800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyParky, zahrady a památky UNESCO

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Prohlídka Würzburgu. Bývalá rezidence knížat biskupů z Würzburgu (UNESCO) patří k nejvýznamnějším barokním zámeckým objektům v Evropě. Prohlídka historického jádra a pevnosti Marienberg. Odjezd na ubytování. Nocleh.

2. den

Snídaně. Prohlídka města Marburg postaveného nad řekou Lahn. Město je významné díky svému hradu vystavěném na skalním ostrohu a impozantnímu gotickému kostelu svaté Alžběty. Návštěva největšího evropského zámec kého parku Wilhelmshöhe v Kasselu. Roste zde více než 600 druhů stromů a dalších rostlin z celého světa, naleznete zde vodopády, fontány, skleníky plné tropické vegetace. V zámku Wilhelmshöhe naleznete jednu z největších sbírek Rembrandta a slavnou antickou sochu Kasselského Apollóna. Prohlídka historického jádra Goslaru (UNESCO), město s největším počtem hrázděných domů v Německu. Ráz městu dávají kostely, kaple, kláštery, cechovní, měšťanské a hornické domy spolu s městskými hradbami. Nejznámější památkou je císařská falc, románská stavba z 11. století. Ubytování, nocleh.

3. den

Snídaně. Prohlídka kouzelného města Celle s jedinečným historickým jádrem se stovkami hrázděných domů. Asi nejvýznamnější stavbou ve městě je vévodský zámek. Hannover – návštěva nádherného komplexu Královských zahrad v Herrenhausenu. Jeho Velká zahrada v barokním stylu patří údajně k nejkrásnějším v Evropě. Řada fontán, jezírek i upravených záhonů láká k procházkám tisíce návštěvníků. Za prohlídku však stojí i botanická zahrada Berggarten se svou tři sta let starou historií. Návštěva novogotického loveckého zámku Marienburg tyčícího se na řekou Leine. Nocleh.

4. den

Snídaně. Prohlídka historického jádra Quedlinburgu (UNESCO), centru naleznete na tisíc hrázděných budov, centrum je skvělým příkladem středověkého evropského města. Park Wörlitz – nejvýznamnější krajinářský park kontinentální Evropy (UNESCO). Pozoruhodná ukázka kulturní krajiny 18. století, krajinná úprava s rozlehlými vodními plochami a kanály. Dominanty rozmístěné v četných pohledových osách a průhledech, za hrad ní ostrovy s alegorickými motivy. Návrat kolem půlnoci.

Minimální výměna na vstupy

55 EUR.

Počasí

Bádensko-Württembersko

13°C Kouřmo

Bavorsko

14°C Kouřmo

Berlín a okolí

15°C Převážně oblačno

Braniborsko

14°C Oblačno

Dolní Sasko

13°C Slabý déšť

Hesensko

17°C Jasno

Sasko

11°C Převážně oblačno

×