800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMěsta a příroda severu Německa

  • Okružní jízda hansovním městem Hamburk
  • Významný přístav Brémy

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

v časných ranních hodinách odjedeme do oblasti Dolního Saska. Prvním zastavením bude Celle, které patří k nejkrásnějším hrázděným městečkům v severním Německu s dochovaným historickým centrem ze 17. století. Ulice Zöllner či Stechbahn vás zavedou do středověku. Další zastávkou bude Vogelpark ve Walsrode, kde navštívíme největší ptačí park v Evropě s více než 4 000 exempláři ptáků z celého světa. Dále budeme pokračovat přes oblast Lüneburských vřesovišť, kde jsou k vidění nádherné fialové lány vřesů, které se vám navždy vryjí do paměti. Ubytování v oblasti Hamburku. Fakultativně večeře. Nocleh.

2. den:

po snídani odjezd do Hamburku, kde absolvujeme okružní jízdu hansovním městem s největším říčním přístavem Evropy. Společně uvidíme Rathausmarkt s momumentální renesanční radnicí, kostel sv. Michaela - jeden z největších barokních kostelů na severu Německa, z jehož věže je nádherný výhled na celé město. Nezapomenutelnou atmosféru má též známá, ale i neblaze proslulá čtvrtť St. Pauli. Fakultativně plavba lodí přístavem. Návrat na ubytování, fakultativně večeře. Nocleh.

3. den:

Po snídani odjezd do Bremenhavenu, bývalého nákladního přístavu, ale i místa, odkud v 19. století odpluly miliony lidí do "Nového Světa". Zde navštívíme unikátní Klimahaus. Je to více než muzeum, během jedné prohlídky navštívíme tropy, severní pól či uvidíme obří akvárium. Dále uvidíme několik historických lodí nebo lze navštívit ponorku z roku 1945. Zajímavé je také Německé muzeum lodní plavby. Dále pokračujeme do Brém, které patří k významným přístavům. Projdeme se historickým centrem kolem náměstí Markt, jednoho z nejkrásnějších v severním Německu, kde před budovou radnice uvidíme sochu rytíře Rolanda, symbolického ochránce městských práv. Dóm s věžemi s úctyhodnou výškou téměř sto metrů pochází ze 13. století a nádherně uzavírá celé náměstí. Individuální volno. Návrat na ubytování, fakultativně večeře. Nocleh.

4. den:

Po snídani se vydáme na zpáteční cestu, při ní navštívíme historické hanzovní město Lübeck. Mezi hlavní dominanty města patří brána Holsten z 15. století. Uvidíme i zřejmě nejkrásnější cihlový kostel v severním Německu - Marienkirche. Poslední zastávkou na naší cestě bude jezery obklopený Schwerin. Po krátké procházce historickým centrem, během níž uvidíme náměstí Am Markt s radnicí a gotickou katedrálou, navštívíme pohádkový zámek, který unikl z rozmaru Pavla Fridricha v roce 1837. Rozhodně si pak nenecháme ujít úchvatný pohled na Schwerinské jezero. Návrat do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Možnosti ubytování

Počasí

Bádensko-Württembersko

11°C Slabý déšť

Bavorsko

11°C Oblačno

Berlín a okolí

12°C Převážně oblačno

Braniborsko

12°C Převážně oblačno

Dolní Sasko

11°C Převážně oblačno

Hesensko

10°C Oblačno

Meklenbursko-Přední Pomořansko

10°C Slabý déšť

Sasko

11°C Převážně oblačno

Podobné hotely v této lokalitě

Berchtesgadenské Alpy s návštěvou Mnichova

Berchtesgadenské Alpy s návštěvou Mnichova

Německo

Cena od: 6 204 Kč

Pro skupinu:

×