francouzského Versailles. Odjezd na ubytování v podhůří Alp. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd k benediktinskému klášteru Ettal, zastávka s možností nákupu klášterního likéru či piva. Poté návštěva neorokokového zámku Linderhof, prohlídka. V zámecké zahradě je řada romantických staveb jako Venušina jeskyně či Marocký dům. Následuje přejezd k Neuschwansteinu, nejslavnějšímu zámku krále Ludvíka Bavora. Prohlídka a krátká procházka k nedalekému vodopádu. Odjezd na ubytování u Bodamského jezera. Nocleh.

3. den

Snídaně. Prohlídka Kostnice, historického města na břehu Bodamského jezera známého odsouzením a upálením M. J. Husa. Poté návštěva poloostrova Reichenau (UNESCO), centra středověké vzdělanosti, a dále zastávka u románského kostela sv. Jiří v nedalekém Oberzellu. Přejezd do Švýcarska k mohutným Rýnským vodopádům, které lze obdivovat z několika vyhlídkových plošin. Na zpáteční cestě zastávka v malebném švýcarském městečku Schaffhausen, prohlídka. Návrat do hotelu. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do německého Friedrichshafenu u Bodamského jezera s proslulým muzeem vzducholodí, prohlídka. Poté přesun do Uhldingenu s unikátním skanzenem pravěkých domů na kůlech. Odpoledne plavba trajektem na ostrov Mainau, známý jako „ostrov květin“. Procházka kouzelným parkem se záplavou květin, palem, citrusovníků a dalších exotických rostlin. Odjezd do ČR.

5. den

Návrat v noci / časně ráno.

Počasí

Bádensko-Württembersko

8°C Slabý déšť

Bavorsko

7°C Slabý déšť

Berlín a okolí

10°C Převážně oblačno

Braniborsko

9°C Oblačno

Dolní Sasko

10°C Slabý déšť

Hesensko

9°C Oblačno

Meklenbursko-Přední Pomořansko

9°C Slabý déšť

Sasko

9°C Převážně oblačno

×