800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMalý okruh Německem

Okružní jízda Berlínem. Návštěva měst Drážďany, Míšeň, Lipsko a Postupim. Muzejní a galerijní noc z 25. na 26.8.2012.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odjezd v ranních hodinách z ČR do Drážďan, sídelního města saských kurfiřtů s nádhernou stavbou Zwingeru, známou galerií, pověstnou Semperovou operou i krásnou pobřežní promenádou či nově postaveným Frauenkirche. Dále budeme pokračovat do Míšně - města porcelánu. Kouzelné město s dlážděnými uličkami s hradem Albrechtsburg a na skalnatém kopci postavenou katedrálou. Na náměstí Markt stojí kostel s nejstarší zvonkohrou na světě. Nezapomeneme také navštívit Muzeum porcelánu s třemi tisíci exponáty (reprezentují 300 let výroby). Dále pokračujeme do Berlína. Nocleh.

2. den:

po snídani absolvujeme okružní jízdu Berlínem (jak bývalou východní, tak i západní částí města) a následně absolvujeme plavbu lodí po Sprévě. Dále možnost navštěvy Reichstagu a dalších zajímavostí, jako jsou blízká Braniborská brána či parky a promenády přilehlé vládní čtvrti, Postupimské náměstí či bulváry v bývalé západní části, Alexanderplatz s televizní věží, noblesní známá třída Unter den Linden, Humboldtova univerzita, muzeum Pergamon. Individuální volno. Nocleh.

3. den:

po snídaní odjezd do Postupimi. Možnost individuální prohlídky zámeckého areálu s parkem a fontánami, kde jistě nevynecháme ani rokokové krásy zámku Sanssouci - či zámku Cecilienhof s řadou zajímavých pavilonků, kde byla podepsána Postupimská dohoda. Dále budeme pokračovat do Lipska. Během pěší prohlídky si budeme vychutnávat krásu pěkně zrekonstruovaného historického centra s radnicí, starou burzou či Thomaskirche, kde dlouhou dobu působil Johann Sebastian Bach a kde je i pohřben. Nezapomenutelný dojem jistě zanechá i návštěva Haus Coffe-Baum, kde byla poprvé v Evropě podávána káva. V odpoledních hodinách odjezd do ČR.

Počasí

Bádensko-Württembersko

18°C Oblačno

Bavorsko

15°C Oblačno

Berlín a okolí

14°C Jasno

Braniborsko

14°C Skoro jasno

Dolní Sasko

15°C Převážně oblačno

Hesensko

18°C Jasno

Meklenbursko-Přední Pomořansko

14°C Převážně oblačno

Sasko

14°C Polojasno

×