800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNěmecká hanzovní města a Dánsko

  • Holštýnská brána i nejproslulejší cihlová radnice
  • 6denní zájezd s denním přejezdem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem. Zastávka v romantickém Celle se stovkami hrázděných domů a půvabným renesančním zámečkem. Ubytování. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do Brém (UNESCO), prohlídka historického jádra Marktplatz s velkolepým dómem, renesanční radnicí a štítovými domy. Odjezd do Hamburku – druhého největšího německého města s kostelem sv.Jakuba s největšími barokními varhany v severním Německu. Z náměstí Rathausmarkt projdete noblesní pasáží k městskému jezeru Binnenalster, dále procházka po bulváru Jungfernsteig na břehu jezera a pro zájemce lodní vyjížďka v hamburském přístavišti. Ubytování v okolí Hamburku. Nocleh.

3. den

Snídaně. Příjezd do Lübecku (UNESCO) – ve středověku nejvýznamnějšího města na Baltu a rodiště Thomase Manna. V centru gotický mariánský kostel, Holštýnská brána, nejznámější cihlová radnice v Německu a muzeum rodiny Mannových. Návštěva Niederreger Café a marcipánového muzea, možnost nákupu pravého lübeckého marcipánu. Poté průjezd Holštýnským Švýcarskem a zastávka v Eutinu, trajektem do Dánska. Ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do Kronborgu (UNESCO), který proslul díky Shakespearovi jako Hamletův zámek, prohlídka zámku s 62 metry dlouhým tanečním sálem a krásnou kaplí. Odjezd do Kodaně – hlavního města Dánska. Prohlídka – nejdelší pěší zóna světa Stroget, lodičkou z idylického přístavu Nyhavn k malé mořské víle a přístavní pevnosti Kastellet, zámky Rosenborg, Christiansborg a Amalienborg, pro zájemce zábavní park Tivoli. Návrat na ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do univerzitního Roskilde s cihlovou katedrálou Sv. Lukáše (UNESCO), která je tradičním pohřebním místem dánských králů – jsou zde hrobky 22 králů a 17 královen. Následuje návštěva muzea vikingských lodí vyzvednutých ze dna přilehlého fjordu. Lodě používali Vikingové k nájezdům do Anglie. Trajektem do Rostocku. Odjezd do ČR.

6. den

Návrat po půlnoci.

Počasí

Bádensko-Württembersko

17°C Převážně oblačno

Bavorsko

18°C Skoro jasno

Berlín a okolí

16°C Oblačno

Braniborsko

15°C Oblačno

Dolní Sasko

14°C Slabý déšť

Hesensko

17°C Oblačno

Sasko

12°C Převážně oblačno

×