800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIsland - Shetlandy

Island - Shetlandy.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu:

1. den

HAMBURG (NĚMECKO)
Vlastní doprava do přístavu (na vyžádání zajistíme letenky a transfery), nalodění – loď MSC LIRICA 3*+. Po nalodění lze začít čerpat plnou penzi. Vyplutí.

3. den

LERWICK (SHETLANDY)
Izolované souostroví bylo dříve odkladištěm pro hříšníky všeho druhu. Dnešní poněkud rezervovaní ostrované jakoby nesli vyhnanství svých předků stále hluboko v duši. Schází-li Vám v šatníků teplý vlněný svetr, zde můžete garderobu doplnit. Zdejší vlněné produkty vynikají tradičním designem a vskutku jedinečnou kvalitou.

4. den

PLAVBA NA LODI

5. den

AKUREYRI (ISLAND)
Ponořte se do modravé vody jezírka Myvatn a vychutnejte scenérii okolní krajiny. Dojem přistání na jiné planetě dotvoří mimo surrealistické tvary zatuhlé lávy všudypřítomné, zde však poněkud nepatřičně působící zvuky linoucí se z hrdel místních kachen, kterých je na Islandu snad více než lidí.

6. den

ISAFJÖRDUR (ISLAND)
Nejpozději zde každý cestovatel pochopí, proč Island nemá armádu. Jediným možným nepřítelem je zde člověku nesmlouvavá a nadpozemsky krásná příroda, s níž svorně bojují rybář, farmář i průmyslník.

7. den

REYKJAVÍK (ISLAND)
Jméno města znamená v češtině „parná zátoka“ a je odvozeno od geotermálních aktivit, které překvapili první osadníky přibyvší sem z Norska. Doporučujeme fakultativní výlet do tzv. „zlatého kruhu“ - NP Thingvellir, k vodopádu Gullfoss a gejzírům, případně koupel v ozdravujících hřejivých vodách Modré laguny.

8. den

PLAVBA NA LODI

9. den

KIRKWALL (SKOTSKO)
Kořeny Kirkwallu – středista souostroví Orkney – sahají až do střední doby kamenné, kdy se po ostrovech potulovaly tlupy lovců. Nejzajímavější památky pocházejí z doby kamenné, ale také z dob norské vlády v 8. – 9. století.

10. den

PLAVBA NA LODI

11. den

AMSTERDAM (HOLANDSKO)
Nejlepším způsobem jak vychutnat osobité kouzlo ulic, do nichž se nahýbají úzké domy, je plavba po kanálech starého Amsterdamu. Můžete však také navštívit Rembradtův dům nebo brusírnu diamantů (vše fakultativně).

12. den

HAMBURG (NĚMECKO)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR (případně máte-li zajištěno: transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy).

Počasí

Bádensko-Württembersko

20°C Oblačno

Bavorsko

16°C Jasno

Berlín a okolí

20°C Jasno

Braniborsko

20°C Polojasno

Dolní Sasko

15°C Jasno

Hesensko

21°C Slabý déšť

Meklenbursko-Přední Pomořansko

15°C Převážně oblačno

Sasko

17°C Jasno