800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPříroda a krásy Bavorska

Regensburg • München • zámek Neuschwanstein • Garmisch-Partenkirchen • Ettal • Chiemsee • Salzburg • Linz

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odjezd v ranních hodinách do Řezna (Regensburgu). Prohlídka města na soutoku 4 řek, Starého města Heidplatz, Neupfarplatz s židovskou historií, dále gotické katedrály Sv. Petra, ve které byli korunováni i čeští králové, zámek Thunů nebo Kamenný most. V podvečer přejezd do Mnichova, ubytování a nocleh.

2. den

snídaně, prohlídka 3. největšího města Německa – Mnichova, dějiště Olympijských her 1964 a 1976. Barokní a renesanční kostely, historické centrum. Poté přejezd směrem do hor k zámkům Neuschwanstein a Hohenschwangau. Prohlídka zámků, ubytování v okolí zámků, nocleh.

3. den

po snídani odjezd do Garmisch- Partenkirchenu, sportovního centra, fakultativně výjezd lanovkou na nejvyšší horu Německa – Zugspitze. Zde možnost jízdy několika lanovkami a drahami, nádherná horská panoramata. Poté odjezd směrem k jezeru Chiemsee se zastávkou v malém městečku Ettal, kde se nachází krásný benediktýnský klášter, založený r. 1330 Ludvíkem Bavorským. Delší přejezd k jezeru Chiemsee se zastávkami v krajině, ubytování a nocleh.

4. den

snídaně. Příjezd k jezeru do přístavu Prien, fakultativní plavba lodí na „pánský“ ostrov Herreninsel a návštěva Královského zámku (Königsschloss). Dle situace možná návštěva i „ženského“ ostrova, maličkého ostrůvku s jedinečnou přírodou a malým klášterem benediktýnek. Možnost nákupu místního marcipánu, sušenek a klášterního likéru. Navečer dojezd do Salzburgu, ubytování, nocleh.

5. den

po snídani prohlídka Salzburgu, opatství Sv. Petra, jedné z nejstarších katedrál, původně založených již v r. 774. Nevynecháme ani Mozartovo náměstí s přilehlými budovami, fakultativně návštěva impozantní pevnosti z 11. století. Na zpáteční cestě do ČR zastávka v Linci a prohlídka historického centra se zámeckými budovami. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Počasí

Bavorsko

20°C Jasno

×