800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Fjordy - Nordkap - Špicberky

Fjordy - Nordkap - Špicberky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. den

HAMBURK (NĚMECKO)
Nalodění (zpravidla po 10.00) – loď MSC MAGNIFICA 4*. Po nalodění lze čerpat plnou penzi. Vyplutí.

2. den

PLAVBA NA LODI

3. den

BERGEN (NORSKO)
Mladistvě svěží univerzitní město Bergen žije především kulturou. Pokud prahnete po přírodě, vydejte se na vrcholek Fl?yen, kolem Hardangerfjordu a k vodopádům, případně kombinace s návštěvou jednoho z tajemně vyhlížejících dřevěných kostelů.

4. den

PLAVBA NA LODI

5. den

TROMSO (NORSKO)
V 19. století mělo Tromso pověst kosmopolitního města a i dnes je největším městem za polárním kruhem. Doporučujeme návštěvu muzea s polární tematikou.

6. den

PLAVBA NA LODI

7. den

NY ALESUND (ŠPICBERKY)
Plavba nádherným fjordem Magdalene nás dovede do Ny Alesundu. Nejsevernější (civilní) osada je místem, odkud naposledy odstartoval Roald Amundsen, když se pokusil zachránit účastníky expedice ztroskotané vzducholodi Italia. Jeden ze dvou cizinců na palubě, český fyzik František Běhounek, tehdy přežil.

8. den

LONGYEARBYEN (ŠPICBERKY)
Při návštěvě správního centra souostroví, jehož oficiální název zní Svalbard, vás mohou zaskočit výmluvné cedule s bílým medvědem, které jsou téměř na každém kroku. Ve městě je sice takové setkání velmi vzácné. Jakmile však necháte poslední domy za sebou, je povinnost mít u sebe kulovnici.

9. den

HONNINGSVAG (NORSKO)
Necelých 2000 km od severního pólu máte příležitost pozorovat úchvatné divadlo půlnočního slunce. Fakultativní výlety: návštěva mysu Nordkap (nejsevernější bod kontinentální Evropy, výlet za obrovskými krabi nebo za arktickým ptactvem.

10. - 11. den

PLAVBA NA LODI

12. den

HELLESYLT – GEIRANGERFJORD (NORSKO)
Přívozní osada v ohromujícím fjordu Geiranger je nedaleko nejhlubšího jezera Evropy Horindalsvannet (514 m), které lze navštívit během výletu do hor a kolem fjordu (fakultativně). Alternativou k této výpravě je výlet k blízkým ledovcům.

13. den

PLAVBA NA LODI

14. den

AMSTERDAM (HOLANDSKO)
Nejlepším způsobem, jak vychutnat osobité kouzlo ulic, do nichž se nahýbají úzké domy, je plavba po kanálech starého Amsterdamu. Můžete však také navštívit Rembrandtův dům nebo brusírnu diamantů (vše fakultativně).

15. den

HAMBURK (NĚMECKO)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR.

Počasí

Bádensko-Württembersko

8°C Oblačno

Bavorsko

7°C Oblačno

Berlín a okolí

10°C Oblačno

Braniborsko

9°C Slabý déšť

Dolní Sasko

10°C Slabý déšť

Hesensko

7°C Oblačno

Sasko

8°C Slabý déšť

×