800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Bavorska s výletem k Bodamskému jezeru

  • Návštěva obrovského jezera s názvem Bodamské
  • Pohádkový zámek Neuschwanstein
  • Nakonec Mnichov a jeho památky

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

odjezd v časných ranních hodinách z ČR k návštěvě Norimberku, historického města perníku a hraček, které je nezapomenutelně zapsáno i do naší historie - mimo jiné odtud začínaly korunovační jízdy (a to i českých králů) do Říma. Možnost návštěvy hradu Kaiserburg, nezapomenutelného trhového náměstí s kostelem Frauenkirche a gotickou kašnou Schöner Brunnen, muzea hraček či jiné zdejší památky. Pokračujeme k návštěvě starého říšského města Ulm, rodného města Alberta Einsteina, kde budeme obdivovat nádherně malované fasády, stupňovité štíty radnice i její zajímavý orloj. V odpoledních hodinách odjezd do místa ubytování v okolí Schwangau. Nocleh.

2. den:

po snídani se vydáme k Bodamskému jezeru, po švýcarské straně jezera na ostrov Mainau - známý jako „Ostrov květin“ (patří rodu Bernadottů). Ty nejkrásnější se nachází v parku obklopujícím barokní zámek z 18. století. Při zpáteční cestě navštívíme Kostnici, která je historicky úzce spjata s naší zemí. Zde jistě nevynecháme Husův dům a budeme též obdivovat monumentální Kupecký dům, kde zasedalo konkláve. V Kostnici byl Jan Hus za své učení odsouzen a v monumentálním chrámu je místo, kde stál, dodnes onačeno kamenem. Zastavíme též u Husova kamene na místě, kde byl upálen. Při zpáteční cestě navštívíme slavné město Lindau na Bodamském jezeře plné zajímavých historických staveb, jehož přístav střeží šestimetrová socha lva. Návrat na ubytování do Schwangau ve večerních hodinách. Nocleh.

3. den:

po snídani navštívíme zámek Hohenschwangau, poslední rodové sídlo vladařského rodu Wittelsbachů, a poté nejznámější a nejkrásnější německý pohádkový zámek Neuschwanstein, který nám připomene romantický historismus a kouzlo Wagnerových oper. Dále zavítáme do malebného historického městečka Füssen, kterému dominuje dodnes obývaný hrad. Individuální volno. Možnost koupání či projížďky lodí po vodní nádrži Forggensee či možnost individuální návštěvy lázní Kristall Therme ve Schwangau s blahodárnou slanou vodou a nádherným výhledem na zámek Neuschwanstein. Nocleh.

4. den:

po snídani odjedeme do bavorské metropole Mnichov známé nejen historickou Hofbrauerei, zámkem a jeho klenotnicí, ale i nádhernou pěší zónou a pověstným orlojem na Nové radnici. Dále pokračujeme do Regensburgu, jedné z nejvýznamnějších metropolí středověku se známými historickými výškovými domy, kamenným mostem z 12. století, zachovalou bránou římského tábora Porta Praetoria, nádhernou katedrálou, sněmovním sálem Říšských sněmů. Ve večerních hodinách návrat do ČR.

Možnosti ubytování

Počasí

Bavorsko

9°C Slabý déšť

×