800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZ Norimberka k nejkrásnějším místům Duryňska

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

 v ranních hodinách odjezd z ČR do Norimberku, města obklopeného středověkými hradbami, kterému dominuje císařský hrad. Následuje prohlídka města, při níž nevynecháme starobylé staré město. Nepochybným klenotem města je Lorenzkirche s dvojicí 81 metrů vysokých věží či renesanční  fontána  Tugendbrunnen. Dále pokračujeme do nádherného a do seznamu světového dědictví UNESCO zapsaného města Bamberk v údolí řeky Regnitz. Během prohlídky města uvidíme Starou radnici zdobenou barevnými freskami, kostel sv. Martina, Novou radnici  či středověké strmé uličky; ty nás  zavedou na dlážděné náměstí Domplatz s velkolepou katedrálou. Odjezd na ubytování do duryňského Suhlu, města známého výrobou zbraní či motocyklů Simson.

2. den:

 po snídani se vydáme do města Eisenach, kde společně navštívíme světoznámý, více než 900 let starý hrad Wartburg, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Inspiroval se jím i šílený Ludvík II. Bavorský při stavbě svého zámku Neuschweinsten či Martin Luther zde přeložil Nový zákon do německého jazyka. Prohlédneme historické centrum včetně Marktu s radnicí z 16. století. Individuální volno, během něhož lze navštívit muzeum a rodný dům Johanna Sebastiana Bacha či automobilové muzeum, kde kromě sbírky dobře známých východoněmeckých Wartburgů najdeme i předválečné BMW. Dále budeme pokračovat k návštěvě národního parku Hainich (UNESCO), kde se octneme v pravém zeleném srdci Německa, jak je Duryňsko označováno. Možnost poznávání díky naučné stezce, která je zasazena v korunách stromů prastarého dubového lesa ve výšce až 44 m. Vyhlídková věž naskýtá panoramatický výhled do širokého okolí. Nocleh v okolí Erfurtu.

3. den:

 po snídani odjezd do Erfurtu. Pěší prohlídka Erfurtu - hlavního zemského města Duryňska, při níž si nenecháme ujít Kramářský most z r. 1325, nejdelší a domy zastavěný most v Evropě či pečlivě restaurované renesanční a hrázděné domy. Podíváme se i na centrální náměstí zvané Fishmarkt s novogotickou radnicí či jedinou městskou citadelu ve střední Evropě - pevnost Zitadelle Petersburg. Erfurtské středověké městské centrum patří mezi jedno z nejlépe udržovaných v Německu. Dále budeme pokračovat do Weimaru (UNESCO) - města  německé klasiky, které je spjato s životem a dílem J. W. Goetha. Projdeme se po Marktplatzu, kde uvidíme novogotickou radnici, historický, několikrát přestavovaný hotel Elefant, který patří k nejluxusnějším v Německu a nádherný Park an der Ilm, kde v letech 1776-82 ve vile žil Goethe. Dochoval se dále i dům, ve kterém bydlel od roku 1782 až do své smrti v roce 1832. Zde se nachází též jeho knihovna čítající 5 400 svazků. V jiné slavné stavbě žil v letech 1802 až 1805 další velikán německé literatury F. Schiller. V pozdně odpoledních hodinách odjezd do ČR.

Počasí

Bádensko-Württembersko

16°C Převážně oblačno

Bavorsko

14°C Oblačno

Berlín a okolí

17°C Polojasno

Braniborsko

16°C Polojasno

Dolní Sasko

17°C Převážně oblačno

Hesensko

16°C Jasno

Sasko

15°C Polojasno

×