800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRomantické údolí Mosely a Rýna

4-denní zájezd s denními přejezdy.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd ráno. Trevír – nejstarší město Německa s četnými památkami z římské doby, mnohé na seznamu kulturního dědictví UNESCO, rodiště Karla Marxe. Průjezd údolím Mosely, vinařské městečko Cochem. Ubytování a nocleh.

2. den

Snídaně. Prohlídka hradu Eltz. Benediktýnský klášter Maria Laach a vulkanický park s návštěvou infocentra. Koblenz – město na soutoku Mosely a Rýna, atmosféra historic kých náměstíček a promenád, kostel Panny Marie. Ubytování a nocleh.

3. den

Snídaně. Údolí Rýna (úsek Koblenz – Bonn). Remagen – místo, kde se odehrála důležitá bitva 2. světové války. Bonn – bývalé hlavní město, rodiště L. van Beethovena, radnice v rokokovém stylu, třída Poppelsdorfer Allee se stejnojmenným palácem. Možnost výjezdu lanovkou na Dračí skálu v pohoří Siebengebirge. Přejezd do Kolína nad Rýnem – město pyšnící se největší katedrálou v Německu. Ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně. Údolí Rýna (úsek Koblenz – Mohuč). Vinařský Boppard s hradem Balduinsburg. Projížďka po Rýnu k romantické skále Loreley opředené pověstí o víle lákající lodníky. Z lodi je možno vidět hrady Liebenstein, Sterrenberg, Maus, zříceninu Rheinfels a hrad Katz. Bacharach – místo svatby Karla IV. S Annou Falckou. Prohlídka arcibiskupského města Mohuče s architekturou 17. století a monumentálním dómem. Odjezd zpět do ČR. Návrat v pozdních večerních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

55 EUR.

Počasí

Bádensko-Württembersko

16°C Oblačno

Bavorsko

18°C Převážně oblačno

Berlín a okolí

15°C Polojasno

Braniborsko

15°C Polojasno

Dolní Sasko

16°C Převážně oblačno

Hesensko

14°C Jasno

Meklenbursko-Přední Pomořansko

13°C Převážně oblačno

Sasko

18°C Jasno

×