800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa krásami Švábska hradní stezkou - 3 dny

Trasa 1: Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha, Beroun (dálnice), Plzeň

Trasa 2: Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Beroun (dálnice), Plzeň

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

 (květnový termín): odjezd z ČR v časných ranních hodinách přes Rozvadov do SRN. Cestou do Švábska se zastavíme v pevnostním městě Rothenburg ob der Tauber, které si dodnes uchovalo svůj středověký ráz, kde kromě návštěvy zdejších památek můžeme okusit cukrářské pečivo či navštívit celoročně otevřený obchod s vánočními dekoracemi. Dále pokračujeme k návštěvě automobilového a leteckého muzea v Sinnsheimu, kde je k vidění např. legendární Concorde či TU 144. Nocleh v okolí Heidelbergu.

1. den

 (zářijový termín): odjezd z Prahy v časných ranních hodinách přes Rozvadov do SRN. Cestou do Švábska se zastavíme v pevnostním městě Rothenburg ob der Tauber, které si dodnes uchovalo svůj středověký ráz, kde kromě návštěvy zdejších památek můžeme okusit cukrářské pečivo či navštívit celoročně otevřený obchod s vánočními dekoracemi. Dále budeme pokračovat k návštěvě zámku Neuenstein, který pochází ze 14. století, ale v 16. století byl přestavěn na monumentální rezidenci v renesančním stylu. V tomto významném zámku je nyní bohatá středověká expozice, např.  v císařském sále velká sbírka zbraní či nádherně zařízený rytířský sál. Za pozornost určitě stojí plně funkční pozdně středověká kuchyně v originálním stavu z r. 1495. Nocleh v okolí Heidelbergu.

2. den:

 snídaně a odjezd na zámek Schwetzingen, který je pod patronací UNESCO. Uvidíme  nejen zámek, který si kurfiřt Carl Theodor v 18. století přestavěl na letní rezidenci, ale i nádherné zámecké zahrady v kombinaci francouzského šarmu  a anglického stylu. Dále pokračujeme do nejstaršího univerzitního města Německa, Heidelbergu, malebně rozloženého v údolí Neckaru. Během prohlídky města uvidíme Marktplatz s barokní radnicí, Starý most se středověkými věžemi, studentské lokály či vězení, kde bývávali uvězněni studenti za své prohřešky, projdeme se po nejdelší pěší zóně v Německu. Poté lanovkou vyjedeme k okouzlujícímu polorozpadlému zámku, který patří nepochybně k dominantě města. Zámecké sklepy ukrývají největší sud na světě s kapacitou 222 tis. litrů. Nocleh v okolí Heidelbergu.

3. den:

 po snídani se vydáme nádherným údolím Neckaru, lemovaným spoustou hradů a zřícenin, do městečka Bad Wimpfen, jež bylo původně dvorským městem, které se pyšní nádherně udržovaným historickým centrem plným hrázděnek a kterému vévodí gotický klášterní kostel. Hezký výhled na město, ale i údolí Neckaru nabízí 32 m vysoká Modrá věž, která je dominantou města, a pokud dorazíme kolem poledního, zatroubí nám z věže trubač. Posledním zastavením je malebné a kulturní městečko Schwäbisch Hall, které leží v údolí řeky Kocher. Zde se citlivě prolíná moderní a původní výstavba. Centrum města je soustředěno kolem kostela sv. Michala, kde se na monumentálním schodišti konají divadelní představení. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Počasí

Bádensko-Württembersko

18°C Skoro jasno

Bavorsko

17°C Převážně oblačno

Berlín a okolí

14°C Slabý déšť

Braniborsko

14°C Slabý déšť

Dolní Sasko

16°C Dešťové přeháňky

Hesensko

19°C Převážně oblačno

Meklenbursko-Přední Pomořansko

18°C Převážně oblačno

Sasko

15°C Převážně oblačno

×