800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNepál a trek v Himalájích

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Kathmandu.

2. den

Přílet do Kathmandu. Transfer na ubytování. Odpoledne procházka čtvrtí Thamel a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. Nocleh.

3. den

Snídaně. V průběhu dne navštívíte nejzajímavější místa a památky Kathmandu. Návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů. Dále návštěva Swoyambhu – tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město. Nocleh.

4. den

Snídaně. Dopoledne návštěva Patanu. Centrem města je Durban Square s hlavním chrámem Krishna, který zdobí 21 věžiček. Historické náměstí je plné nádherných staveb s vyřezávanými okny a římsami a paláců ze dřeva a červených pálených cihel. Odpoledne můžete vyrazit do Bhaktapuru (UNESCO). Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové archi tektury, významné středisko řezbářské a hrnčířské výroby. Nocleh.

5. den

Snídaně. Transfer z Kathmandu do Pokhary, která je nejnavštěvovanějším nepálským městem. Oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek i půvabné jezero Phewa. Nocleh.

6. den

Snídaně. Ráno vyjížďka na kopec Sarangkot, který se tyčí nad městem a jezerem ve výšce 1500 m n. m., výhled na panoráma skupiny velehor kolem Annapurny. Výhledům dominuje strmý štít Fish Tale. Za dobré viditelnosti můžete spatřit i vzdálenější Dhaulagiri a Manaslu. Poté zamíříme k vodopádům Devis Fall a přilehlému komplexu jeskyní Gupteshwor. Vydáme se též k tzv. Pagodě míru, která se nachází na kopci nad jezerem. Možnost projížďky lodičkou po jezeře. Nocleh.

7. den

Transfer z Pokhary do Nayapulu. Přejdete po visutém mostě přes řeku Modi a zamíříte k vesničce Birethanti. Cesta dále stoupá směrem k Sauli Bazar. Po další cca hodině chůze dorazíte do Kilyu. Zastávka na oběd a odpočinek před dalším výstupem. Poté již zamíříte po strmé cestě a kamenných schodech vzhůru do cíle vašeho prvního dne na treku – vesničky Ghandruk. Předpokládaná doba na cestě treku je 6 hodin. Ubytování v horské lodge (chatě) v Ghandruku a odpočinek po cestě. Nocleh.

8. den

Čeká Vás asi hodinové klesání vesměs po kamenných schodech do údolí říčky Modi a k osadě Kyumi. Po překročení řeky následuje asi hodinové stoupání k vesnici Landruk, odtud máte možnost spatřit opět celé panoráma Himalájí této oblasti. Cesta dále vede kolem terasovitých políček s rýžovými a kukuřičnými poli. V závěru dne pak ještě absolvujete krátké stoupání do osady Tolka, kde je cíl vašeho druhého dne na treku. Ubytování v horské lodge. Celková doba treku cca 5 hodin. Nocleh.

9. den

Cesta z Tolky směrem na Dhiupani, kde vás čeká nejvyšší bod vašeho treku – 2100 m. Opět místo dalekého výhledu na Himaláje (Annapurna, Dhaulagiri aj.) Poté již následuje pozvolný, někdy i dost strmý, sestup přes vesničky Pothana a Dhampus do Phedi. Do Phedi dorazíte cca po 7 hodinách cesty. Odpoledne transfer zpět na ubytování do Pokhary. Nocleh.

10. den

Snídaně. Odjezd z Pokhary zpět do Kathmandu. Za jasného počasí se můžete kochat výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu, Annapurnu. Cesta trvá cca 6 hodiny. Odpoledne ubytování v hotelu v Kathmandu. Nocleh.

11. den

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet ve večerních hodinách.

Počasí

Nepál

27°C Slabý déšť

×