800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHolandsko - Skotsko - Irsko

Holandsko - Skotsko - Irsko.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

HAMBURK (NĚMECKO)
Nalodění (zpravidla po 10.00) – loď MSC MAGNIFICA 4*. Po nalodění lze čerpat plnou penzi. Vyplutí.

2. den

HELGOLAND (NĚMECKO)
Za návštěvu určitě stojí bunkr z druhé světové války pro 3.500 lidí i nedaleký "mladší bratríček" ostrov Düne, kde můžete pozorovat tuleně kuželozubého.

3. den

SOUTH QUEENSFERRY - EDINBURGH (SKOTSKO)
Projděte se po Královské míli a historickém centru Edinburghu nebo navštivte loď Britannia, která byla 40 let plavidlem britské královské rodiny. Vzdálenost přístav – Edinburgh: 27 km.

4. den

INVERGORDON - INVERNESS (SKOTSKO)
Vstupní brána k divoké a nádherné přírodě skotské vysočiny s jejími bájnými jezery. Jezero Loch Ness a přesto stojí za návštěvu. Kdo by raději nahlédl do tajů výroby whisky, může se vydat do lihovaru Glenmorangie. Pro milovníky historie jsou tu výlety na skotské hrady. (vše fakultativně).

5. den

KIRKWALL - ORKNEJE (SKOTSKO)
Kořeny Kirkwallu sahají až do střední doby kamenné, kdy se po ostrovech potulovaly tlupy lovců. Přestože leží Orknejské ostrovy jen pár mil severně od skotského pobřeží, připadáte si tu chvílemi spíš jako někde ve Skandinávii. Budete-li mít velké štěstí, naskytne se vám příležitost sledovat zápas Ba Game – tradiční typ fotbalu, při níž se dav zběsile rve o míč.

6. den

BELFAST (SEVERNÍ IRSKO)
Druhé největší město irského ostrova zažívá po ukončení ozbrojených konfliktů mezi protestanty a katolíky rozkvět. V jeho ulicích poznáte, že Belfast má i daleko přívětivější tvář, než jakou známe ze zpravodajských záběrů.

7. den

GREENOCK (SKOTSKO)
Zde se roku 1736 narodil James Watt. Jím zkonstruovaný parní stroj stál na počátku průmyslové revoluce. Pokud se nevydáte po jeho stopách, jistě nepohrdnete návštěvou Glasgow se světoznámou sbírkou umění Burrell Collection. Vzdálenost přístav – Glasgow: 45 km.

8. den

DUBLIN (IRSKO)
Starý Dublin zaujme zejména fanoušky gregoriánské doby. Irská metropole láká také do svých tradičních pubů. Doporučujeme prohlídku pivovaru St. James Gate Brewery, kde se vyrábí černé pivo Guinness nebo destilerie Jameson (fakultativně).

9. den

CORK (IRSKO)
Mimo gregoriánských skvostů lze vyrazit do nedalekého městečka Blarney. V hradbách zdejšího hradu je zapuštěn legendární Blarney Stone. Kdo jej políbí, bude obdařen neobyčejnou výmluvností.

10. den

PLAVBA

11. den

AMSTERDAM (HOLANDSKO)
Nejlepším způsobem, jak vychutnat osobité kouzlo ulic, do nichž se nahýbají úzké domy, je plavba po kanálech starého Amsterdamu. Můžete však také navštívit Rembrandtův dům nebo brusírnu diamantů (vše fakultativně).

12. den

HAMBURK (NĚMECKO)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR.

Počasí

Bádensko-Württembersko

13°C Kouřmo

Bavorsko

14°C Kouřmo

Berlín a okolí

15°C Převážně oblačno

Braniborsko

14°C Oblačno

Dolní Sasko

13°C Slabý déšť

Hesensko

17°C Jasno

Sasko

11°C Převážně oblačno

×