800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRomantické zámky Dánska a Německo

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2. den

Dopoledne prohlídka města Güstrow se zámkem, v jehož architektuře se snoubí německé, italské i nizozemské prvky. Schwerin – město s malebnou polohou mezi jezery, pohádkovým ostrovním zámkem a jedinečně zachovalým historickým jádrem, jehož starobylé budovy přečkaly 2. světovou válku. Schwerinu se též přezdívá „Florencie severu“, poněvadž se v minulosti stal Mekkou umělců. Podvečerní Lübeck – ve středověku nejvýznamnější město na Baltu. Upoutá zde velké množství cihlových staveb (průčelí domů, radnice, brány, kostely), přitahující obdivovatele tzv. cihlové gotiky. Nocleh.

3. den

Přejezd do Dánska. Egeskov Slot – jeden z nejpůvabnějších zámků v Dánsku, který je považován i za jeden z nejkrásnějších vodních zámků v Evropě. Dojezd do Kodaně. Nocleh.

4. den

Frederiksborg Slot – velkolepý královský zámek s nádhernými exteriéry, interiéry i zahradami – Rytířský sál s vyřezávaným dřevěným stropem, Audienční síň, zámecká kaple. Kronborg Slot – Hamletův „hrad Elsinor“ - Velký sál, Králova komnata, kobky se sochou vikingského náčelníka Holgera Dánského, jenž podle legendy procitne v době ohrožení země. Městečko Helsingor ležící na březích průlivu, který propojuje Severní moře s Baltským – klidná promenáda Biergegade, hlavní náměstí. Nocleh.

5. den

Roskilde – první hlavní město Dánska s významnou katedrálou. Kodaň - devítihodinová prohlídka nejzelenější světové metropole protnuté četnými vodními kanály. Procházka kolem velkolepé radnice a tří paláců - Christianborgu, Amalienborgu a Rosenborg Slotu. Možnost prohlídky korunovačních klenotů a okružní plavby městem s výhledem na Malou mořskou vílu. Na závěr nasajete nezapomenutelnou atmosféru na nejrozsáhlejší pěší zóně na světě. Večer odjezd do Čech.

6. den

Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Počasí

Bádensko-Württembersko

13°C Skoro jasno

Bavorsko

13°C Oblačno

Berlín a okolí

14°C Jasno

Braniborsko

11°C Polojasno

Dolní Sasko

14°C Převážně oblačno

Hesensko

16°C Skoro jasno

Sasko

14°C Jasno

×