800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPerly švábské Alby

  • Švábské Alby zdobí velké množství hradů

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd dopoledne. Návštěva bavorského městečka Rothenburg ob der Tauber, které je známé pro své ze středověku zachovalé staré město s mnoha klikatými uličkami a malými náměstími obklopené hrázděnými domy. Ubytování, nocleh.

2. den

Snídaně. Zámek Ludwigsburg – „švábské Versailles“, jeden z nejkrásnějších a největších barokních zámků v Německu, prohlídka interiéru zámku – vývoj slohů přes pozdní baroko, rokoko až po empír. Zámek Lichtenstein – vyhlídka z nádvoří pohádkového zámku, který patří vévodům z Urachu. Bad Urach – lázeňské město v srdci Švábské Alby, prohlídka starého města. Ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně. Prohlídka hradu Hohenzollern, položeném na 855 m vysokém kopci u městečka Hechingen, který patří k nejkrásnějším a nejvíce navštěvovaným hradům v Evropě. Byl sídlem rodu Hohenzollernů, kteří se dostali k moci ve středověku a vládli Prusku a Braniborsku až do konce první světové války. Nejvýznamnějším exponátem je koruna Viléma II. nebo osobní věci Bedřicha II. Velikého. Klášter Beuron, prohlídka kostela. Průjezd krásným údolím Dunaje. Zámek Sigmaringen s mnoha věžičkami a s jedinečnou zbrojnicí, která je jednou z největších soukromých sbírek v Evropě, prohlídka interiéru zámku. Odjezd zpět do ČR. Návrat večer.

Počasí

Bádensko-Württembersko

15°C Oblačno

Bavorsko

10°C Oblačno

Berlín a okolí

11°C Jasno

Braniborsko

12°C Skoro jasno

Dolní Sasko

12°C Polojasno

Hesensko

14°C Skoro jasno

Meklenbursko-Přední Pomořansko

10°C Převážně oblačno

Sasko

11°C Jasno

×