800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKáthmándú - Nepál

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet Praha/Vídeň.

2. den

v odpoledních hodinách přílet do hlavního města Nepálu Káthmándú, transfer do hotelu 4*, ubytování, individuální volno na procházku městem.

3. den

snídaně, prohlídka posvátného chrámu Pashupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Dále prohlídka posvátného místa Boudhanath, ležícího 5 km od Káthmándú, jehož historie sahá až do 5. století. Návštěva středověkého města Bhaktapur, které pochází již z 12. století a bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka historického centra nejvýznamnější nepálské památky Golden Gate s velmi bohatou výzdobou, náměstí hrnčířů s možností nákupů typické keramiky a tkaných látek. Návrat do hotelu.

4. den

snídaně, poté možnost fakultativního výletu - vyhlídkový let (cca 60 minut) nad Himálajemi a Mt. Everestem, transfer zpět do hotelu. V odpoledních hodinách prohlídka města Patan, 5 km od Káthmándú. Dnes je Patan součástí Káthmándú, dříve to bývala samostatná část. Byl založen již ve 2. století a stal se kulturním a uměleckým centrem Nepálu. Ve městě se nachází mnoho hin­duistických a buddhistických památek, poté prohlídka města Káthmándú: čtvercové náměstí Durbar Square, při vstupu se vybírá poplatek cca 3 USD. V západní části náměstí se nachází královský palác Hanuman Dhóka, devítipatrová věž Basantapur, v jižní části náměstí je sídlo bohyně Kumari a dále nejstarší budova v Káthmándú, chrám Kasthamandap. Prohlídka buddhistického chrámového komplexu Swaymbhunath, který se nachází nad údolím. Návrat do hotelu.

5. den

snídaně, transfer na letiště, přelet do hlavního města Tibetu Lhasy, z letadla uvidíte fantastické scenérie Himálají, při dobré viditelnosti i Mt. Everest, transfer do hotelu 3*, ubytování, individuální volno na procházku městem.

6. den

snídaně, prohlídka velkolepého paláce Potala, který leží na nejvyšším místě Lhasy. V minulosti byl duchovních centrem a především sídlem dalajlámy. V odpoledních hodinách odjezd západně od Lhasy k prohlídce rozlehlého kláštera Drepung, který patřil k nejbohatším klášterům. Dále prohlídka nejrušnější čtvrti Lhasy, Bakhor - poutní okruh patří k těm nejposvátnějším v celém Tibetu. Návrat do hotelu.

7. den

snídaně, prohlídka kláštera Sera, který v minulosti tvořil základní pilíř tibetského státu, návštěva nejposvátnějšího a stále aktivního tibetského chrámu Jokhong, v odpoledních hodinách prohlídka letní rezidence dalajlámů Norbu Link, návrat do hotelu.

8. den

snídaně, celodenní výlet do kláštera Ganden, 47 km vý­chodně od Lhasy, vysoko na hřebeni Gongpori. Návrat zpět do ­hotelu.

9. den

snídaně, následuje transfer na letiště, odlet zpět do Káthmándú, transfer do hotelu 4*, ubytování, individuální volno. Večer transfer do typické nepálské restaurace, večeře spojená s tanečním představením.

10. den

snídaně, transfer na letiště, odlet zpět do Prahy/Vídně.

11. den

přílet do Prahy/Vídně.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Nepál

28°C Skoro jasno

×