Zobrazit všechny nabídky
Německo

Romantické zámky Dánska a Německo


   Poloha a popis

   1. den

   Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

   2. den

   Dopoledne prohlídka města Güstrow se zámkem, v jehož architektuře se snoubí německé, italské i nizozemské prvky. Schwerin – město s malebnou polohou mezi jezery, pohádkovým ostrovním zámkem a jedinečně zachovalým historickým jádrem, jehož starobylé budovy přečkaly 2. světovou válku. Schwerinu se též přezdívá „Florencie severu“, poněvadž se v minulosti stal Mekkou umělců. Podvečerní Lübeck – ve středověku nejvýznamnější město na Baltu. Upoutá zde velké množství cihlových staveb (průčelí domů, radnice, brány, kostely), přitahující obdivovatele tzv. cihlové gotiky. Nocleh.

   3. den

   Přejezd do Dánska. Egeskov Slot – jeden z nejpůvabnějších zámků v Dánsku, který je považován i za jeden z nejkrásnějších vodních zámků v Evropě. Dojezd do Kodaně. Nocleh.

   4. den

   Frederiksborg Slot – velkolepý královský zámek s nádhernými exteriéry, interiéry i zahradami – Rytířský sál s vyřezávaným dřevěným stropem, Audienční síň, zámecká kaple. Kronborg Slot – Hamletův „hrad Elsinor“ - Velký sál, Králova komnata, kobky se sochou vikingského náčelníka Holgera Dánského, jenž podle legendy procitne v době ohrožení země. Městečko Helsingor ležící na březích průlivu, který propojuje Severní moře s Baltským – klidná promenáda Biergegade, hlavní náměstí. Nocleh.

   5. den

   Roskilde – první hlavní město Dánska s významnou katedrálou. Kodaň - devítihodinová prohlídka nejzelenější světové metropole protnuté četnými vodními kanály. Procházka kolem velkolepé radnice a tří paláců - Christianborgu, Amalienborgu a Rosenborg Slotu. Možnost prohlídky korunovačních klenotů a okružní plavby městem s výhledem na Malou mořskou vílu. Na závěr nasajete nezapomenutelnou atmosféru na nejrozsáhlejší pěší zóně na světě. Večer odjezd do Čech.

   6. den

   Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

   Cena zahrnuje

   3 noci (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 2 snídaně, trajekt, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce.

   Cena nezahrnuje

   Komplexní pojištění 180 Kč.

   Poznámka

   Zájezd ve spolupráci s parnerskou CK.